A Budapest Music Centert (BMC) 1996-ban alapította Gőz László. Elsődleges célja egy olyan zenei információs központ kialakítása volt, amely összegyűjti és nemzetközi viszonylatban is hozzáférhetővé teszi a magyar klasszikus és jazz zenészek, valamint a magyar kortárs zenedarabok adatait. Az információs központ folyamatosan bővülő internetes zenei adatbázisaiban jelenleg 3000 művész és 13500 zenemű adatai szerepelnek, és ingyen látogatható zenei könyvtára mintegy 90 ezer könyvet, kottát, hanglemezt számlál. Utazó pavilonjával két éven keresztül 12 magyar és európai helyszínen népszerűsítette a magyar zenét és zeneművészeket, 2008-ban pedig útjára indította az Új Magyar Zenei Fórum zeneszerzőversenyt.
A BMC 1997 óta szervez klasszikus, kortárs- és jazz zenei rendezvényeket. Ezek sorából kiemelkedik a Kurtág 80 egyhetes zenei fesztivál, a Music Forum Expo elektroakusztikus fesztivál, a BMC és az ECM Kiadó New Series Festival című közös rendezvénye, a BMC Music Flash Classic & Jazz élő lemezbemutató-koncertek, valamint a 2003 óta a Ferencvárosban megrendezésre kerülő, ötnapos Budapest Jazz Fesztivál. A BMC számos külföldi magyar kortárs- és jazz zenei esemény kezdeményezője, így többek között a hollandiai, németországi és legutóbb - Kurtág György New York-i és washingtoni szereplése okán - az amerikai magyar kulturális évad közreműködője.
A BMC Records lemezkiadó 1998-ban alakult, albumainak száma mára eléri a 200-at. A kiadó alapítása óta a kortárs, klasszikus és jazz műfajok hazai képviselőivel készít felvételeket. A BMC kiadói politikáját illetően egyaránt nyitott a tradicionális zenei értékek továbbvitelére, valamint újszerű, kísérletező felfogású produkciókra. Kiadványaival az évek során sikerült számos magyar művészt bekapcsolnia a nemzetközi zenei élet vérkeringésébe, és sikeres művészi együttműködéseket kezdeményezett magyar és külföldi művészek, műhelyek, zenekarok között. A klasszikus, kortárs- és jazzlemezek Midem-, Jazzman- Deutsche Schallplatten- és Gramofon-díjai, valamint a hazai és külföldi sajtóban megjelent több mint kétezer méltató kritika jelzi, hogy a BMC jelentős tényezővé vált az európai hanglemezkiadásban.
2013 márciusában a BMC történetének meghatározó mérföldkövéhez érkezett: 4000 négyzetméteren megnyitotta új zenei központját Budapest kulturális és oktatási negyedének szívében, a Belső-Ferencvárosban, a Mátyás u. 8 szám alatt.
A Kálvin tér szomszédságában elhelyezkedő komplexum térkialakítása és belsőépítészete ötvözi a környékre jellemző neoklasszicista építészetet a XXI. századi modernitással. Kitűnő akusztikai tulajdonságokkal bíró koncertterme kiemelkedő minőségű hang-, fény- és színpadtechnikával felszerelt, amely a legkülönfélébb rendezvény-igények kielégítésére alkalmas. Az épület központi helyisége kifejezetten kamarateremnek épült - elsőként Budapesten - különleges figyelmet szentelve a klasszikus kamarazenének. A magyar és nemzetközi sztárokat felléptető Opus Jazz Club méltán tartozik Európa élvonalbeli helyszínei közé, ahová a környező országokból is ellátogatnak a jazz-rajongók. Az éttermet is magában foglaló klub exkluzív összejövetelek ideális helyszíne, nemzetközi konyhája különleges menükkel várja a vendégeket.
Az emeleteken található különböző rendezvénytermek, valamint a zöld tetőterasz tökéletes választás kurzusok, képzések, sajtótájékoztatók, üzleti fogadások számára. A hangstúdió felszereltsége és feljátszó helyiségei révén alkalmas kamara- és nagyzenekari darabok stúdiókörülmények közötti rögzítésére csakúgy, mint élő koncertközvetítések lebonyolítására. Az épület első emeletén található Magyar Zenei Információs Központ és Könyvtár továbbra is ingyenes hozzáférési lehetőséget biztosít a zenei gyűjtemény iránt érdeklődőknek. A könyvtári miliő egyben ideális hátteret biztosít kis létszámú kulturális rendezvények számára.
Büszkeségünk, hogy a Nemzetközi Eötvös Intézet Alapítvány, amely világhírű művészek bevonásával fiatal karmesterek és zeneszerzők továbbképzésével foglalkozik, a Budapest Music Centert választotta székhelyéül.
Szólj hozzá!