Eurovíziós Dalfesztivál: Boggie már Bécsben próbál

2015/05/13  ·   Általános   ·  koncert.hu, MTI

Elkezdődtek Csemer Boglárka Boggie próbái Bécsben, az énekesnő nagyon elégedett a színpadképpel, a produkció alatt a háttérben futó vetítéssel és a profi szervezéssel is.

Eurovíziós Dalfesztivál: Boggie már Bécsben próbál

Boggie hétfőn érkezett az osztrák fővárosba, azóta a fesztivál próbáin és sajtóeseményein vesz részt.

Az előadás puritán, a mondanivaló pedig erős, ezt kellett látványos elemekben is megjeleníteni – mondta Boggie az MTI-nek nyilatkozva, és hozzátette: a Wars for nothing című dal közben fut az egyik legösszetettebb színpadi vetítés, hiszen míg sok eladónál csak pulzál a kockás háttér, a magyarországi dal alatt igazi dramaturgia jelenik meg a színpadon.

A most bemutatott színpadkép Boggie szerint alapjaiban nem, csupán néhány technikai részletet tekintve változhat még. Ezek az apró finomítások segítenek majd abban, hogy a dal jobban kibontakozzon a néző előtt, mindenki be tudja fogadni az arcokat, tekinteteket – hangoztatta az énekesnő.

A próbák nagyon profin zajlanak, szoros időterv szerint dolgozunk, koncentrálni kell, de nagyon szépen haladunk – mondta az énekesnő, aki szerint a színpad teljesen jól befogadható, élőben nem is tűnik olyan hatalmasnak, mint amilyennek a leírás alapján elképzelte.

Boggie kedden a nemzetközi sajtó előtt is bemutatkozott, ahol levetítették annak a flashmobnak a videóját is, amelyet hét európai nagyvárosban forgatott. Boggie április második felétől május elejéig Amszterdamban, Berlinben, Stockholmban, Londonban, Párizsban és Rómában spontán az utcán adta elő azt a számot, amellyel Magyarországot képviseli a 60. Eurovíziós Dalfesztiválon. Az énekesnő ugyanis még a verseny előtt megfogadta, hogy ha bejut a nemzeti válogató döntőjébe, hatalmas éneklést szervez Budapest belvárosában, és előadja a Wars For Nothing című számot egy flashmob keretében. Mivel az egész magyarországi versenyt megnyerte, kiterjesztette fogadalmát Európára.

Egy gitárossal és egy operatőrrel vágtunk neki az útnak, ahol számos kiszámíthatatlan helyzetbe kerültünk, Rómában a rendőrökkel akadt össze a bajszunk, máshol a hangtechnika szállítását kellett megoldanunk azért, hogy létrejöhessen a spontán zenélés – mesélte Boggie. A flashmobról készült videók már láthatók az énekesnő Facebook oldalán is.

Csemer Boglárka két nappal az Eurovíziós Dalfesztivál elődöntője előtt, május 17-én Pop meets Opera című gálakoncerten lép fel az osztrák fővárosban. A Bécsi Állami Operaház és az osztrák közszolgálati média (ORF) által szervezett koncerten olyan világsztárok is színpadra állnak majd, mint Placido Domingo és Juan Diego Flórez. Az eseményre mindössze öt nemzet (Örményország, Írország, Ciprus, Norvégia és Magyarország), valamint a házigazdákat képviselő Conchita Wurst kapott meghívást.  

 

 


 

 

Szólj hozzá!


Citromból limonádét, avagy hogy lesz dal egy elmaradt Coachella-buliból?

Citromból limonádét, avagy hogy lesz dal egy elmaradt...

FKA twigs legújabb dala, az On Your Mind egy olyan időszak emlékét őrzi, amikor egy adminisztrációs hiba miatt az utolsó pillanatban meghiúsult a...
 
Koncert naptár
Töltsd fel az oldalrakoncerted, helyszíned, zenekarod

Summer Hell 2026 – amikor a Barba Negrában felizzik a nyári pokol

Ha nyár, akkor kánikula, fesztiválok – és egy este, amikor a Barba Negra környékén konkrétan megnyílik a föld: 2026. július 25-én In Flames, Napalm Death, Bleed From Within, Unearth és Employed To Serve sorakozik fel a Summer Hell aktuális felvonásán. A svéd In Flames épp Európa-szerte nyomja majd eddigi legnagyobb szabású nyári...

Visszatérés a tett helyszínére: duplán ünnepli meg a jubileumát a 45 éves Solaris

Kevés olyan zenekar létezik Magyarországon, amely immár 45 éve töretlenül alkot és arat sikereket hazai és nemzetközi színtéren egyaránt. A Magyar Örökség Díjjal kitüntetett Solaris ezt a páratlan jubileumot ünnepli majd meg 2026.március 21-én és 22-én a Várkert Bazárban.

Több mint beszélő fej: David Byrne Budapesten

David Byrne nem egyszerűen koncertet adott péntek este a Papp László Budapest Sportarénában. A Talking Heads egykori frontembere a Who Is The Sky? turnéval egy olyan előadást hozott Budapestre, amelyben a zene, a koreográfia, a színház és a vizuális művészet szinte elválaszthatatlan egységet alkotott. A csaknem kétórás műsorban a...

Ritka vendégnek számít Budapesten az amerikai post-grunge banda

Június 25-én a Barba Negra Red Stage színpadán lép fel a Breaking Benjamin, amely az elmúlt két évtized egyik legsikeresebb amerikai rockzenekaraként vált ismertté. A koncert különlegessége nemcsak az, hogy a csapat új dalokkal érkezik Budapestre, hanem az is, hogy hosszú európai kihagyás után tér vissza a kontinensre.
Új koncertek