Előkerült végre az agyon keresett Freddie Mercury felvétel

2019/06/21  ·   Zenei hír   ·  Labancz Andrea

Tegnap került fel a videómegosztó csatornára Freddie Mercury elveszettnek hitt felvétele, ami még 1985-ben készült Dave Clark közreműködésével, ami egy nap alatt majd 2 milliónyi kattintást generált.

Előkerült végre az agyon keresett Freddie Mercury felvétel

A dolog érdekessége, hogy az egy szál zongorás produkció zenekaros, vokálos változata a Time című musical betétdala volt, ami album formájában is megjelent, és ahol Freddie a címadón kívül az In My Defence-t is énekli.

A Dave Clark szerzeményeiből összeállt albumon olyan legendás előadók szólalnak meg, mint Cliff Richard, Laurence Olivier, Dionne Warwick, John Christie, vagy Julian Lennon.

A Freddie Mercury által előadott címadó dalhoz készült videó azonban rejtélyes módon eltűnt, és bár Dave Clark elmondása szerint rendületlenül kereste, csak 2017-ben bukkantak rá. Clark kérésére az akkori zongorakísérő Mike Moran újra feljátszotta az alapot, amit aztán összemixeltek Freddie eredeti produkciójával, majd mindezt hozzápasszították a végül Time Waits For No One címet kapó videóhoz. Az eredmény lenyűgöző, hisz elnézve az énekest, simán odaképzelünk elé egy arénányi őrjöngő rajongót.

Freddie Mercury, videó, Dave Clark, Time Waits For No One, Time, musical

 

 

Szólj hozzá!


Két Parkos fellépése után LP a Budapest Arénában ad koncertet

Két Parkos fellépése után LP a Budapest Arénában...

Laura Pergolizzi, azaz LP generációja egyik legkedveltebb énekes-dalszerzőjévé vált az egész világon. Erről 2024. március 7-én ismét...
 
Koncert naptár
Töltsd fel az oldalrakoncerted, helyszíned, zenekarod

Loreena McKennitt ismét elhozza Budapestre a kelta zene varázslatos világát

A többszörösen díjazott kanadai énekesnő és dalszerző – 2004-ben megkapta a Kanada Rendjét, és 2013-ban Franciaország Nemzeti Művészetek és Levéltárak Lovagja lett – 2024-ben 24 állomásos tavaszi európai turnéja keretén belül Budapestre is ellátogat, március 24-én érkezik az MVM Dome-ba.

Visszatér Budapestre Sir Rod Stewart

2018-ban ott voltunk az arénás koncertjén, aztán pár évvel később is erre járt: nem megerősített infók szerint énekelt egy puccos esküvőn mintegy 300 milláért – de most megint mindenkinek dalolni fog, nem csak az ifjú párnak: a legnagyobb slágerit hozza el 2024. június 22-én lép az MVM Dome-ba.

Közös zenélésre várnak mindenkit pénteken Veszprémben

A Hangjáték elnevezésű zenei program küldetése, hogy minél többen éljék át a zene adta örömöt. A zene világnapja alkalmából lesz népdaléneklés és a hangszeres zenével is ismerkedhetnek a látogatók

20 éves a Chameleon Jazz Band

A Chameleon Jazz Band a MOM Kulturális Központban tartja 20 éves jubileumi koncert 2023. november 23-án. A jegyeket csatoltuk!
Új koncertek