Felébredt a Cure: egy csomó meglepi várható tőlük 2014-ben

2014/02/04  ·   Általános   ·  MTI, koncert.hu

Noha magyarországi koncertezésről továbbra sincs szó, bármennyire is bizakodók voltak a pletykák, az élet nem áll meg a minden idők legsikeresebb alternatív rockzenekara számára, sőt, mintha rágyúrtak volna Ló évére: hat évvel legutóbbi stúdióalbumuk után egy új lemez kiadásának tervét jelentették be hétfőn, továbbá egy koncertes DVD-sorozatot is beígértek a rajongóknak.

Felébredt a Cure: egy csomó meglepi várható tőlük 2014-ben

Az új anyag valójában nem annyira új, mert dalait ugyanabban az időben rögzítették, amikor a 2008-ban megjelent legutóbbi Cure stúdiólemez, a 4:13 Dream számait. Az eddig kiadatlan album munkacíme: 4:14 Scream - tette közzé a zenekar egy hivatalos közleményben, amelyet a Chain of Flowers elnevezésű blogon publikáltak.

A következő hónapokban egy sor koncert DVD várható a Cure-tól, a pletykák szerint ezek között lesz a The Cure in Orange című legendás 1986-os franciaországi est videója, valamint az 1993-as detroiti fellépés, a Show kép- és hanganyagának újrakiadása.

A 2014-es esztendő meglehetősen zsúfoltnak ígérkezik minden idők egyik legsikeresebb, eddig mintegy 27 millió lemezt eladott alternatív rockzenekara számára, amely idén ünnepli első lemeze, a Three Imaginary Boys megjelenésének 35. évfordulóját. A március 28-29-i koncertekre a londoni Royal Albert Hallba mindössze két perc alatt elkelt valamennyi jegy; a Cure jótékonysági fellépéseit egy gyermekrák alapítvány, a Teenage Cancer Trust javára szervezték.

Az idei program részeként a Cure tervezi, hogy felújítja a korábbi trilógia-koncerteket. A zenekar 2002-ben három, koncepciójában összetartozó lemezét, a Pornographyt (1982), a Disintegrationt (1989) és a Bloodflowerst (2000) teljes egészében eljátszotta egy berlini koncerten; később ez megjelent DVD-n. A következő "adag" 2011-ben a már említett Three Imaginary Boys (1979), a Seventeen Seconds (1980) és a Faith (1981) volt, a mostani elképzelések szerint pedig a The Top (1984), a The Head On The Door (1985) és a Kiss Me Kiss Me Kiss Me (1987) kerülne terítékre együtt.

A Cure jelenlegi felállása: Robert Smith (ének, gitár), Simon Gallup (basszusgitár), Roger O'Donnell (billentyűs hangszerek), Jason Cooper (dob, ütőhangszerek) és Reeves Gabrels (gitár).


 

 

Szólj hozzá!


Zenével a lámpaláz ellen?

Zenével a lámpaláz ellen?

A lámpalázat szinte mindenki ismeri. Van, akit egy iskolai felelés, másokat egy koncert, vizsga vagy munkahelyi prezentáció előtt bénít meg. A...
 
Koncert naptár
Töltsd fel az oldalrakoncerted, helyszíned, zenekarod

25 év kihagyás után tér vissza Budapestre a Manowar

Több mint két évtized után ismét Budapesten lép fel a heavy metal egyik legismertebb zenekara. A Manowar 2027. január 23-án a Papp László Budapest Sportarénában ad koncertet, ahol teljes egészében eljátssza a Fighting The World albumot, emellett természetesen a legnagyobb klasszikusok sem maradnak ki a programból.

Több mint 160 millió letöltésnál jár a Save Tonight – most élőben hallhatjuk Budapesten

A sláger mögött megszámlálhatatlan rádiós lejátszás és generációkon átívelő ismertség áll. És persze egy előadó, a svéd Eagle-Eye Cherry, aki november 23-án az Akvárium Klubban ad koncertet, ahol a világsláger mellett pályafutásának legfontosabb dalai is felcsendülnek.

A Depeche Mode dobosa visszatér Budapestre

A tavalyi MVM Dome-koncert után idén is fellép a 101 Hang produkcióban Christian Eigner, a Depeche Mode koncertzenekarának dobosa. A zenész december 10-én Budapesten, majd december 16-án a berlini Uber Arénában is színpadra lép a magyar előadással.

Rendet vág az AI ACT a zeneiparban

Augusztustól új átláthatósági szabályok gyökeresen átalakíthatják a szintetikus zenék, a hangklónozás és az előadói jogdíjak jövőjét az Európai Unióban.
Új koncertek