Menopauza

40 év után Budapestre jön NENA – hány lufit hoz?

2025/04/17  ·   Zenei hír   ·  koncert.hu

A 99 Luftballons előadója, a német popkultúra egyik legikonikusabb énekese, Nena Budapestre is elhozza slágereit Wir Gehören Zusammen (Összetartozunk) című, több mint négy évtizedet felölelő turnéjával. A kétórás show október 21-én érkezik a Barba Negrába.

40 év után Budapestre jön NENA – hány lufit hoz?

Nena korunk egyik legautentikusabb énekesnője, a német popkultúra jelentős művésze. Több mint 25 millió eladott lemezzel minden idők egyik legsikeresebb német előadója. A zenéje több generációnyi zenerajongóra volt hatással és továbbra is egy olyan életérzést képvisel dalaival, amely valahogy mindenkivel rezonál. A 2024-es, 45 állomásos Wir Gehören Zusamenn turnéjának elsöprő sikere után – amely 150 000 látogatót vonzott Németországban, Ausztriában, Svájcban, Franciaországban és Hollandiában – most bejelentette turnéja újabb állomásait. A popikon első budapesti fellépését követő több évtizedes kihagyás után tér most vissza hozzánk.

Nenát élőben megtapasztalni kötelező, hiszen energikus színpadi jelenléte ugyanolyan jellegzetes és magával ragadó, mint a hangja. A közönség egy több mint kétórás élő show-ra számíthat, amely tartalmazza Nena hatalmas repertoárjának slágereit és gyöngyszemeit. A több mint négy évtizedet felölelő karrier dalait egy tíz tagú zenekar kelti majd életre.

A turné címe több mint egy mottó: megtestesíti azt a kapcsolódást a közönséggel, amely miatt minden koncert Nena szívügye.

„Ez a szeretet hulláma, amely egyre épül és erősödik. Új, erőteljes intenzitással élem meg ezt. Ez tőlünk érkezik, azoktól az emberektől, akik jelen vannak a koncerten, előttünk, mögöttünk és a színpadon. Emberek, akik szeretnének csodálatos időt együtt tölteni. Azok, akik tudják, hogy a zene hidakat épít. Éneklünk, táncolunk, nevetünk és ünnepeljük az életet. Az összetartozunk egy egyszerű üzenet, amit együtt viszünk ki a világba“ – mondja Nena.

Legutóbbi, Licht című albuma is egy energikus popalbum, amely az új kezdetek „filmzenéje“. Minden hangjával és sorával a Licht reményt, könnyedséget és mélységes szeretetet kínál. Legyen szó folk ihlette akusztikus gitárról, vagy elektronikus, táncos szintetizátor ütemekről, a Licht arra inspirál, hogy ünnepeljük az életet.

Csakúgy, mint Nena teljes életműve, így csatlakozzunk hát erre a remek ünnepélyhez mi is Nena több, mint négy évtizedet felölelő, fantasztikus karrierjének második budapesti koncertjén, október 21-én, a Barba Negrában.

A jegyértékesítés április 23-án, 10 órakor indul.

Nena, lufi, Barba Negra

 

 

Szólj hozzá!


15 év után újra élőben emelkedhetünk fel Mobyval

15 év után újra élőben emelkedhetünk fel Mobyval

Már csak néhány hónap, és újra kinyílik a másik világ kapuja (hagyd kint a valóságot), de az eddigi koncertbejelentések alapján már most jól...
 
Koncert naptár
Töltsd fel az oldalrakoncerted, helyszíned, zenekarod

Beth Hart és a Pink Martini idén tuti eljönnek – teljes a VeszprémFest 2026-os programja

Tavaly a VeszprémFest közönsége két várva várt fellépőt is nélkülözni kényszerült: Beth Hart és a Pink Martini egyaránt lemondta koncertjét, komoly kihívás elé állítva a szervezőket. 2026 azonban kárpótol mindenkit: mindkét előadó ott lesz a fesztiválon, csakúgy, mint Juanes és a Kraftwerk.

Brian Hugh Warner, azaz Marilyn Manson kilenc év után visszatér Budapestre

A botrányokra és ikonikus vizuális világra épülő előadó legutóbb 2017-ben adott teltházas koncertet a Budapest Parkban, és akkor még senki sem gondolta, hogy közel egy évtizedig kell várni az újabb találkozásra. Most azonban visszatér: 2026. július 22-én ismét a Park színpadán áll majd.

Czutor Zoltán zenél és beszél – Hujber Feri felolvas és mesél

A „Tízparancsolat – Másképp" című műsor december 11-én, csütörtökön 20:30-tól várja a közönséget az Inga Kultúrkávézóban, ahol Czutor Zoltán és Hujber Feri egy rendhagyó, őszinte és emberközeli programmal lép színpadra.

Hogyan tudnék élni nélküled, avagy ki tud többet a magyar filmzenékről?

A DUE Médiahálózat szervezésében és a Nemzeti Filmintézet támogatásával immáron kilencedik alkalommal indítják el a Nagy Magyar Filmteszt Diákoknak elnevezésű vetélkedőt, amely a 14-20 éves közönséget szeretné szórakoztató módon közelebb vinni a magyar filmekhez, sorozatokhoz és készítőikhez
Új koncertek