Faithless – Bombasztikus búcsúkoncert

2011/03/22  ·   Archívum   ·  koncert.hu

Az internetes szavazás alapján Sterbinszky-nek jutott az a megtisztelő feladat, hogy bemelegíthette a közönséget. Nagy név ő a magyar DJ-k között, számait világszerte játsszák és fiatalok milliói szeretik. Lehet hogy én tettem túl magasra a emiatt lécet, nekem egy kicsit vékony volt az a teljesítmény, amit mutatott. Ha nem ilyen elvárásokkal megyek oda, lehet más lesz az eredmény, de így egy kicsit csalódott voltam.

Faithless – Bombasztikus búcsúkoncert
Királyokhoz méltó pontossággal, este 9 óra 00 perckor felcsendültek az első dallamok és a Faithless színpadra lépett. Először Sister Bliss állt a billentyűk mögé, majd a csapat utolsó tagja után, Maxi Jazz perdült a mikrofon elé. 54 évesen is jól állt neki a félmeztelen testre húzott éjfekete öltöny, és hogy már most csigázzam a női olvasók figyelmét, a koncert második felében le is vetette. Rájuk igazán lehet mondani, úgy járnak ide, mintha haza mennének, mert az utóbbi öt évben négyszer is felléptek nálunk. Méghozzá nem is kis rendezvényeken, Sziget, Hegyalja fesztivál csupa olyan hely, ahol többezres közönség várta őket. Most is így volt, a Sportaréna majdnem teljesen megtelt, az a tízezer fiatal alig bírt magával, fütyültek, kiabáltak és a dalaikat énekelték. Ez a szeretet kétoldalú, saját hazájukban Angliában is a Kelet-Európai sikerek emelték őket az élvonalba.



Először kicsit csalódott voltam, mikor megláttam a színpadi kivetítőt, azt hittem valami vicc, hogy a 90-es évek pixeles ábrái futnak a zene alatt. Aztán rájöttem, ez ugyanolyan jól mutat, sőt néha hatásosabb is, mintha filmet vetítettek volna rá. Én is ahhoz a korosztályhoz tartozom, akik ezen nőttek fel, de a jelenlévő fiataloknak is teljesen természetes volt, senkit sem zavart. Pár szó még a közönségről, még indulás előtt azt gondoltam hogy a 30-asok fognak inkább eljönni, de a helyszínen kiderült hogy ők csak a jéghegy csúcsa, a legtöbben a 15-25 közötti korosztályból vannak. Fura kimondani de úgy tűnt, a 15 éves Faithless legnagyobb rajongói a szintén 15 éves fiatalok, akik aztán jól kitettek magukért, mert az első pár szám alatt még nagyjából rend volt a nézőtéren, de utána szabályos népvándorlás tört ki. Az állóhelyeken tomboltak, az ülőhelyeken pedig felálltak és úgy táncoltak, no meg előrejöttek a színpad két oldalához. Szerintem a biztonsági őrök ekkor kezdtek el megőszülni, és mielőtt megütötte őket a guta, feladták a hiábavaló emberterelgetést és diszkréten a háttérbe húzódtak. Az utóbbi egy évben nem emlékszem olyan Sportarénás bulira, amin ekkora tombolás lett volna, szabályosan remegtek és rengtek az ülések, annyian ugráltak. Majdnem két órás volt a koncert, és természetesen az összes nagyobb sláger elhangzott, párat felsorolok a teljesség kedvéért: God is A DJ, We Come 1, Insomnia, What About Love, I Want More.



Nem bírom ki, hogy egy kicsit ne kötözködjek, Maxi Jazz angol tájszólása még mindig hátborzongató, bár ez is hozzá tartozik, úgyhogy akár lehet szeretni is emiatt. A hangja viszont már valljuk be nem az igazi, néha kicsit laposabb, néha nehézkesebb, úgyhogy lehet emiatt is a búcsúturné. A kezdeti idők lendületét nem lehet örökké fenntartani, ők is öregednek, felettük is múlik az idő.



Ettől függetlenül a koncert bombasztikus volt, sokan jönnek majd még hozzánk idén, de én így előre is megajánlom a Faithlessnek hogy a 2011-es év legjobb 3 koncertje között a helyük.

- dinnye -

 

 

Szólj hozzá!


Most akkor Taylor Swift nem is ember? Bődületes konteóban hisznek egyes amerikaiak

Most akkor Taylor Swift nem is ember? Bődületes...

Miközben a mesterséges intelligencia már képeket generál, szövegeket ír, sőt időnként még használható tanácsokat is ad, az internet népe...
 
Koncert naptár
Töltsd fel az oldalrakoncerted, helyszíned, zenekarod

Summer Hell 2026 – amikor a Barba Negrában felizzik a nyári pokol

Ha nyár, akkor kánikula, fesztiválok – és egy este, amikor a Barba Negra környékén konkrétan megnyílik a föld: 2026. július 25-én In Flames, Napalm Death, Bleed From Within, Unearth és Employed To Serve sorakozik fel a Summer Hell aktuális felvonásán. A svéd In Flames épp Európa-szerte nyomja majd eddigi legnagyobb szabású nyári...

Visszatérés a tett helyszínére: duplán ünnepli meg a jubileumát a 45 éves Solaris

Kevés olyan zenekar létezik Magyarországon, amely immár 45 éve töretlenül alkot és arat sikereket hazai és nemzetközi színtéren egyaránt. A Magyar Örökség Díjjal kitüntetett Solaris ezt a páratlan jubileumot ünnepli majd meg 2026.március 21-én és 22-én a Várkert Bazárban.

Az Alphaville örökre fiatal marad – dalsztorik a zenekar nagy slágereiről

Az Alphaville történetében az a legviccesebb, hogy a Forever Young több mint negyven éve született, de még ma is ugyanúgy működik filmekben, sorozatokban, TikTok-videók alatt vagy koncerttermekben. A dal szerzője és énekese, Marian Gold pedig továbbra is viszi magával ezt az örökséget: a zenekar 2026. október 30-án az MVM Dome-ban ad...

Akkora bulit csapott a Metallica Dublinban, hogy Kirk Hammet leesett a színpadról

A budapesti No Repeat Weekend után az ír fővárosban folytatta M72 turnéját a Metallica, és a dublini állomás sem maradt emlékezetes pillanatok nélkül. A hétvége egyik legtöbbet megosztott videóján a gitáros Kirk Hammett látható, amint a pénteki koncerten féligmeddig leesik az Aviva Stadion színpadáról.
Új koncertek