Örökre – Kicsillag-koncert a Hajón

2015/03/18  ·   Koncertbeszámoló   ·  Juhász Vali

A Kiscsillag hosszú ideje állócsillag a magyar zenei élet egén. Ez a képzavar tökéletesen illik arra a miliőre, amely Lovasiék koncertjeire jellemző. Mivel a két nappal korábbra meghirdetett bulira az összes jegy elfogyott, így beiktattak még egy, március 15.-i koncertet, ami szintén telt házzal ment le. Ott jártunk.

Örökre – Kicsillag-koncert a Hajón

Különösen inspiráló volt az, hogy az új felállásban (néhány hónapja Erős Márton lett a basszusgitáros a távozó Ózdi Rezső helyett) még nem láttam őket, és nagyon kíváncsi voltam, hogyan működnek a színpadon. Erős Mártont fiatal kora ellenére sokan ismerhetik, hiszen a Teslavox, a Nuklea és a Barabonto zenekarok már letették névjegyüket: ezekben is ő volt a ritmusszekció egyik tagja. Az egyik banda tavalyelőtt fel is lépett a Kiscsillag előtt az A38-on, már ekkor is felfigyeltem a fiatal zenészre, energikus lénye ott is meghatározó volt. Szerencsére itt is adja ezt, ráadásul egészen remekül basszusgitározik, s Mihalik Ábel dobossal láthatóan nagy összhangban vannak. Az együttes ifjabb lán rajongói bizonyára örülnek, hogy tovább fiatalodott a zenekar, jegyezzük meg Erős Marci nevét, még sokat fogunk róla hallani. Legyen elég annyi, hogy egyetlen értékelhető fotót sem sikerült készítenem róla, mert mindegyikbe belemozdult.

A Kiscsillagban az a jó, hogy nem képviselnek semmilyen stílust, hanem inkább hangulatot, érzéseket közvetítenek, ezért nem kell nagyon megfeszülnünk, csak át kell adnunk magunkat a zenének, ami folyamatosan változik koncert közben is. Ez az, amiért sokszor meg lehet nézni őket, mert soha nem válnak unalmassá. Nagyon jót tesz Csaszi (Császári Gergő) jelenléte (ének, billentyűk és egyéb hangszerek), gyönyörű vokálozásával remekül egészíti ki Lecsó és Lovi karcosabb hangját. Nagyon tetszett a Ha én lennék kezdetű dal mostani előadása. Ennek a számnak – mint tudjuk - két verziója van: a lelkes és a lötyögős. Ez most egy dalon belül váltakozott. A lötyögős praktikusan egy reggae-ritmusú történet, ezt most Lovasi olyan autentikus reggae-s hanglejtésben és hangszínben tolta el, hogy elállt a szavam. Az énekes-gitáros mindig tud meglepetést okozni, mostani hosszú monológja a MOL-kútnál című dalnál igen-igen viccesre sikeredett, megtudhattuk, hogyan is történt az eset egészen pontosan (majdnem).

Kiscsillagra járni jó, mindig kitesznek magukért, Kossuth-díj ide, tagcserék oda, mindig telt ház van, remek a hangulat, táncolhatunk, merenghetünk kedvünkre. A turné pedig folytatódik, szinte az összes hazai nagyvárost érintik. Legközelebb a fővárosban a Budapest Parkban láthatjuk majd őket július 11.-én a 10 éves jubileumi koncertjükön.


Képtár

  • Örökre – Kicsillag-koncert a Hajón kép 41275
 

 

Szólj hozzá!


Akkora bulit csapott a Metallica Dublinban, hogy Kirk Hammet leesett a színpadról

Akkora bulit csapott a Metallica Dublinban, hogy Kirk...

A budapesti No Repeat Weekend után az ír fővárosban folytatta M72 turnéját a Metallica, és a dublini állomás sem maradt emlékezetes pillanatok...
 
Koncert naptár
Töltsd fel az oldalrakoncerted, helyszíned, zenekarod

Summer Hell 2026 – amikor a Barba Negrában felizzik a nyári pokol

Ha nyár, akkor kánikula, fesztiválok – és egy este, amikor a Barba Negra környékén konkrétan megnyílik a föld: 2026. július 25-én In Flames, Napalm Death, Bleed From Within, Unearth és Employed To Serve sorakozik fel a Summer Hell aktuális felvonásán. A svéd In Flames épp Európa-szerte nyomja majd eddigi legnagyobb szabású nyári...

Visszatérés a tett helyszínére: duplán ünnepli meg a jubileumát a 45 éves Solaris

Kevés olyan zenekar létezik Magyarországon, amely immár 45 éve töretlenül alkot és arat sikereket hazai és nemzetközi színtéren egyaránt. A Magyar Örökség Díjjal kitüntetett Solaris ezt a páratlan jubileumot ünnepli majd meg 2026.március 21-én és 22-én a Várkert Bazárban.

Citromból limonádét, avagy hogy lesz dal egy elmaradt Coachella-buliból?

FKA twigs legújabb dala, az On Your Mind egy olyan időszak emlékét őrzi, amikor egy adminisztrációs hiba miatt az utolsó pillanatban meghiúsult a fellépése a Coachella fesztiválon.

Egy kellemesen hűvös templombelső hőség idején – és még orgonaszó is jár hozzá ingyen

A Belvárosi Főplébánia-templom ad otthont a IV. Budapesti Nemzetközi Orgonafesztivál hátralévő koncertjeinek, amelyek június végén és július elején nemcsak a klasszikus zene kedvelőinek kínálnak programot, hanem azoknak is, akik egy órára kiszakadnának a városi nyüzsgésből.
Új koncertek