A Zanzibárnak mindent lehet?

2015/09/28  ·   Általános   ·  Labancz Andrea

Gőzerővel dogozik a Zanzibár az új albumán, de közben Ritának még arra is volt ideje, hogy a Sztárban sztár című műsorban segítsen Csobot Adélnak megszemélyesíteni – saját magát.

A Zanzibárnak mindent lehet?

Hamarosan itt az új album, mit tudhatunk erről?

Rita: Nagyon örülünk, hogy ismét elkészíthettünk egy teljes lemezanyagot. Ez annak is köszönhető, hogy Gábor 1 évvel ezelőtt visszatért a csapatba és végre összeállt egy egységes anyag. „Mint a régi szép időkben”

Doni: Az új album – „Mindent lehet, mindent szabad” címmel – a hazai MOL kutakon lesz kapható, ahol eddig olyan hazai előadók jelenhettek meg, mint a TCS, Republic, Kowalsky meg a Vega, Ganxsta.

Volt-e cél az új lemeznél valamiféle trendkövetés?

Gabszi: A trendkövetés nem volt cél, de persze az aktuális áramlatoktól nehéz elszakadni. Alapvetően saját magunknak akartunk megfelelni és szeretnénk magunkat jól érezni a saját zenénkben. A lemez minden tekintetben rock! A dalok szerkezete, a szövegek üzenete, a borító világa mind ezt erősítik.

A stúdió munkálatok tartanak még, vagy kész az anyag?

MikC: A felvételeken már túl vagyunk, jelenleg épp az utolsó „simítások” zajlanak. Nem volt egyszerű a most záruló koncertszezonban stúdiózni, de végül sikerült.  

Rita: A megjelenést október második felére időzítettük. Ebben a stádiumban az ember már nagyon várja, hogy kézbe vehesse a „gyermekét”…

Amikor készül egy korong, születnek a dalok mennyire befolyásol Titeket az alkotásban a külvilág, politika? Vagy mi inspirál?

Doni: A szövegeink teljes mértékben mentesek a hétköznapi értelemben vett politikától, inkább magánéleti ihletésűek, vagy csak egyszerűen hétköznapi életérzéseket közvetítenek. Ki kell ábrándítanunk a kedves hallgatót, ugyanis az olyan fontos kérdések, mint a globális klímaváltozás és a migrációs jelenségek feldolgozása nem szerepel a témák között. A zenét pedig elsősorban zenei impulzusok inspirálják. Vannak nagy kedvencek - tőlük azért nem tudunk elvonatkoztatni.

Miért a Ha ennyi kell című dalt mutattátok be elsőként a készülő lemezről?

Gabszi: A visszatérésem után ez volt az első közös munkánk gyümölcse. Szeretjük!

A hétköznapjaitokat mennyire borítja fel a lemezkészítés (időbeosztás stb)?

MikC: A hétköznapok e nélkül is fel vannak borulva, főleg így, hogy a nyári koncertek közötti napokat kellett felhasználnunk.

Rita, van egy hasonmásod...

Rita: Igen a Sztárban sztár című műsorban Csobot Adél változott át egy estére Terecskei Ritává. Szerintem nagyon jól sikerült a produkció is és az átváltozás is. Érdekes és szórakoztató volt „magamat” így viszontlátni. És Havas Henrik dícsérő szavai is nagyon jól estek.

Az új album hoz-e valamiféle változást a külsőségekben (színpadkép stb)?

Doni: Egy lemezborítón mindenki igyekszik a legjobb arcát mutatni, - szerencsére hihetetlen fiatalosak vagyunk, dögösek és vagányak! Ha ezt tudjuk hozni a színpadon, nyert ügyünk van! :)

Milyen módon jut el a hallgatósághoz a lemez tartalma?

Doni: Audio-formátumban = wav, flac, mp3 ;)

Gabszi: Persze, reméljük a rádiók sem hanyagolnak majd minket!

A lemezbemutató koncert időpontja és helye még titok vagy már lehet róla tudni?

Rita: Több egymástól független helyszínen tervezzük, „szárazon és vízen” – a részletekről később!


 

 

Szólj hozzá!


Citromból limonádét, avagy hogy lesz dal egy elmaradt Coachella-buliból?

Citromból limonádét, avagy hogy lesz dal egy elmaradt...

FKA twigs legújabb dala, az On Your Mind egy olyan időszak emlékét őrzi, amikor egy adminisztrációs hiba miatt az utolsó pillanatban meghiúsult a...
 
Koncert naptár
Töltsd fel az oldalrakoncerted, helyszíned, zenekarod

Summer Hell 2026 – amikor a Barba Negrában felizzik a nyári pokol

Ha nyár, akkor kánikula, fesztiválok – és egy este, amikor a Barba Negra környékén konkrétan megnyílik a föld: 2026. július 25-én In Flames, Napalm Death, Bleed From Within, Unearth és Employed To Serve sorakozik fel a Summer Hell aktuális felvonásán. A svéd In Flames épp Európa-szerte nyomja majd eddigi legnagyobb szabású nyári...

Visszatérés a tett helyszínére: duplán ünnepli meg a jubileumát a 45 éves Solaris

Kevés olyan zenekar létezik Magyarországon, amely immár 45 éve töretlenül alkot és arat sikereket hazai és nemzetközi színtéren egyaránt. A Magyar Örökség Díjjal kitüntetett Solaris ezt a páratlan jubileumot ünnepli majd meg 2026.március 21-én és 22-én a Várkert Bazárban.

Több mint beszélő fej: David Byrne Budapesten

David Byrne nem egyszerűen koncertet adott péntek este a Papp László Budapest Sportarénában. A Talking Heads egykori frontembere a Who Is The Sky? turnéval egy olyan előadást hozott Budapestre, amelyben a zene, a koreográfia, a színház és a vizuális művészet szinte elválaszthatatlan egységet alkotott. A csaknem kétórás műsorban a...

Ritka vendégnek számít Budapesten az amerikai post-grunge banda

Június 25-én a Barba Negra Red Stage színpadán lép fel a Breaking Benjamin, amely az elmúlt két évtized egyik legsikeresebb amerikai rockzenekaraként vált ismertté. A koncert különlegessége nemcsak az, hogy a csapat új dalokkal érkezik Budapestre, hanem az is, hogy hosszú európai kihagyás után tér vissza a kontinensre.
Új koncertek