Dimitrij végre összejött Lénával: az Omega Moszkvában koncertezett

2013/05/31  ·   Általános   ·  MTI, koncert.hu

A zenekar 51 éves fennállása óta először lépett fel a volt Szovjetunió területén. A lelkes közönségre biztonsági őrök hada vigyázott – ameddig tudtak. Hatalmas sikerrel debütált az Omega Moszkvában."Most újra fiatalnak érezhetted magad, visszatértél a negyven évvel ezelőtti korszakodba" - fogalmazta meg az élményeket édesanyja helyett egy huszonéves lány a koncert után.

Dimitrij végre összejött Lénával: az Omega Moszkvában koncertezett

"Azért nem engedtek bennünket a Szovjetunióba a hetvenes években, mert féltek a tömegtől és attól a hatástól, amelyet az Omega dalai kiváltottak volna" - magyarázta az MTI-nek Benkő László. Az Omega billentyűse meghatottan számolt be róla, hogy a koncert után az öltözőjükbe látogatott egy kerekesszékes férfi, aki elmondta, hogy bátyját és őt az Omega zenéje inspirálta és indította el a zenei életben.

"Annak idején, a hetvenes években nem jöhettünk, de már négy éve szervezzük a fellépést, és nagyon reméljük, hogy nem utoljára voltunk itt" - mondta Molnár György, az együttes gitárosa a Croscus City Hall nevű elegáns és drága koncertteremben tartott fellépés után a moszkvai magyarok körében, és köszönte meg egyúttal a Moszkvai Magyar Kulturális Központ közreműködését abban, hogy a rég várt koncert létrejöhetett.

"Jobb lett volna egy nagy szabadtéri eseményen fellépni, ahova tömeg jöhetett volna, ahol az emberek felszabadultabban viselkedhettek volna. Ez volt a legnagyobb gondunk, ez fogta vissza a hangulatot a koncert első részében, de aztán a ráadásban már nem tudták visszatartani a közönséget" - nyilatkozta Kóbor János az együttes frontembere.

A mintegy kétezerfős közönség, amely főként az ötvenes-hatvanas éveiben járó Omega-korosztályból állt, meghálálta a volt Szovjetunióban elsősorban a hetvenes években népszerű együttesnek a 18 dalt. Elhangzottak a legismertebb szerzemények: a Petróleumlámpától a Gammapolison keresztül a Régi csibészekig. A lézershow-val még különlegesebbé tett koncerten a résztvevők - még ha ültek is - végig tomboltak.

Az elit koncertterem biztonsági emberei komolyan vették feladatukat. Az első sorban minden egyes számnál a helyéről felpattanó Omega-rajongót folyton visszatessékelték a helyére. A koncert végén színpadra felrohanó hölgynek sem sikerült miattuk kedvencei közelébe jutni. A ráadásnál a Léna és főként a Gyöngyhajú lány című Omega-dalokra azonban már szinte mindenki állva tapsolt, énekelt a közönségből. Még azok is, akik pedig nem tudnak magyarul.

Egy Omega-bakelitlemezt dedikáltató férfi büszkén mesélte, hogy 1500 rubelért (több mint tízezer forintért) vásárolta a koncert napján a lemezt az egyik moszkvai üzletben. Mint mondta, ahogy a koncertjegyért, a lemezért sem sajnálta a pénzt, pedig nem nagy keresetű ember. "Kár, hogy akkor nem tudtak eljönni, de megérte negyven évet várni" - mondta boldogan Renat Ibragimov, az 54 éves

Egy másik, szintén az ötvenes éveiben járó férfi a hetvenes években Lengyelországban tanult, ott hallotta és látta először az Omegát. "Csodálatos együttes, csodálatos hanggal, ez a magyar Pink Floyd. Kár, hogy nem tudok magyarul" - mondta a csütörtök esti első moszkvai Omega-koncert egyik látogatója.

 


 

 

Szólj hozzá!


60 év rockzene, és még nem unják – ahogy a közönségük sem

60 év rockzene, és még nem unják – ahogy a...

A Scorpions fennállásának 60. évfordulóját ünneplő turnéja Budapestre is elért: a német rockzenekar június 20-án az MVM Dome-ban lépett...
 
Koncert naptár
Töltsd fel az oldalrakoncerted, helyszíned, zenekarod

Summer Hell 2026 – amikor a Barba Negrában felizzik a nyári pokol

Ha nyár, akkor kánikula, fesztiválok – és egy este, amikor a Barba Negra környékén konkrétan megnyílik a föld: 2026. július 25-én In Flames, Napalm Death, Bleed From Within, Unearth és Employed To Serve sorakozik fel a Summer Hell aktuális felvonásán. A svéd In Flames épp Európa-szerte nyomja majd eddigi legnagyobb szabású nyári...

Visszatérés a tett helyszínére: duplán ünnepli meg a jubileumát a 45 éves Solaris

Kevés olyan zenekar létezik Magyarországon, amely immár 45 éve töretlenül alkot és arat sikereket hazai és nemzetközi színtéren egyaránt. A Magyar Örökség Díjjal kitüntetett Solaris ezt a páratlan jubileumot ünnepli majd meg 2026.március 21-én és 22-én a Várkert Bazárban.

Show must go on – oxigénpalackkal fejezte be a koncertjét Rod Stewart

Ritka levegő, oxigénpalack és semmi rinyálás: Rod Stewart megmutatta Utah-ban, mit jelent az, amikor egy igazi legenda nem hagyja cserben a rajongóit.

Több mint beszélő fej: David Byrne Budapesten

David Byrne nem egyszerűen koncertet adott péntek este a Papp László Budapest Sportarénában. A Talking Heads egykori frontembere a Who Is The Sky? turnéval egy olyan előadást hozott Budapestre, amelyben a zene, a koreográfia, a színház és a vizuális művészet szinte elválaszthatatlan egységet alkotott. A csaknem kétórás műsorban a...
Új koncertek