A Nazareth 1968-ban alakult, az eredetileg Shadettes néven ismert csapat olyan legendás zenekarokra volt hatással, mint a Led Zeppelin, a Deep Purple, a Uriah Heep vagy a Black Sabbath. 60 millió eladott lemezével – a Simple Minds mellett – a legsikeresebb skót bandák közé tartozik.
Joggal lehet őket tehát igazi úttörőknek hívni, vagy ahogy magukat is nevezik: a rockzene dinoszauruszainak. És amikor ezek a dinoszauruszok turnéra indulnak, városról városra idézik meg a ‘70-es évek régi szép és vad időit, olyan klasszikusokkal, mint a Razamanaz, a This Flight Tonight, az Expect No Mercy, a Hair Of The Dog, a Dream On és a Love Hurts.
A banda magabiztosságát tovább erősíti az új énekes, Carl Sentance csatlakozása, aki az egészségügyi okok miatt 2013-ban visszavonuló Dan McCafferty helyére érkezett. A tehetséges walesi zenész eséllyel tölti be az alapító énekes után maradt űrt, hiszen maga sem nyeretlen kétéves: többek között a Krokus és a Tokyo Blade élén énekelt, és együtt dolgozott Geezer Butlerrel (Black Sabbath), Paul Chapmannel (UFO), Vinny Appice-szel (Dio, Sabbath) és Don Airey-vel (Deep Purple) is. Mellette a csapatot az alapító basszusgitáros, Pete Agnew, valamint Lee Agnew dobos és Jimmy Murrison gitáros alkotja, a program pedig az öt évtized legnagyobb slágereit vonultatja majd fel.
A Nazareth ingyenes koncertet ad Vácon
Ismét Magyarországon játszik a a több mint 50 éve működő skót zenekar, a Nazareth, mely a rockzene egyik első úttörője. Július 19-én a Váci Világi Vigalom keretében lépnek fel a Duna-parti városban, egy ingyenes koncert keretében, a József Attila sétányon.
Ezeket már olvastad?
- Kinek a cipőfűzője van veszélyben? Úgy tűnik, 2027-ben útra kel a Faith No More
- Elmarad a Kolorádó, lemondták a JazzFest Budapestet
- Béke, szeretet és reggae: öt nap Jamaica július 21. és 25. között Lakitelken
- John Lennontól a világűrig: hetedik szólóalbumát adja ki Roger Taylor, a Queen dobosa
- NEM ROHANUNK SEHOVA: Babel World Jazz Festival



























Szólj hozzá!