George Michael kiesett egy autópályán haladó terepjáróból

2013/06/11  ·   Általános   ·  MTI. koncert.hu

George Michael kiesett az őt szállító kocsiból az egyik legforgalmasabb angliai autópályán, ahonnan mentőhelikopterrel kellett kórházba szállítani - mondta el egy szemtanú a brit sajtónak a világszerte feltűnést keltő balesetről. A dolog még májusban történt.

George Michael kiesett egy autópályán haladó terepjáróból

A 49 éves brit világsztár szóvivője másnap úgy kommentálta az esetet, hogy az énekes a Londontól Észak-Anglia felé vezető M1-es autópályán szenvedett balesetet egy Range Rover terepjáró utasaként, de a sérülései csak felületesek, és már "jól van".

A The Sun - a legnagyobb példányszámú brit bulvárlap - azonban kedden idézett egy szemtanút, aki közvetlenül az énekes kocsija mögött haladt. A 23 éves Katherine Fox elmondta: azt látta, hogy az előtte 70 mérföldes - 112 kilométeres - sebességgel közlekedő jármű utasoldali ajtaján hirtelen kiesik valaki az úttestre. A négysávos autópályán haladó többi kocsi csak vészfékezéssel tudta elkerülni a még nagyobb szerencsétlenséget.

Katherine Fox szerint George Michael a baleset után azt mondta neki, hogy nem záródott jól a gépkocsi ajtaja, ezért próbálta menet közben kinyitni és rendesen becsukni. E manőver közben esett ki a járműből. A szemtanú elmondása szerint az énekesnek "ronda vágás" volt a homlokán és a tarkóján is, arcát vér borította, szája is vérzett, tornacipője és napszemüvege lerepült az eséstől. George Michael eszméleténél maradt és lélegzett, de sokkos állapotba került - tette hozzá. 

A baleset helyszínére hívott mentőhelikopter személyzete stabilizálta a sérült művész állapotát, majd kórházba vitték. A mentők szóvivője a baleset után szintén azt mondta, hogy az énekes fejsérüléseket szenvedett, de a súlyosságukat nem részletezte. A rendőrség a baleset körülményeit továbbra is vizsgálja.

George Michaelnek nincs sok szerencséje az autókkal. Három éve, egy nyári hajnalon ugyancsak egy Range Roverrel hajtott be az igen jómódú észak-londoni Hampstead kerület egyik fotószaküzletébe. A rendőrök a járó motorú kocsiban meglehetősen zilált állapotban találták a művészt, zsebében marihuánás cigarettákkal. Az énekes azonnal elismerte, hogy marihuánát szívott és nyugtató hatású szereket is bevett, mielőtt a volán mögé ült; ezek nyomait a későbbi rendőrségi laborvizsgálat ki is mutatta vérében. George Michaelt mindezért annak idején nyolc hét szabadságvesztésre ítélték - ebből négy hetet le is ült -, és öt évre eltiltották a járművezetéstől.

A világsztárnak ráadásul korántsem ez volt az első hasonló jellegű csörtéje a törvénnyel. Három évvel korábban száz órányi közmunkára ítélték és két évre bevonták a jogosítványát, miután szintén erősen "befolyásolt" állapotban húzták ki az út közepén álló Mercedeséből London egyik forgalmas főútvonalán.

Azóta egyébként már a kórházat is elhagyhatta, és szóvivője, Connie Filipello  közleményben köszönte meg az aggódást és a jókívánságokat.

 


 

 

Szólj hozzá!


60 év rockzene, és még nem unják – ahogy a közönségük sem

60 év rockzene, és még nem unják – ahogy a...

A Scorpions fennállásának 60. évfordulóját ünneplő turnéja Budapestre is elért: a német rockzenekar június 20-án az MVM Dome-ban lépett...
 
Koncert naptár
Töltsd fel az oldalrakoncerted, helyszíned, zenekarod

Summer Hell 2026 – amikor a Barba Negrában felizzik a nyári pokol

Ha nyár, akkor kánikula, fesztiválok – és egy este, amikor a Barba Negra környékén konkrétan megnyílik a föld: 2026. július 25-én In Flames, Napalm Death, Bleed From Within, Unearth és Employed To Serve sorakozik fel a Summer Hell aktuális felvonásán. A svéd In Flames épp Európa-szerte nyomja majd eddigi legnagyobb szabású nyári...

Visszatérés a tett helyszínére: duplán ünnepli meg a jubileumát a 45 éves Solaris

Kevés olyan zenekar létezik Magyarországon, amely immár 45 éve töretlenül alkot és arat sikereket hazai és nemzetközi színtéren egyaránt. A Magyar Örökség Díjjal kitüntetett Solaris ezt a páratlan jubileumot ünnepli majd meg 2026.március 21-én és 22-én a Várkert Bazárban.

Show must go on – oxigénpalackkal fejezte be a koncertjét Rod Stewart

Ritka levegő, oxigénpalack és semmi rinyálás: Rod Stewart megmutatta Utah-ban, mit jelent az, amikor egy igazi legenda nem hagyja cserben a rajongóit.

Több mint beszélő fej: David Byrne Budapesten

David Byrne nem egyszerűen koncertet adott péntek este a Papp László Budapest Sportarénában. A Talking Heads egykori frontembere a Who Is The Sky? turnéval egy olyan előadást hozott Budapestre, amelyben a zene, a koreográfia, a színház és a vizuális művészet szinte elválaszthatatlan egységet alkotott. A csaknem kétórás műsorban a...
Új koncertek