Az Alice In Chains frontembere csak egy gitárt hoz a Dürerbe

2020/03/03  ·   Ajánló   ·  Juhász Vali

William DuVall a grunge-szcéna egyik legnagyobb énekesévé nőtte ki magát, tavaly kiadott egy szólóalbumot is. Április 15-én érkezik a Dürer Kertbe.

Az Alice In Chains frontembere csak egy gitárt hoz a Dürerbe

A seattle-i grunge-közösség (szerintem) legjobb zenekara, az Alice In Chains legutóbb 2018. július 1-jén járt Magyarországon, a Budapest Parkban. Azon a koncerten – ezt megelőzően pedig 2009-ben, a szép emlékű Petőfi Csarnokban – mindannyian láthattuk, hogy ez a zenekar azon kevesek közül való, amely képes volt megújulni karizmatikus frontemberük, Layne Staley halála után egy új énekessel. William DuVall hivatalosan 2007 óta teljes értékű tag és nagyon szépen kiegészíti az AIC alapítójának, Jerry Cantrellnek a hangját – gyönyörűen szólnak együtt.

 

DuVall szólóalbuma  2019. október 4-én jelent meg One Alone címmel. Ezt az anyagot mutatja be március végétől Európában, április 15-én érkezik hozzánk is: a Dürer Kertben ad – minden bizonnyal bensőséges hangulatú – klubkoncertet.

 

Általában egy gitárral kíséri magát, az album is ilyen elmélázós hangulatú, akusztikus dalokkal, gyönyörű, elgondolkodtató szövegekkel, csodálatosan szól. Különleges kisugárzása van a pasinak, ez az önálló fellépésén talán még jobban előtérbe kerül majd. Ahogy a lemez címe is mondja: One Aloneígy leszünk William DuVall-lal a Dürerben.

 

Alice In Chains, William DuVall, grunge, Dürer kert, szólóalbum

 

 

Szólj hozzá!


Egy 72 másodperces kozmikus rejtély ihlette a Muse új albumát – sajnos, ide nem hozzák el egyelőre

Egy 72 másodperces kozmikus rejtély ihlette a Muse új...

A The Wow! Signal címmel jelent meg éppen ma (06.26.) a Muse tizedik stúdióalbuma. Matt Bellamy, Chris Wolstenholme és Dominic Howard ezúttal egy...
 
Koncert naptár
Töltsd fel az oldalrakoncerted, helyszíned, zenekarod

Summer Hell 2026 – amikor a Barba Negrában felizzik a nyári pokol

Ha nyár, akkor kánikula, fesztiválok – és egy este, amikor a Barba Negra környékén konkrétan megnyílik a föld: 2026. július 25-én In Flames, Napalm Death, Bleed From Within, Unearth és Employed To Serve sorakozik fel a Summer Hell aktuális felvonásán. A svéd In Flames épp Európa-szerte nyomja majd eddigi legnagyobb szabású nyári...

Visszatérés a tett helyszínére: duplán ünnepli meg a jubileumát a 45 éves Solaris

Kevés olyan zenekar létezik Magyarországon, amely immár 45 éve töretlenül alkot és arat sikereket hazai és nemzetközi színtéren egyaránt. A Magyar Örökség Díjjal kitüntetett Solaris ezt a páratlan jubileumot ünnepli majd meg 2026.március 21-én és 22-én a Várkert Bazárban.

Megvan, mit énekel Azahriah és a többi előadó a Bródy Dalok Napján

Alakul a Bródy Dalok Napja setlist-je, mely mintegy 800 szerzeményből válogat az Illéstől, a Fonográfon és az István, a királyon át Bródy szólókarrierjének szerzeményeiig. Generációk, stílusok és ikonikus hangok találkoznak egy különleges koncerten augusztus 9-én, a Sziget Mínusz Egyedik napján.

Az Alphaville örökre fiatal marad – dalsztorik a zenekar nagy slágereiről

Az Alphaville történetében az a legviccesebb, hogy a Forever Young több mint negyven éve született, de még ma is ugyanúgy működik filmekben, sorozatokban, TikTok-videók alatt vagy koncerttermekben. A dal szerzője és énekese, Marian Gold pedig továbbra is viszi magával ezt az örökséget: a zenekar 2026. október 30-án az MVM Dome-ban ad...
Új koncertek