Menopauza

„Oscar Blues” - a Verdi ária blues feldolgozásban kel új életre a Klasszikon együttes első klipjében

2011/11/18  ·   Archívum   ·  koncert.hu

Elkészült a Klasszikon együttes első videoklipje, melyben Verdi: Az álarcosbál című operájából Oscar áriája elevenedik meg blues feldolgozásban.


„Oscar Blues” - a Verdi ária blues feldolgozásban kel új életre a Klasszikon együttes első klipjében




A Klasszikon együttes ez év márciusában kiadott első önálló CD-jét és a számos nagy sikerű koncertet követő rajongói visszajelzések arra késztették a tagokat, hogy elkészítsék első videoklipjüket is.

„Oscar Blues"

 

A klip már címében is hordozza a szám átlényegülését. Az együttes videoklipjében ugyanis blues feldolgozásban hallható Oscar áriája Verdi: Az álarcosbál című operájából. A klip képi megjelenítését többek között a Klasszikon együttes elmúlt évadának nagysikerű koncertjeiről készült videofelvételek színesítik.
Az „Oscar Blues" a Klasszikon együttes sokszínű repertoárjának azon darabja, amely az alaplüktetés, a hangszerelés és az énektechnika tekintetében is szakít az operai hagyományokkal, így szemléletes példa arra, hogy egy klasszikus operaária is tökéletesen alkalmas az átdolgozásra, nagyfokú művészi szabadságot engedve a mű zenei újraértelmezésének.

 

A Klasszikon együttes énekesnője, Sebők Monika szakmai küldetésének tekinti, hogy a fiatalabb generációkkal is megismertesse és megszerettesse az opera műfaját. Éppen ezért koncertjeik alkalmával minden egyes operaária előadása előtt röviden vázolja az adott operarészlet főbb cselekményét, szituációját, illetve az abban szereplő figurák karakterét, lehetővé téve ez által a hallgatóság számára a mű teljes átélését.

Az eredeti műben Oscar Az álarcosbál kedves kis figurája, aki apródként a bálra meghívottak névsoráért felel. A Klasszikon videoklipjében Oscar több operából ismert alakot is meginvitál, és a rá jellemző pimasz módon kilesi őket a maguk civil valóságában - hiszen a hősök és hősnők közöttünk élnek, akik személyiségébe mindig belevegyül az őket megszemélyesítő művész lénye is.
„Az Oscar Blues-zal három percbe sűrítve mutatjuk meg a műsorunkra jellemző megközelítést: a szereplő és a mai kor embere közti kommunikációt. Ez egyrészt azt jelenti, hogy zenei megoldásainkkal és hangszerelésünkkel „átemeljük" a klasszikus melódiát korunk zenei világába, másrészt pedig azt, hogy a karakter mindenkori emberi tulajdonságaira irányítjuk a figyelmet. Úgy is mondhatnám, hogy képileg megjelenítjük a szlogenünket (Klasszikon „...ahol a klasszikusok a XXI. század nyelvén szólnak!"). Nagy élvezettel bújok Oscar bőrébe, mert Nagy László Adrián átiratában kiválóan kidomborítható az a fajta incselkedés, ami ezt az életteli operai alakot és áriáját jellemzi - összegezte a klip koncepcióját Sebők Monika, a Klasszikon együttes énekesnője.

 

Az együttes 2012 februárjában egy nagyszabású, különleges show elemekkel gazdagított élő koncertet ad, melynek részleteiről a későbbiekben adunk tájékoztatást.


A Klasszikon együttesről:

 

Klasszikon - „...ahol a klasszikusok a XXI. század nyelvén szólnak"

 

A crossover opera a klasszikus opera és egyéb zenei műfajok keresztezéséből létrejött új zenei stílus, mely egyre szélesebb rajongótáborral büszkélkedhet idehaza is, nemtől-kortól függetlenül. A Klasszikon együttes, mely a crossover opera meghonosítója és egyik legjelesebb hazai képviselője is egyben, immáron négy éve interpretál közismert operaáriákat a crossover jegyében. Az együttes a jazz, pop, blues, rock and roll, swing és egyéb, XXI. századi zenei stílusjegyekkel díszíti a legismertebb operaáriákat, így az évszázadok óta ismerősen csengő dallamok a szórakoztató zene játékosságával, lüktető ritmusával és mai világunk zenei ízléséhez igazodva válnak az igényes zene iránt fogékony közönség számára felejthetetlen élménnyé.

