A THReNSeMBle első fellépésére 2008-ban a Bartók Fesztivál keretében került sor, ahol fiatal magyar zeneszerzők műveit adták elő. Az akkor még zömében zeneakadémiai hallgatókból álló együttes a sikeres koncert után úgy döntött, a jövőben is szeretne együtt zenélni. Az eltelt év során így további darabokat mutattak be zeneszerző hallgatók, valamint az utóbbi években végzett zeneszerzők terméséből. Elsődleges céljuk az, hogy folyamatos kontaktusban legyenek a legfiatalabb generáció zeneszerzőivel, és kompozícióikat különböző események keretében mutassák be.
Az együttes a 2009-2010-es évadban számos fontos kortárs művet tanult be, mellyel repertoárját szeretné szélesíteni. A betanult műveket (pl. Donatoni: Arpège, Berio: O King, Boulez: Dérive 1 stb.) többek között a szegedi Vántus István Kortárszenei Napokon, az MTA Dísztermében megrendezett Szlovák-Magyar esten, a Liszt Ferenc Zeneakadémia Alma Mater és Doktorandusz koncertjein (Francia Intézet, Régi Zeneakadémia), a kecskeméti Kodály Művészeti Fesztiválon, valamint pozsonyi és kassai koncertek keretében mutatta be. Az együttes 2011. áprilisában részt vett az amszterdami Gaudeamus Interpreters Competition kortárszenei előadói versenyen, DVD-felvételt készítettek Gryllus Samu darabjaiból.
A THReNSeMBle 2010-ben a szombathelyi Bartók Fesztivál és Szeminárium zeneszerzés kurzusának rezidens együtteseként volt jelen. A fesztiválon magyarországi bemutatóként játszották Csapó Gyula és Parmi les Blancs et Noirs...at...Intervals...from the Cabin és Georg Friedrich Haas tria ex uno című művét.
2012. januárjában az együttes a Művészetek Palotájában lépett fel a Mini Fesztivál keretében, ahol fiatal magyar szerzők művei mellett Yannis Kyriakydes paramyth (088) és Georg Friedrich Haas Sextet-jét játszották Magyarországon először.
THReNSeMBle


Szólj hozzá!