Díjat kapott a SZERZŐK-től Horváth Attila, Dorozsmai Péter és az Anima Sound System

2024/01/16  ·   Zenei hír   ·  koncert.hu

A Magyar Könnyűzeneszerzők és Szövegírók Egyesülete (SZERZŐK) három, régóta magas színvonalon alkotó művész munkáját ismerte el. Az egyesülete a díj alapításával hagyományt kíván teremteni, és jövő év elején is át szándékozik adni az elismeréseket arra érdemes művészeknek.

Díjat kapott a SZERZŐK-től Horváth Attila, Dorozsmai Péter és az Anima Sound System
Díjat kapott a SZERZŐK-től Horváth Attila, Dorozsmai Péter és az Anima Sound System

A díjazottak: 

  • Dorozsmai Péter dobos (Korál, East, iLand) hangmérnök, producer,
  • Horváth Attila dalszövegíró
  • az Anima Sound System.

A Magyar Könnyűzeneszerzők és Szövegírók Egyesülete 250 tagot számlál, és sok ismert zenészt tud a soraiban. Az egyesület alapvető feladata alakulása, azaz 2007 óta a könnyűzenei szerzők általános érdekképviselete, tagjainak érdekvédelme és érdekérvényesítése. 

A szervezet a közelmúltban díjat alapított azzal a céllal, hogy a magas színvonalú alkotó és előadó-művészeti tevékenységeket elismerje és ösztönözze.

"A díj nem közvetlenül egy adott év teljesítményét, hanem az alkotó szakmára kifejtett hatását értékeli – fogalmazott Bíró Zsolt, a SZERZŐK Egyesületének elnöke, aki a díjazottaknak otthonukat, alkotói terüket felkeresve adta át a különleges, vízcseppet és hullámokat ábrázoló beton plaketteket.

A példakép kategóriában az egyesület elnöksége nevezett meg három jelöltet, majd közülük szavazta meg a győztest a tagság. A legtöbb voksot Dorozsmai Péter zenész, kapta.

Az életmű díjat az egyesület elnöksége ítélte oda Horváth Attila dalszövegírónak, aki elmondatatlanul sok előadónak, köztük Balázs Fecónak, Charlie-nak, Cserháti Zsuzsának, Deák Bill Gyulának és Koncz Zsuzsának szerzett verseket.

"1972-ben kezdtem el dalszövegeket írni, és most 72 évesen az mocorog a fejemben, hogy felhagyok az írással. Idén mindenesetre kijön egy Deák Bill Gyula albumom, és vélhetően egy Mobilmánia is – árulta el Horváth Attila.

A Fb-oldalán még hozzátette.

"Amikor kollégák, pályatársak, sőt - ahogy ez alkalommal - korosztályokkal fiatalabb pályatársak tisztelnek meg, annál nagyobb elismerés nincs. Szebb is csak az, amikor a közönség felől érkezik a szeretet. (...)Amikor átadták, meglepődtem, mennyire súlyos darab, mondták, betonból van, hogy örökké megmaradjon. Amit ábrázol, az pedig az, ahogy a dalaim, mint vízbe dobott kövek újabb és újabb hullámokat gerjesztenek. Azt válaszoltam, ha máshonnan nézzük, akkor ez egy nagylemez, néhány örökre rögzített dallal. Köszönöm."

DERKOVITS címmel jelenik meg 2024 elején az Anima Sound System következő sorlemeze, amely nemcsak a nagy szombathelyi festő, Derkovits Gyula, és a zenekar többi hőse  előtt tiszteleg, de visszavezet bennünket a csapat gyökereihez, mert a Prieger-testvérek, és a zenekar több tagja nemcsak a festőről elnevezett lakótelepen nőtt fel.

Zene Háza, 2024. március 23.

A harmadik kategóriában a díjat szintén az egyesület elnöksége ítélte oda a legnagyobb újítónak, a zenei életben átütő változást, fejlődést hozó előadónak/szerzőnek, e szempontok alapján az Anima Sound System kapta az elismerést.

"Ütődött, aki önmagát újítónak tartja, de tény, hogy sok játékosság van a zenénkben" – mondta el a díjat átvevő Prieger Zsolt, a formáció zenei agya.

"Túl vagyunk 30 éven, és most indul a zenekar újabb 30 esztendeje. 2024-ben egy kortársabb, jazzesebb világot képviselünk, de megmarad az elektronikus és népzene hatása. Továbbra is rajongó kisfiú vagyok, akit érnek hatások, és egy olyan zenekarvezető, aki mindig magánál jobbakkal dolgozik."

Minden díjazottnak gratulálunk!

 

Magyar Könnyűzeneszerzők és Szövegírók Egyesülete, SZERZŐK, Horváth Attila, Dorozsmai Péter, Anima Sound System, díj

 

 

Szólj hozzá!


'Gusztus 20: Retro Tabán és más koncertek Budapesten

'Gusztus 20: Retro Tabán és más koncertek Budapesten

Augusztus 20‑án Budapesten több helyszínen is lesznek könnyűzenei programok: a Millenárisban, a Várkert Bazár előtti rakparton, a Szabadság...
 
Koncert naptár
Töltsd fel az oldalrakoncerted, helyszíned, zenekarod

Ahol Neked is szól egy dal: exkluzív koncertek a Szegedi Szabadtérin!

Magyarország kedvenc nyári színházi fesztiválja, a 94 éves Szegedi Szabadtéri Játékok kulturális élmények sokaságát nyújtja minden nyáron! Bár a Dóm téri nagyszínpad grandiózus operett- és musical előadásai, az Újszegedi Szabadtéri Színpad szórakoztató vendégjátékai minden színházrajongó számára tartogatnak...

ELMARAD: Annie Lennox szelleme is velünk lesz: EURYTHMICS – Dave Stewart feat. Vanessa Amorossi az Arénában

Dave Stewart, a Eurythmics társalapítója és zenei mozgatórugója nyári turnéja keretén belül – eredetileg 38 nap alatt 19 koncert szerepelt a tervben – 2025. július 29-én a Papp László Budapest Arénában lépett volna fel, de a budapesti – és még pár – állomást kivették a turnéból. (Nem kaptunk magyarázatot, miért.)

3 az 1-ben: chilei, szenegáli, észt, horvát és svéd fellépők a Balatonnál

20 különféle népzenei és világzenei formáció várja idén a VI. Boglart fesztivál és tábor látogatóit augusztus 27. és 30. között Balatonbogláron. A fesztiválon más nemzetek képviselői mellett természetesen a magyar népzene reprezentánsai fellépnek.

Piknikhangulat és új színpad is várja a Sitkei Rockfesztivál látogatóit

Idén augusztus 22-23-án immár 37. alkalommal dübörög fel a rock Sitkén, a Vas vármegyei település ikonikus helyszínén, a Kálvária-dombon. A szervezők a megszokott hangulat mellett több frissítéssel is készülnek, hogy a régi és új látogatók egyaránt emlékezetes élménnyel gazdagodjanak.
Új koncertek