Menopauza

Víz alatti koncertek - és ez nem vicc!

2014/03/06  ·   Általános   ·  MTI, koncert.hu

Ne rohanjatok a fecskéért, nem itthon, hanem Londonban kezdődött víz alatti koncertsorozat Wet Sound (Nedves hangok) címmel. A brit uszodákban a hangzás közötti különbséget vizsgálják – a víz alatt és a víz fölött.

Fotó:www.bbc.co.uk

Joel Cahen ötletgazda a hangzások közötti különbséget úgy akarja bemutatni, hogy hangszórókat állított fel, amelyek két különböző zeneművet sugároznak a vízfelszín fölött és alatt. A hangok a vízben 4,5 szer gyorsabban terjednek, mint a levegőben, ami Cahen szerint olyan illúziót hoz létre, mintha a hangzás a hallgató fejéből áramlana ki, ha az illető a víz alatt van.

Matthias Kispert zeneszerző írta a zeneművek egyikét a projekthez, akinek az értéktőzsdéről szóló, Dark Pool című kompozícióját hét énekes adja elő. A másik zeneszerző, Beatrice Dillon elektronikus zenei és ütőhangszeres darabot írt a szokatlan koncerthez.

 

 


 

 

Szólj hozzá!


15 év után újra élőben emelkedhetünk fel Mobyval

15 év után újra élőben emelkedhetünk fel Mobyval

Már csak néhány hónap, és újra kinyílik a másik világ kapuja (hagyd kint a valóságot), de az eddigi koncertbejelentések alapján már most jól...
 
Koncert naptár
Töltsd fel az oldalrakoncerted, helyszíned, zenekarod

Beth Hart és a Pink Martini idén tuti eljönnek – teljes a VeszprémFest 2026-os programja

Tavaly a VeszprémFest közönsége két várva várt fellépőt is nélkülözni kényszerült: Beth Hart és a Pink Martini egyaránt lemondta koncertjét, komoly kihívás elé állítva a szervezőket. 2026 azonban kárpótol mindenkit: mindkét előadó ott lesz a fesztiválon, csakúgy, mint Juanes és a Kraftwerk.

Brian Hugh Warner, azaz Marilyn Manson kilenc év után visszatér Budapestre

A botrányokra és ikonikus vizuális világra épülő előadó legutóbb 2017-ben adott teltházas koncertet a Budapest Parkban, és akkor még senki sem gondolta, hogy közel egy évtizedig kell várni az újabb találkozásra. Most azonban visszatér: 2026. július 22-én ismét a Park színpadán áll majd.

Czutor Zoltán zenél és beszél – Hujber Feri felolvas és mesél

A „Tízparancsolat – Másképp" című műsor december 11-én, csütörtökön 20:30-tól várja a közönséget az Inga Kultúrkávézóban, ahol Czutor Zoltán és Hujber Feri egy rendhagyó, őszinte és emberközeli programmal lép színpadra.

Hogyan tudnék élni nélküled, avagy ki tud többet a magyar filmzenékről?

A DUE Médiahálózat szervezésében és a Nemzeti Filmintézet támogatásával immáron kilencedik alkalommal indítják el a Nagy Magyar Filmteszt Diákoknak elnevezésű vetélkedőt, amely a 14-20 éves közönséget szeretné szórakoztató módon közelebb vinni a magyar filmekhez, sorozatokhoz és készítőikhez
Új koncertek