 

Tagok:
• Sebők Monika (ének) - a Magyar Állami Operaház operastúdiójának tagja, 1995 óta a Honvéd Együttes szólistája, 2003-ban tagja a Magyar Állami Operaház Operastúdiójának, majd ezt követően a Budapesti Operabarátok Alapítvány ösztöndíjasa. Jelenleg a Klasszikon együttes énekese, egyben művészeti vezetője.
• Nagy László Adrián (zongora) - A Liszt Ferenc Nemzetközi Orgonaverseny különdíjasa, a Honvéd Férfikar korrepetitora, a SaxOrgan orgonaművésze. Egy személyben a Klasszikon együttes zongoristája, zeneszerzője és hangszerelője is.
• Zsemlye Sándor (szaxofon) - a Bartók Konzervatórium jazz-tanszakán végzett. Az 1992-es „Ki mit tud?" pop-rock-jazz kategóriájának győztese. A Klasszikon együttes mellett a Free Style Chamber Orchestra és az Uniszex szaxofonosa is.
• Martos Attila (bőgő/basszusgitár) - a Zeneakadémia klasszikus nagybőgő szakán végzett, jelenleg a Klasszikon együttes és a Budapesti Fesztiválzenekar művésze.
• Tiba Sándor (dob) - a Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskola Jazz tanszakán diplomázott, mint jazz-dob előadóművész. Rendszeresen lép fel Koncz Zsuzsa együttesében. 2004-ben, a Jazzpression tagjaként, a Magyar Rádió eMeRTon Díjjal tüntette ki. Jelenleg a Klasszikon együttes dobosa és ütőhangszerese.


Weboldal:
www.klasszikon.com
• Email: info@klasszikon.com



 

 

Szólj hozzá!


Meet On Milky Way: csokoládéba mártott zene – vagy fordítva?

Meet On Milky Way: csokoládéba mártott zene – vagy...

A zene és az étel kapcsolatáról ma már nem puszta metaforák szintjén beszélnek, hanem egyre több konkrét, kísérleti projekt formájában is....
 
Koncert naptár
Töltsd fel az oldalrakoncerted, helyszíned, zenekarod

A világ legdrágább gitárja turnéra indul – de senki sem fogja megszólaltatni

2026-tól nemzetközi turnéra indul a világ eddigi legdrágábban eladott hangszere: Kurt Cobain legendás Martin D-18E gitárja, amelyen a Nirvana frontembere az MTV Unplugged ikonikus felvételén játszott. A híres koncertet New Yorkban vették fel 1993-ban, egy évvel később pedig hanghordozón is eljutott a rajongókhoz.

Brian Hugh Warner, azaz Marilyn Manson kilenc év után visszatér Budapestre

A botrányokra és ikonikus vizuális világra épülő előadó legutóbb 2017-ben adott teltházas koncertet a Budapest Parkban, és akkor még senki sem gondolta, hogy közel egy évtizedig kell várni az újabb találkozásra. Most azonban visszatér: 2026. július 22-én ismét a Park színpadán áll majd.

A handpan mesterei – Nadishana Budapesten

A handpan varázslatos hangszer: nem harsány, nem technikai fitogtatásra épül, hanem figyelmet kér – és ha megkapja, cserébe olyan – nem csak zenei – élményt ad, amely ritka a koncertdömpingben. Február 27-én Budapesten ez a figyelem a MagNet Közösségi Házban összpontosul majd.

Ezek a filmzenék érhetnek Oscar-díjat

Közeledik a 98. Oscar-gála, ilyenkor rávetül a reflektorfény a filmzenékre is. Az idei jelöltek közé nemcsak nagy költségvetésű hollywoodi produkciók, hanem vizuálisan és hangzásban egyaránt izgalmas, sokszínű filmek zenéi is bekerültek.
Új koncertek