Razvaljajeva Anasztázia


Zenei stílusKlasszikus
Razvaljajeva Anasztázia

Razvaljajeva Anasztázia Dmitrijevna (angolul: Anastasia Razvalyaeva, oroszul: Анастасия Дмитриевна Разваляева, Murmanszk, 1986 –) orosz származású magyar hárfaművész.

1986-ban született Oroszországban, 1993 óta él Magyarországon. Hétévesen kezdett hárfázni, első tanára édesanyja, Gorbunova Natalia szegedi hárfaművész és hárfatanár volt. Nyolcéves korától Felletár Melindánál tanult a Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskola Szegedi Konzervatóriumában. A Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem hárfaszakán 2011-ben végzett Vigh Andrea tanítványaként. Szakdolgozatát a különös hangképzési technikával és művészi eredményekkel rendelkező orosz hárfaiskola 18. század végi, 19. század eleji történetéből írta. 2010 novemberében bekerült az egyetem tehetséggondozó programjának és ösztöndíjának négy kiemelt támogatottja közé. 2011 óta az egyetem doktori iskolájának (DLA) a hallgatója. Lyon & Healy hangszeren játszik.

Számos nemzetközi hárfaversenyen vett részt. Legfontosabb eredményei a Nemzetközi Arles-i Kamarazenei Versenyen 1999-ben megszerzett ezüstérem, és a 14. Nemzetközi „Petar Konjovic” Zenei Versenyen 2009-ben kapott aranyérem.

Nemzetközi mesterkurzusokon olyan világhírű hárfaművészekkel vett részt, mint Milda Agazaryan, Elinor Bennett, Jana Bouskova, Maria Graf, Marie-Pierre Langlamet, Germaine Lorenzini, Xavier de Maistre, Susanna Mildonian, Isabelle Moretti, Marielle Nordmann, Ion Ivan Roncea, Isabelle Perrin, Willy Postma, Anna Verkholantseva, Erika Waardenburg és David Watkins.

Szóló- és kamaraesteket adott a Budapesti Orosz Kulturális Központban (2007), a Szegedi Korzó Zeneházban (2009), a Magyar Nemzeti Galériában (2008-2011), a Szegedi Móra Ferenc Múzeum dísztermében (2010), a Gödöllői Királyi Kastélyban (2010-2011) és a Magyar Rádió Márványtermében (2011).

Szerkesztőként közreműködik a Hárfák és Hárfások blog és a hozzákapcsolódó Facebook-oldal készítésében.

2011-ben Junior Prima díjat kapott.

  Amennyiben szeretnéd adminisztrálni ezt a tételt kattints ide.
 

Szólj hozzá!


Elviszik magukkal a Kollár-Klemecz Lászlót is? A Carson Coma Európa-turnéra indul

Elviszik magukkal a Kollár-Klemecz Lászlót is? A...

Az őszi, 10 állomásos Európa-turné lesz a zenekar eddigi leghosszabb külföldi koncertkörútja, két hét alatt összesen nyolc országban és tíz...
 
Koncert naptár
Töltsd fel az oldalrakoncerted, helyszíned, zenekarod

Koncz Zsuzsa az Arénában: Jelbeszéd 2.0

Az énekesnő tizennegyedszer lép a Sportaréna színpadára, legutóbb tavaly adott ott koncertet – április 13-án a közelmúltban készült Koncz Zsuzsa-albumok, így a Tündérország, a Vadvilág és a Szabadnak születtél dalai csendülnek fel a Jelbeszéd 2.0 elnevezésű koncert égisze alatt.

Először koncertezik Magyarországon a Take That

Európai turnéjuk alkalmával a This Life című, novemberben megjelenő vadiúj albumukat a magyar közönségnek is bemutatják. A jelenleg trió felállásban tevékenykedő együttes – Anglia egyik legnépszerűbb fiúcsapata – több mint harmincéves pályafutása során először jön hozzánk, 2024. július 3-án friss lendülettel veszik be...

Nem az a tipikus sztár, de milliók rajonganak érte – és most Magyarországra jön

Donny Benét, az ausztrál synth-funk zenész kopaszodó fejével, hódító bajuszával és fehér zakójával 2011 óta tartja lázban a világot Prágától Portlandig. Most a budapesti közönség is megismerheti Mr. Experience-t magát és új lemezét, az Infinite Desires-t július 11-én, az Akvárium Klubban.

Szeretnéd meghallgatni a fülemülék koncertjét?

Az idén is megrendezik a Fülemülék éjszakája országos rendezvénysorozatot; április második felétől május végéig országszerte számos helyszínen várják a madarászok az érdeklődőket, hogy egy késő délutáni, kora esti séta keretében hallgassák a fülemülék koncertjét.
Új koncertek