A zenészek sokkal több zenét jelentetnek meg a streamelések miatt

2018/04/01  ·   Zenei hír   ·  Simonyi Éva

Hihetetlen mennyiségű zene közül tudunk választani a stream szolgáltatóknál, és pontosan a stream szolgáltatók felemelkedése miatt az előadók sokkal több zenét adnak ki, mint valaha – állítja a The Wall Street Journal.

A zenészek sokkal több zenét jelentetnek meg a streamelések miatt

A zenehallgatás leggyakoribb módja ma már online streamszolgáltatóknál történik (Spotify, Apple Music stb.), a zenészek pedig átalakították a zenéik megjelentetését, hogy lépést tartsanak a legújabb trendekkel.

Az UPROXX oldal a Discogs kimutatásai alapján összefoglalja, hogy a megjelentetett zenék mennyisége az 1960-as évek óta körülbelül a hétszeresére nőtt. Mivel a zenészek a stream szolgáltatóktól is pénzhez jutnak, ez a szám egyre csak növekedni fog.

Neil Shah, a Wall Street Journal tanulmány szerzője azt látja, hogy a hiphop dalok területén is nagy a változás: a SoundCloud-ra 30%-al több dal került fel idén januárban, mint tavaly ilyenkor. Szerinte ez is a streaming oldalak növekvő népszerűsége miatt lehet.

„A CD-kkel és a letöltésekkel ellentétben, amik csak egyszeri bevételt hoznak, a streamelések utáni pénz egyre csak növekedni fog” – olvasható Shah cikkében. „A nagyobb nevű zenei kiadók is ezek alapján gondolják újra a stratégiájukat, hogy versenyben maradjanak a piacon”.

A tavalyi évben 15000 albumot adtak el (fizikai vagy digitális formában), ami jóval kevesebb, mint a 2000-es statisztika szerinti 36000 példány.

Persze a több zene nagyobb változatossággal is jár. A hallgatók több dal közül tudják kiválasztani, hogy mit is akarnak hallgatni, így az előadókon nagyobb a nyomás, hiszen

ha az embereknek nem tetszik az aktuális daluk, másodpercek alatt találnak mást.

„Ennek hosszútávú hatását az előadókra még nem ismerjük, az még a jövő zenéje” – jelenti ki az UPROXX. A streaming szolgáltatók mindenesetre nem lassítanak a tempón.

Forrás


 

 

Szólj hozzá!


Egy 72 másodperces kozmikus rejtély ihlette a Muse új albumát – sajnos, ide nem hozzák el egyelőre

Egy 72 másodperces kozmikus rejtély ihlette a Muse új...

A The Wow! Signal címmel jelent meg éppen ma (06.26.) a Muse tizedik stúdióalbuma. Matt Bellamy, Chris Wolstenholme és Dominic Howard ezúttal egy...
 
Koncert naptár
Töltsd fel az oldalrakoncerted, helyszíned, zenekarod

Summer Hell 2026 – amikor a Barba Negrában felizzik a nyári pokol

Ha nyár, akkor kánikula, fesztiválok – és egy este, amikor a Barba Negra környékén konkrétan megnyílik a föld: 2026. július 25-én In Flames, Napalm Death, Bleed From Within, Unearth és Employed To Serve sorakozik fel a Summer Hell aktuális felvonásán. A svéd In Flames épp Európa-szerte nyomja majd eddigi legnagyobb szabású nyári...

Visszatérés a tett helyszínére: duplán ünnepli meg a jubileumát a 45 éves Solaris

Kevés olyan zenekar létezik Magyarországon, amely immár 45 éve töretlenül alkot és arat sikereket hazai és nemzetközi színtéren egyaránt. A Magyar Örökség Díjjal kitüntetett Solaris ezt a páratlan jubileumot ünnepli majd meg 2026.március 21-én és 22-én a Várkert Bazárban.

Megvan, mit énekel Azahriah és a többi előadó a Bródy Dalok Napján

Alakul a Bródy Dalok Napja setlist-je, mely mintegy 800 szerzeményből válogat az Illéstől, a Fonográfon és az István, a királyon át Bródy szólókarrierjének szerzeményeiig. Generációk, stílusok és ikonikus hangok találkoznak egy különleges koncerten augusztus 9-én, a Sziget Mínusz Egyedik napján.

Az Alphaville örökre fiatal marad – dalsztorik a zenekar nagy slágereiről

Az Alphaville történetében az a legviccesebb, hogy a Forever Young több mint negyven éve született, de még ma is ugyanúgy működik filmekben, sorozatokban, TikTok-videók alatt vagy koncerttermekben. A dal szerzője és énekese, Marian Gold pedig továbbra is viszi magával ezt az örökséget: a zenekar 2026. október 30-án az MVM Dome-ban ad...
Új koncertek