A mexikói fesztivál csalódott közönsége szétverte az Evanescence és a Slipknot cuccát

2019/12/03  ·   Fesztivál   ·  koncert.hu

Az Index írta meg, hogy a hétvégén lefújták Mexikóvárosban a Slipknot és az Evanescence fellépését, mire a dühös rajongók megrohamozták a színpadot: sajtóértesülés szerint a közönség tört-zúzott és felgyújtotta az Evanescence dobfelszerelését.

Egy kocka a Behemoth klipjéből.

Az egész dolog a Knotfest nevű (vándor)fesztiválon történt, ahol ilyen nevek szerepeltek a plakátokon a már említettek mellett:

Nem kifejezetten sovány line-up... Ha jobban megnézzük a plakát legfelső részére nyomtatott mondatot: "Az esemény, ami felébreszti a legmélyebb ösztöneiteket"... Úgy tűnik, sikerült ezt a dolgot kimaxolni, bár a szervezők nyilván nem konkrétan erre gondoltak. A közönség heves nemtetszését az váltotta ki, hogy a Behemoth zenekar koncertje alatt az emberek áttörték a kordont, s a szervezők  – mivel nem tudták felállítani azokat – biztonsági okokból lefújták a hátralévő két zenekar koncertjét. A pokol ekkor szabadult el igazán...

A hír forrása

Az Evanescence a Facebookon reagált az ügyre, ahol azt írják, annak ellenére, hogy a rajongók szétrombolták a felszerelésüket és hangszereiket, nem érzik úgy, hogy ez a balhé jellemezné a mexikói rajongótáborukat. Azt is ígérik, hogy a történtek ellenére még visszatérnek Mexikóba.

A Slipknot a hírek szerint másnap, a szomszédos ForceFest-en pótolta volna a koncertet, de kiderült, hogy a felszerelésük egy része annyira megsérült, hogy nem tudnak fellépni. Ők a következő üzenetet tetették fel a Knotfest nyitóoldalára:

"Előre nem látható események miatt a Slipknot nem tudott fellépni tegnap este a Knotfesten. A biztonsági kordonok használhatatlanná váltak, és a szervezők úgy döntöttek, hogy a rajongók biztonsága érdekében sem a Slipknot, sem különleges vendégei nem léphetnek színpadra. Reméltük, hogy képesek leszünk ma fellépni, de sajnálatos módon a színpadon olyan helyzet alakult ki, aminek következtében megsérült vagy tönkrement a felszerelésünk. Rendkívül csalódottak vagyunk, hogy nem tudtuk megtartani a koncertet, de számunkra a rajongóink és a közösségünk biztonsága az első. Valamikor a jövőben visszatérünk Mexikóba."

Az érintettek közül az Evanesence nemrég járt itt, a Slipknot február 4-én, a Papa Roach márciusban érkezik Budapestre, reméljük, addigra pótolják a tönkrement szerkót, ti pedig viselkedjetek!!  :)

 

Evanescence, Slipknot, Knotfest, balhé, közönség, Behemoth

 

 

Szólj hozzá!


Akinek Harry Styles is modellt ült – R.I.P. David Hockney (1937–2026)

Akinek Harry Styles is modellt ült – R.I.P. David...

88 éves korában elhunyt David Hockney, a brit képzőművészet egyik legnagyobb hatású alakja. A pop-art legendájaként emlegetett művész azonban...
 
Koncert naptár
Töltsd fel az oldalrakoncerted, helyszíned, zenekarod

Summer Hell 2026 – amikor a Barba Negrában felizzik a nyári pokol

Ha nyár, akkor kánikula, fesztiválok – és egy este, amikor a Barba Negra környékén konkrétan megnyílik a föld: 2026. július 25-én In Flames, Napalm Death, Bleed From Within, Unearth és Employed To Serve sorakozik fel a Summer Hell aktuális felvonásán. A svéd In Flames épp Európa-szerte nyomja majd eddigi legnagyobb szabású nyári...

Visszatérés a tett helyszínére: duplán ünnepli meg a jubileumát a 45 éves Solaris

Kevés olyan zenekar létezik Magyarországon, amely immár 45 éve töretlenül alkot és arat sikereket hazai és nemzetközi színtéren egyaránt. A Magyar Örökség Díjjal kitüntetett Solaris ezt a páratlan jubileumot ünnepli majd meg 2026.március 21-én és 22-én a Várkert Bazárban.

Három 300 éves orgona beszélget...

Az egyik Bachot emlegeti, a másik Frescobaldit, a harmadik pedig olyan idős, hogy még mindkettőjük történeteit első kézből hallhatta volna. A Múzeumok Éjszakáján a Pannonhalmi Főapátság könyvtárában három történeti orgona találkozik, közülük kettő pedig valódi zenei párbeszédet is folytat egymással.

Így változik a közlekedés csütörtökön és szombaton a bazi nagy Metallica-buli miatt

A Metallica Hungary Family fotója (Jeff Yeager) szerint a Puskás készen áll a Metallica és rajongóinak fogadására: ma és szombaton a koncertek19 órakor kezdődnek, de a stadion környékén már 17 órától várhatóan 23 óráig kell közlekedési változásra, lezárásra számítani.
Új koncertek