Menopauza

A kevesebb több! Régi vágású rockzenekar az Analógban

2025/01/27  ·   Ajánló   ·  koncert.hu

2025. március 1-jén lemezbemutató koncerttel érkezik az Analog Music Halba a svájci Ellis Mano Band.

A kevesebb több! Régi vágású rockzenekar az Analógban

Az Ellis Mano Band-et az énekes Chris Ellis és a gitáros Edis Mano alapította 2017-ben. Az eredetileg négytagú zenekar néhány év után egy billentyűssel egészült ki, és azóta is hangzásuk fontos eleme a Hammond orgona. A csapat három sikeres blues rock albumot készített a német Jazzhaus Records gondozásában, majd 2024-ben a nagyobb SPV-hez szerződött és egy dupla koncertlemezzel alapozták meg 'nagykiadós' együttműködésüket.

„Chris Ellis és én 20 éve ismerjük egymást. Mindig ugyanazokra a koncertekre jártam, mint ő.  De sosem zenéltünk együtt, egyszerűen nem jött össze akkoriban. Mindig azt gondoltam magamban: ezt a hangot mindenkinek hallani kell. Aztán 2017-ben egy este kaptam egy WhatsApp-üzenetet Christől, hogy nem akarnék-e vele valamit összehozni. Kevesebb mint 24 órával később már Severin Graf basszusgitáros és Nico Looser dobos is a fedélzeten volt, és az Ellis Mano Band útja elkezdődhetett” – mesélte a svájci együttes történetéről Edis Mano gitáros.

 „Együtt alapítottuk a csapatot, de egyértelműen Edis a látnok” – tette hozzá az énekes, Chris Ellis.

A gitáros a stílust „mélyen a bluesban gyökerező modern, de klasszikus rock ‘n’ soul zeneként” írta le, melynek mottója: a kevesebb több!

„A dalok dinamikája iagyon fontos számunkra. Manapság minden kis hézagot kitöltenek valamivel egy dalban, mert a stúdióban szinte végtelen számú sávot fel lehet venni. De én nagyon szerettem volna, hogy minél “szellősebb” maradjon. A daloknak lélegezniük kell, hogy a hallgatóban megmozduljon valami. Úgy, ahogy a zenét az “aranykorban” írták - ami számomra a ‘60-as évek közepétől a ‘70-es évek végéig tartó időszakot jelenti. Semmi sallang, csak jó dalok és jó kivitelezés.”

Az alapvetően klasszikus rock hagyományokra építkező zenekar bátran merít soul, blues és progresszív rock hatásokból is, így változatos műsoruk széles közönséget szólíthat meg. Tavaly nyáron a Deep Purple németországi koncertjein szerepeltek vendégként, de közben az új stúdióalbum is elkészült. A 'Morph' címre keresztelt album 2025. február 21-én jelenik meg, és ezt követően rögtön turnéra is indul a kiváló zenekar, melynek során a bécsi premier után egyből Budapestre vezet az útjuk.

Kiemelnénk még az új album dalai közül a Strayt.

A 'Stray' egy olyan dal, amely mélyen a szívből szól - az összes kutya ihlette, akik a csalódások és a fájdalom ellenére rendíthetetlenül hűségesek maradnak. Chris Ellis, az énekesünk, aki maga is örökbe fogadott kóbor kutyákat, egy olyan állat történetét szerette volna elmesélni, amely folyamatosan keresi a szeretetet, de újra és újra magára marad. A 'Stray' megmutatja, mit jelent az igazi, feltétel nélküli hűség, és emlékeztet minket arra, hogy mindenki megérdemel egy otthont. Ez egy zenei felhívás arra, hogy adjunk második esélyt ezeknek a kóbor kutyáknak.”

Március 1-én tehát az Analog Music Hall színpadán lép fel az Ellis Mano Band - már az új dalokkal a műsorban.

Chris Ellis - ének, gitár
Edis Mano - gitár, vokál
Severin Graf - basszusgitár
Nico Looser - dob
Lukas Bosshardt - Hammond orgona, billentyűs hangszerek

***

A LOTS Music további koncertjei 2025-ben:

Március 8. - Artur Menezes (brazil/amerikai)
Április 4. - Gary Moore Emlékest 2025 (nemzetközi)
Április 5. - Henrik Freischlader (német)
Április 7. - Gerry McAvoy’s Band Of Friends (ír)
Május 14. - Manu Lanvin & The Devil Blues (francia)
Május 21. - The Cinelli Brothers (angol/olasz)
Október 25. - Sari Schorr (amerikai)

 

 

 

 

 

 

 

 

Ellis Mano Band, Analog Music Hall

 

 

Szólj hozzá!


15 év után újra élőben emelkedhetünk fel Mobyval

15 év után újra élőben emelkedhetünk fel Mobyval

Már csak néhány hónap, és újra kinyílik a másik világ kapuja (hagyd kint a valóságot), de az eddigi koncertbejelentések alapján már most jól...
 
Koncert naptár
Töltsd fel az oldalrakoncerted, helyszíned, zenekarod

Beth Hart és a Pink Martini idén tuti eljönnek – teljes a VeszprémFest 2026-os programja

Tavaly a VeszprémFest közönsége két várva várt fellépőt is nélkülözni kényszerült: Beth Hart és a Pink Martini egyaránt lemondta koncertjét, komoly kihívás elé állítva a szervezőket. 2026 azonban kárpótol mindenkit: mindkét előadó ott lesz a fesztiválon, csakúgy, mint Juanes és a Kraftwerk.

Brian Hugh Warner, azaz Marilyn Manson kilenc év után visszatér Budapestre

A botrányokra és ikonikus vizuális világra épülő előadó legutóbb 2017-ben adott teltházas koncertet a Budapest Parkban, és akkor még senki sem gondolta, hogy közel egy évtizedig kell várni az újabb találkozásra. Most azonban visszatér: 2026. július 22-én ismét a Park színpadán áll majd.

Czutor Zoltán zenél és beszél – Hujber Feri felolvas és mesél

A „Tízparancsolat – Másképp" című műsor december 11-én, csütörtökön 20:30-tól várja a közönséget az Inga Kultúrkávézóban, ahol Czutor Zoltán és Hujber Feri egy rendhagyó, őszinte és emberközeli programmal lép színpadra.

Hogyan tudnék élni nélküled, avagy ki tud többet a magyar filmzenékről?

A DUE Médiahálózat szervezésében és a Nemzeti Filmintézet támogatásával immáron kilencedik alkalommal indítják el a Nagy Magyar Filmteszt Diákoknak elnevezésű vetélkedőt, amely a 14-20 éves közönséget szeretné szórakoztató módon közelebb vinni a magyar filmekhez, sorozatokhoz és készítőikhez
Új koncertek