Bajba jutott zenészek jelentkezését várja a Fábián Juliról elnevezett alapítvány

2019/06/04  ·   Jószolgálat   ·  koncert.hu, MTI

Első alkalommal hirdette meg pályázatát a nehéz helyzetben lévő zenészek támogatására a Fábián Juli Alapítvány.

Fotó: Fábián Juli Alapítvány
Fotó: Fábián Juli Alapítvány

Fábián Juli 2017. december 16-án hunyt el rákbetegségben. Az énekesnő, dalszerző, dalszövegíró 37 éves volt. A szakma és a közönség által az egyik legtöbbre tartott magyar díva 2007-ben és 2008-ban a Montreux Jazz Voice Competition legjobb nyolc énekese közé jutott. Fábián Juli a dzsessz és a pop műfajában számos sikeres produkció részese volt: szerepelt az Erik Sumo Bandben, a Barabás Lőrinc Eklektricben, de készített lemezt a Fábián Juli Jazz Riff-fel, Sárik Péter zongoristával és Zoohackerrel is.

A róla elnevezett alapítvány tavaly indult, számlájára került a 2018 májusában egykori zenésztársai és barátai által a Budapest Parkban tartott emlékkoncert bevételéből befolyó pénz.

"Elsősorban a könnyűzene és a dzsessz területén működő, egészségügyi és/vagy szociális okokból vészhelyzetben, válságban lévő, rászoruló zenészek, zenei előadóművészek, oktatók, zeneszerzők és a zenei produkciókban közreműködő egyéb szakemberek jelentkezését várjuk" – tudatta Szepesi Mátyás, az Alapítvány kuratóriumának elnöke hétfőn az MTI-vel.

A pályázat azokat a zenészeket célozza, akiket szociális és/vagy egészségügyi élethelyzetük, egészségkárosodásuk vagy korral kapcsolatos problémáik tartósan vagy ideiglenesen akadályoznak művészetük gyakorlásában. A támogatásra szoruló művészek mellett azok jelentkezését is várják, akiknek bármely okból segítségre van szükségük a betegút menedzselésben.

A beérkező kérelmeket a Fábián Juli Alapítvány mellett működő Tanácsadó Testület bírálja el a határidőt követő harminc napon belül. A formanyomtatványt nem igénylő beadványban a személyes adatokat, valamint a kérelem rövid indoklását és a szükségesnek tartott összeget kell feltüntetni.

A jelentkezéseket emailen várják június 30-ig a palyazat@fabianjuli.hu címre. Az esetleges kérdéseket az info@fabianjuli.hu címre küldhetik az érdeklődők.

A következő pályázati kiírást szeptemberben teszik közzé.

Fábián Juli, alapítvány, jótékonyság, pályázat

 

 

Szólj hozzá!


10 dolog, amit a Metallica-koncerttel kapcsolatban tudunk

10 dolog, amit a Metallica-koncerttel kapcsolatban tudunk

Na, csak kibökték végre :) Mondjuk, pont ez a zenekar, amelyiknek semmiféle külön hergelésire nincs szüksége, akkora a rajongótábora...
 
Koncert naptár
Töltsd fel az oldalrakoncerted, helyszíned, zenekarod

Mégis kinyit Győrben is egy estére Az Őrült Nők Ketrece mulatója

Bár korábban úgy tűnt, hogy az elmúlt évtizedben töretlen sikerrel játszott, de most a közönségtől végleg elbúcsúzó előadás búcsúturnéjából kimarad a győri állomás, mostanra kiderült, hogy a város szívesen fogadja Az Őrült Nők Ketrecét.

Az ország legboldogabb fesztiválján a Guns’N’Roses előzenekara is fellép

A BOLDOGkisfalud Feszt egy családias hangulatú, élhető léptékű kisrendezvény, ahol zene, színház, irodalom és képzőművészet fonódik össze a Tokaj-hegyalja különlegesen szép természeti környezetében. Idén július.03-06-ig fürdőzhetnek – valamint bringázhatnak és kenuzhatnak – ebben az élményben az idelátogatók.

Ladánybene 27/40 a Kobuciban

Ritkán hallható dalokkal és ismert slágerekkel, számos vendégfellépővel ünnepli 40. születésnapját a Ladánybene 27 június 20-án az óbudai Kobuci Kertben.

Tommy Cash beugrik egy eszpresszóra a Dürerbe

Az észt hiphop fenegyerek legutóbb az Eurovízión ment nagyot Espresso Macchiato című dalával. Most pedig TOMM¥ €A$H Budapestre is beugrik egy eszpresszóra, mégpedig november 20-án, a Dürer Kertbe.
Új koncertek