Menopauza

Zenés képregényszínház a Budapest Bárral

2020/08/13  ·   Ajánló   ·  koncert.hu, MTI

Találós kérdés következik: a TRIP és a Városmajori Szabadtéri Színház produkciójának szezonbeli premierje szeptember 14-én lesz az UP Újpesti Rendezvénytérben a Budapest Bárral – hány éves a kapitány?

Fotó: MTI/Szigetváry Zsolt

A tizennégy karátos autó című zenés produkciót – vagyis Rejtő Jenő azonos című regénye alapján készült előadást – csütörtökön és pénteken a Városmajori Szabadtéri Színpadon is meg lehet(ne) nézni, de szvsz erre már egy darab jegy sincsen. De, bocs, hazudtunk: a péntekire a jelenlegi állás (08.13.10.33)  szerint MÉG VAN 1 DB JEGY!!!

Keresztes Tamás rendezése Rejtő Jenő írói világából új műfajt, zenés "képregényszínházat" teremt. Az előadás kulcsjeleneteihez a Budapest Bár zenészei, köztük Kollár-Klemencz László, valamint Szűcs Krisztián írtak dalokat.

A dalokat nem énekesek, hanem nyolc színművész adja elő: Dankó István, Lengyel Benjámin, Mentes Júlia, Mertz Tibor, Mikó István, Rába Roland, Szécsi Bence és Tóth Balázs. A produkció rendezője és díszlettervezője Keresztes Tamás színművész, aki Divinyi Rékával együtt adaptálta színpadra a regényt.

A zenekar (Farkas Róbert, Farkas Mihály, Ökrös Károly, Farkas Richárd, Kisvári Bence) élőben, koncertszerűen játszik, a színpadi jeleneteket a dalok fűzik össze.

 

 

A tizennégy karátos autó, TRIP, Városmajori Szabadtéri Színház, UP, Budapest Bár, színház, zenés színház

 

 

Szólj hozzá!


15 év után újra élőben emelkedhetünk fel Mobyval

15 év után újra élőben emelkedhetünk fel Mobyval

Már csak néhány hónap, és újra kinyílik a másik világ kapuja (hagyd kint a valóságot), de az eddigi koncertbejelentések alapján már most jól...
 
Koncert naptár
Töltsd fel az oldalrakoncerted, helyszíned, zenekarod

Beth Hart és a Pink Martini idén tuti eljönnek – teljes a VeszprémFest 2026-os programja

Tavaly a VeszprémFest közönsége két várva várt fellépőt is nélkülözni kényszerült: Beth Hart és a Pink Martini egyaránt lemondta koncertjét, komoly kihívás elé állítva a szervezőket. 2026 azonban kárpótol mindenkit: mindkét előadó ott lesz a fesztiválon, csakúgy, mint Juanes és a Kraftwerk.

Brian Hugh Warner, azaz Marilyn Manson kilenc év után visszatér Budapestre

A botrányokra és ikonikus vizuális világra épülő előadó legutóbb 2017-ben adott teltházas koncertet a Budapest Parkban, és akkor még senki sem gondolta, hogy közel egy évtizedig kell várni az újabb találkozásra. Most azonban visszatér: 2026. július 22-én ismét a Park színpadán áll majd.

Czutor Zoltán zenél és beszél – Hujber Feri felolvas és mesél

A „Tízparancsolat – Másképp" című műsor december 11-én, csütörtökön 20:30-tól várja a közönséget az Inga Kultúrkávézóban, ahol Czutor Zoltán és Hujber Feri egy rendhagyó, őszinte és emberközeli programmal lép színpadra.

Hogyan tudnék élni nélküled, avagy ki tud többet a magyar filmzenékről?

A DUE Médiahálózat szervezésében és a Nemzeti Filmintézet támogatásával immáron kilencedik alkalommal indítják el a Nagy Magyar Filmteszt Diákoknak elnevezésű vetélkedőt, amely a 14-20 éves közönséget szeretné szórakoztató módon közelebb vinni a magyar filmekhez, sorozatokhoz és készítőikhez
Új koncertek