Menopauza

Végre beparkoltak az angyalok

2023/07/28  ·   Lemezbemutató   ·  Lenti Barnabás

Megjelent a Bagossy Brothers Company ötödik nagylemeze, Angyalok a parkolóban címmel.

Fotó: Bagossy Brothers Company

A rajongótábor tűkön ülve várta már a lemezt, hiszen a Bagossy Brothers Company háza táján nagy dolgok történtek a közelmúltban: 10 éves jubileumi koncert az MVM Dome-ban és új dalok, amelyeket a koncerteken mutattak be. Egyre többször emlegették az új lemez közeledtét, de csak nem akart megjelenni.

Egészen mostanáig. Pénteken ugyanis, az idei Budapest Parkos koncertjük előtti napon megjelent a lemez, rajta többek között azokkal a dalokkal, amelyeket már ismer és imád is a közönség: Az a szép, Csillag az égen, Balaton, Álljunk össze, Kocsis, Fújj meg szél (live). Ezek a dalok mind hamisítatlan Bagossy-stílusúak, a sorból számomra talán az Álljunk össze lóg ki egy picit. Modern hangzásvilága elsőre furcsa, ám ugyanolyan szerethető, mint minden Bagossy szám. A Balaton pedig igazi nyári sláger idén is:

Az eddig ismert dalok mellett helyet kapott a lemezen néhány eddig ismeretlen dal. A lemez megjelenése előtt a Fogadom címűhöz egy klip is megjelent. Hazaszeretet, önismeret, szerelem, hazatérés. Ezekkel a szavakkal írható le legjobban a dal.

Az új lemez egyik hamisítatlan "bagossys" dala még a Galamb, ellenben a Szép mentés stílusban talán az Álljunk össze című dalhoz közelít.

Az Angyalok a parkolóban egy nagyon érdekes szerzemény (reggel a FB-oldalunkon megmutattuk), nem véletlenül választhatták az album címadó dalává. Hallgatása közben azt éreztem, hogy ez valami olyasmi, ami eddig kevésbé jelent meg a Bagossy Brothers Company palettáján. Elmúlás, visszatérés, bizonytalan jövőkép, ám mindezek ellenére pozitív hozzáállás:

Cimborák, ma lemehetnénk a Földre
Igen, jó nap ez az életre
És az angyalok a parkolóban
Szavaznak egy jobblétre
Hogy élni, majd halni
Vagy örökre csak szemlélni
Hogy hogyan lehet
Hogy ezek tényleg mind szerelmesek”

Az új lemez megjelenését egy hatalmas koncerttel is megünnepelte a zenekar a Budapest Parkban (képünkön). A korábbi nagy slágerek mellett az új lemez dalai is előkerültek, a Kocsist vagy a Fújj meg szél címűt pedig úgy énekelte a közönség, mintha legalább évek óta ismernék.

Azt pedig továbbra is állítom, hogy a koncerteken mindig jobban hangzanak a dalok, mint a lemezen! Erről a Művészetek Völgyében is meggyőződhet a közönség, a fiúk holnap oda hajtják a kocsit :)

 

Bagossy Brothers Company, Angyalok a parkolóban

 

 

Szólj hozzá!


David Bowie mindig köztünk – most éppen kiállításokon, archívumokban, bakeliten

David Bowie mindig köztünk – most éppen...

Tíz éve annak, hogy nincs köztünk. A halála kerek évfordulója (jan.10.) miatt az elmúlt napokban ismét sok szó esik róla: kiállítások, archív...
 
Koncert naptár
Töltsd fel az oldalrakoncerted, helyszíned, zenekarod

A világ legdrágább gitárja turnéra indul – de senki sem fogja megszólaltatni

2026-tól nemzetközi turnéra indul a világ eddigi legdrágábban eladott hangszere: Kurt Cobain legendás Martin D-18E gitárja, amelyen a Nirvana frontembere az MTV Unplugged ikonikus felvételén játszott. A híres koncertet New Yorkban vették fel 1993-ban, egy évvel később pedig hanghordozón is eljutott a rajongókhoz.

Brian Hugh Warner, azaz Marilyn Manson kilenc év után visszatér Budapestre

A botrányokra és ikonikus vizuális világra épülő előadó legutóbb 2017-ben adott teltházas koncertet a Budapest Parkban, és akkor még senki sem gondolta, hogy közel egy évtizedig kell várni az újabb találkozásra. Most azonban visszatér: 2026. július 22-én ismét a Park színpadán áll majd.

Charlie Puth először Budapesten

Charlie Puth 2026 nyarán először ad koncertet Magyarországon: július 27-én a Budapest Park színpadán lép fel a Whatever’s Clever! 2026 World Tour egyik európai állomásaként. A koncert egy közel ötven állomásos világkörút része, amely Észak-Amerikát, Európát és az Egyesült Királyságot járja végig.

Neoton Finálé – búcsú helyett új kezdet

Pályafutásának 60 évét ünnepelte a Neoton 2026. január 10-én az MVM Dome-ban. Bár a cím a kezdetek óta megtévesztő volt, a Finálé korántsem búcsút, hanem megkoronázást, sőt valami új kezdetét jelentette.
Új koncertek