Június 18-án nyit a Budapest Jazz Club

2020/06/12  ·   Zenei hír   ·  koncert.hu

A szigorú higiéniai protokoll mellett újonnan felújított mellékhelyiségek, a koncertteremben szellős ültetés és a klub területén elhelyezett több automata kézfertőtlenítő állomás várja június közepétől a vendégeket. És kétféle csapolt sör.

Június 18-án kinyit a BJC

Az EMMI  megbízásából a Budapest Music Center pályázatot hirdetett jazz előadóművészek számára a Köszönjük, Magyarország! program keretein belül, a veszélyhelyzet után – elsősorban vidéki helyszíneken – megrendezett koncertek megvalósításának elősegítésére. Összesen 161 érvényes pályázat érkezett be a május 18-i határidőre, melyek közül az elbírálás után 87 produkció 297 művészének fellépését támogatja a program a bruttó 30 millió forintos keretből. A lista itt olvasható.

Nos, a BJC nem vidéki – ahogy a nevében is szerepel, nagyon is budapesti, de itt is elindulnak a koncertek: a klubban az újranyitást követően is a hazai és nemzetközi jazz élet legjobbjai játszanak a koncertteremben, és a Jam Sessionok alkalmával heti öt alkalommal: hétfőn, szerdán, csütörtökön, pénteken és szombaton este fél tíztől a BJC Bistro-ban.

Június 18-án a Szakcsi Lakatos Róbert Trio lesz a kényszerpihenőt követő első helyszínen koncertező formáció. Június 19-én a közkedvelt Budapest Bossanova, 20-án a fiatalok zenészekből álló Jazz Friend (ők is szerepelnek a támogatottak listáján), míg 23-án kedden a klub egyik kedvence, Micheller Myrtill várja a régi és új közönséget.

Budapesti Music Centrum, nyitás

 

 

Szólj hozzá!


A Magyar Mennydörgő hazatér: Szentendrére jön a Harry Potter™: A Kiállítás produkció

A Magyar Mennydörgő hazatér: Szentendrére jön a...

A világ egyik legsikeresebb és legátfogóbb vándorkiállítása már több mint 4 millió látogatót bűvölt meg (sic!) – most pedig Magyarországra...
 
Koncert naptár
Töltsd fel az oldalrakoncerted, helyszíned, zenekarod

ELMARAD: Annie Lennox szelleme is velünk lesz: EURYTHMICS – Dave Stewart feat. Vanessa Amorossi az Arénában

Dave Stewart, a Eurythmics társalapítója és zenei mozgatórugója nyári turnéja keretén belül – eredetileg 38 nap alatt 19 koncert szerepelt a tervben – 2025. július 29-én a Papp László Budapest Arénában lépett volna fel, de a budapesti – és még pár – állomást kivették a turnéból. (Nem kaptunk magyarázatot, miért.)

Arénakoncertet ad a zenekar, amely egy képregényhősről kapta a nevét

Miután lezúzták a Hellfest, a Rock am Ring és a Rock im Park színpadait, a Lorna Shore zenekar most egy európai headliner turné hírével rukkoltak elő.

Budapestre érkezik zenekarával Alice Cooper lánya

November 11-én a Beasto Blanco intenzív, színházi erejű show-val érkezik az Analog Music Hallba. A zenekar frontvonalában Chuck Garric és Calico Cooper – Alice Cooper és Sheryl Goddard lánya – áll, két előadó, akik együtt teremtik meg a banda látványos, teátrális és súlyos hangzásvilágát.

Ilyen egy józan EXTÁZIS

Három év csend és újratervezés után bongor visszatért – és ezúttal nem bújik semmilyen szerep mögé. Az EXTÁZIS a rapper eddigi legőszintébb, legsebezhetőbb anyaga: egy konceptalbum, ahol a rap, a színház és a pszichoterápia határai elmosódnak.
Új koncertek