Újra Magyarországon az Alice in Chains!!!!

2018/01/19  ·   Ajánló   ·  Juhász Vali

Ma jelentette be a Budapest Park, hogy július első napján lesz náluk az Alice in Chains koncertje.

Újra Magyarországon az Alice in Chains!!!!

A seattle-i rockegyüttes – akik nagyjából egy időben indultak a Pearl Jammel, a Nirvanaval és a Soundgardennel – egyike a '90-es évek azon grunge zenekarainak (amely elnevezés ellen Kurt Cobain mindig is tiltakozott), akik alapvetően változtatták meg a rockzene hangzását. 2009-ben már egyszer jártak nálunk, akkor annyira jól sikerült a szépemlékű Petőfi Csarnokban megtartott koncertjük, hogy megígérték, mindenképpen visszatérnek hozzánk.

Az Alice In Chains a mai napig minden idők egyik legbefolyásosabb amerikai rockzenekara. Karrierjük során számos Grammy-díjra jelölték őket, több mint 20 millió eladott lemezzel, illetve egy igencsak elvakult nemzetközi, több millió főt számláló rajongói bázissal büszkélkedhetnek. A zenekar története szorosan összeforrt a fent említett többi bandával, egymás albumain is dolgoztak, olykor együtt fogyasztottak és együtt mentek elvonókúrára is. Sajnos ez nem mindig volt sikeres: első énekesük napra pontosan Kurt Cobain halála után 8 évvel halt meg súlyos drogtúladagolásban – hivatalosan szívrohamban.

Azon kevés zenekarok közé tartoznak, akiknek az újjáalakulása nem okozott jelentősebb zenei változást és megrázkódtatást. A hangzás ugyanolyan, az ének kiváló.

A történetnek egyetlen szépséghibája van csupán: az idén határozta el az Eddie Vedder vezette Pearl Jam is, hogy turnézik – nem kevésbé masszív itthoni rajongótáboruk pedig arra kényszerült, hogy mivel Budapest kimaradt az európai körút helyszínei közül, a környező országok valamelyikébe váltsanak jegyet. Így aztán sokan július első napjait Krakkóban, Prágában, Berlinben, Milánóban vagy Padovában töltik, hogy lássák a több mint 20 éve nálunk járt legendás együttest. Viszont! A Pearl Jam koncert Prágában (ami talán a legközelebbi helyszín) pontosan július 1-jén lesz, akkor, amikor az Alice In Chains Budapesten. 3.-án pedig Krakkóban, ahová szintén sokan vettek jegyet – lévén az sincs túl messze. A két zenekar rajongói között pedig nagyon nagy az átfedés. Az esemény Facebook-oldalán máris ádáz vita alakult ki, sokan szeretnék, ha átkerülne a budapesti AIC koncert egy másik időpontra. Hát ez sajnos nem így működik, hosszas tárgyalások, időpont-anyagi jellegű egyeztetések előznek meg egy-egy ilyen bejelentést.

Azért a Budapest Parknak az idei felhozatalhoz már most nagy gratuláció jár, mert elég impozánsnak ígérkezik (Queens Of The Stone Age, Body Count, Billy Idol, Bullet For My Valentine)és valószínűleg még nincs vége a sztárfellépők sorának.

Az Alice in Chains koncertjére január 22-étől árulják a jegyeket: Early bird: 7 999 Ft; Limitált elővétel: 8 999 Ft; Normál ár: 9 999 Ft

Alakul ez a nyár és a Sziget hétfőn kezdi el bejelenteni a line-upját. Izgatottan várjuk!

Alice in Chains, koncert, Budapest Park

 

 

Szólj hozzá!


Citromból limonádét, avagy hogy lesz dal egy elmaradt Coachella-buliból?

Citromból limonádét, avagy hogy lesz dal egy elmaradt...

FKA twigs legújabb dala, az On Your Mind egy olyan időszak emlékét őrzi, amikor egy adminisztrációs hiba miatt az utolsó pillanatban meghiúsult a...
 
Koncert naptár
Töltsd fel az oldalrakoncerted, helyszíned, zenekarod

Summer Hell 2026 – amikor a Barba Negrában felizzik a nyári pokol

Ha nyár, akkor kánikula, fesztiválok – és egy este, amikor a Barba Negra környékén konkrétan megnyílik a föld: 2026. július 25-én In Flames, Napalm Death, Bleed From Within, Unearth és Employed To Serve sorakozik fel a Summer Hell aktuális felvonásán. A svéd In Flames épp Európa-szerte nyomja majd eddigi legnagyobb szabású nyári...

Visszatérés a tett helyszínére: duplán ünnepli meg a jubileumát a 45 éves Solaris

Kevés olyan zenekar létezik Magyarországon, amely immár 45 éve töretlenül alkot és arat sikereket hazai és nemzetközi színtéren egyaránt. A Magyar Örökség Díjjal kitüntetett Solaris ezt a páratlan jubileumot ünnepli majd meg 2026.március 21-én és 22-én a Várkert Bazárban.

Több mint beszélő fej: David Byrne Budapesten

David Byrne nem egyszerűen koncertet adott péntek este a Papp László Budapest Sportarénában. A Talking Heads egykori frontembere a Who Is The Sky? turnéval egy olyan előadást hozott Budapestre, amelyben a zene, a koreográfia, a színház és a vizuális művészet szinte elválaszthatatlan egységet alkotott. A csaknem kétórás műsorban a...

Ritka vendégnek számít Budapesten az amerikai post-grunge banda

Június 25-én a Barba Negra Red Stage színpadán lép fel a Breaking Benjamin, amely az elmúlt két évtized egyik legsikeresebb amerikai rockzenekaraként vált ismertté. A koncert különlegessége nemcsak az, hogy a csapat új dalokkal érkezik Budapestre, hanem az is, hogy hosszú európai kihagyás után tér vissza a kontinensre.
Új koncertek