Hatalmas erdei fenyők és kocsányos tölgyóriások között épült fel több mint hatvan évvel ezelőtt a Nagyerdő egyik legszebb részén a szabadtéri színpad. Avató ünnepségén, 1950. június 10-én, Kodály Zoltán Székelyfonó című művét játszották. A nagyszabású előadásra Menyhárt József festőművész tervezte a díszletet: egy stilizált székely szőttest és székelykaput színpadképpel. A nagysikerű előadáson, amelyet Csenki Imre rendezett, maga Kodály Zoltán is megjelent.
Az azóta eltelt évtizedekben a Nagyerdei Szabadtéri Színpad szerves részévé vált a debreceniek kulturális életének. Generációk sora szórakozott itt egészen az új évezred elejéig. Az ezredfordulóra azonban annyira leromlott a szabadtéri színpad állaga, hogy be kellett zárni. Az itt látott előadások varázslatos emléke azonban még mindig élénken élt a városlakók szívében. Az idősebb korosztályoké mellett egyre hangsúlyosabban megjelent a közép-és fiatal generáció igénye is a színpad újranyitására.
Debrecen önkormányzata ezért kiemelten kezelte ezt az ügyet, s amikor sikerült pályázat útján a forrást elnyerni hozzá, nem volt kérdés: a parkerdő kétmilliárd forint értékű rekonstrukciója többek közt tartalmazza a szabadtéri színpad korábbi épületének felújítását, bővítését és akadálymentesítését.
Így az eredeti helyén, de megújulva, a kor követelményeinek megfelelve, idén nyáron ismét megnyitja kapuit a Nagyerdei Szabadtéri Színpad. A régi-új helyen ezren foglalhatnak helyet kényelmesen a nézőtéren. Szintén programok megrendezésére ad lehetőséget az ötszáz férőhelyes rendezvénytér, amely a Szabadtéri Színpad szomszédságában, a Békás-tó partján található. Ezzel a komplex fejlesztéssel visszakapja eredeti funkcióját a Nagyerdei Szabadtéri Színpad: szórakoztatás magas színvonalon.
Szólj hozzá!