Silló István


HonlapNem ismert
Zenei stílusKlasszikus
Silló István

Zenei vezető, karmester.

1968-ban született Budapesten. Már négy éves korában megmutatkozott zenei tehetsége. Zeneiskolai tanulmányai után 1982-től a Budapesti Bartók Béla Zeneművészeti Szakközépiskola, majd 1986-tól a Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskola hallgatója. Olyan jeles mesterek irányították tanulmányait, mint Wagner Rita, Záborszky Kálmán, Igó Lenke, Ugrin Gábor, Lukács Ervin, Mihály András, Földes Imre és Gál Tamás. Tanulmányai alatt 1987-88-ban korrepetitor a Szakiskola ének tanszakán, valamint 1988-1990-ig a Főiskola klarinét tanszékén.

1986-1990 között a Magyar Rádió Szimfonikus Zenekarának állandó kisegítője, ahol többek között együtt dolgozott Lamberto Gardellivel, Eric Ericcsonnal, Ligeti Andrással és Kobayashi Ken-Ichiroval.

1990-től a budapesti József Attila Színház, majd 1993-1996-ig a Budapesti Kamaraszínház zenei vezetője.

Ezzel párhuzamosan 1990-től a Színház és Filmművészeti Egyetem óraadó, majd kinevezett tanára.
1996-tól 2008-ig a Budapesti Operettszínház karmestere. Ez idő alatt több mint ezer este dirigense, és számtalan bemutató zenei vezetője. Nevéhez fűződik többek között Frank Wildhorn Rudolf című musicaljének világbemutatója, Kocsák Tibor Abigél, és Jávori Ferenc "Fegya" Menyasszonytánc című műveinek ősbemutatója is, mely utóbbi kapcsán a Kortárs Magyar Zene magas szintű megvalósításáért 2007-ben Artisjus-díjat kapott.

Több magyarországi zenekarral dolgozik együtt, többek között az MR Szimfonikusokkal, a Győri Filharmonikusokkal, a Pannon Filharmonikusokkal és a Szegedi Szimfonikusokkal.
2005 óta visszatérő vendége a Szegedi Szabadtéri Játékoknak.

Az elmúlt tíz évben mint karmester vendégszerepelt Németországban, Hollandiában, az Amerikai Egyesült Államokban, Olaszországban, Japánban, Kínában, Oroszországban, Malaisiában, Indonéziában, Bruneiben, Vietnámban és Koreában.

2008 szeptemberétől a budapesti Nemzeti Színház főigazgatójának zenei tanácsadója és a színház előadásainak dirigense, valamint 2009 szeptembere óta a Bukaresti "Ion Dacian" Nemzeti Operettszínház első vendégkarmestere.

2010. január elsejétől az Óbudai Danubia Zenekar első karmestere.
A Vígszínház Hegedűs a háztetőn című előadásának zenei vezetője és karmestere.

  Amennyiben szeretnéd adminisztrálni ezt a tételt kattints ide.
 

Szólj hozzá!


Akkor jövőre már fellép az Oasis a Glastonburyn?

Akkor jövőre már fellép az Oasis a Glastonburyn?

Egészen biztos, hogy nem, és erre több magyarázatunk is van, az egyik egészen egyszerű. De kezdjük a reunionnal.
 
Koncert naptár
Töltsd fel az oldalrakoncerted, helyszíned, zenekarod

Az elektronikus zene Metallica-ja 16 év kihagyás után érkezik Budapestre

Kevés zenekar tudta olyan intenzitással átformálni az elektronikus zene élő előadásának élményét, mint az ausztrál gyökerű Pendulum. A formáció hosszú kihagyás után visszatér Budapestre: 2025. október 17. nem csak a rajongóknak, de az élő elektronikus zene szerelmeseinek is kötelező dátum.

10 dolog, amit a Metallica-koncerttel kapcsolatban tudunk

Na, csak kibökték végre :) Mondjuk, pont ez a zenekar, amelyiknek semmiféle külön hergelésire nincs szüksége, akkora a rajongótábora világszerte, így Magyarországon is, hogy a suttogó propaganda elindítása max. kis izgalmat vitt az életünkbe, a jegyek így is, úgy is el fognak fogyni.

The show must go on: folytatódik a Hogyan tudnék élni nélküled?

Mindig ugyanúgy – ez a munkacíme az NFI 1,3 milliárd forintos támogatásával megvalósuló zenés vígjátéknak.

27 év után otthagyja a Pearl Jam-et Matt Cameron dobos

Mi mondtuk már, hogy a dobosoknak valami egészen turbulens éve van... (linkek a cikk végén). Ami a mostani hírt illeti: a 62 éves Cameron (a Soundgarden egykori tagja) ma reggel jelentette be a döntését Instagramon és más közösségi csatornákon is.
Új koncertek