ON AIR: Ilyen lesz a Budapest Park online rádiója, a Park FM

2024/08/02  ·   Zenei hír   ·  koncert.hu

Vagyis: _ilyen_, hiszen már elindult a Budapest Park rádióadása. A Park FM célja, hogy platformot biztosítson olyan új és régi, hazai és nemzetközi előadóknak, akikkel kevésbé találkozhatunk az itthoni rádiókban.

A Park FM stúdiója/Fotók: Rosta Márk

A Park FM éjjel-nappal a legmenőbb előadók zenéit játssza, és ugyanúgy felcsendülnek a Parkban rendszeresen fellépő headlinerek slágerei, mint a kevésbé ismert, feltörekvő előadók szerzeményei.

A “Zene be. Valóság ki.” szlogen arra utal, hogy kifejezetten a zenei tartalmakra koncentrálnak, amelynek kialakításában a Budapest Parkban fellépő zenészek, zeneipari szakemberek is aktívan részt vesznek majd. Az előzetes egyeztetések során ugyanis kiderült:

nagy szüksége van a hazai zenei szcénának egy olyan platformra, amelyben megbíznak, és ahol szabadon mesélhetnek új megjelenésükről vagy megoszthatják gondolataikat bizonyos témákban.

A Park FM stúdióját a koncerthelyszínen belül alakították ki, amitől a műsorok még inkább “élővé” válhatnak, programnapokon a hallgatók együtt lélegezhetnek a közönséggel, sőt, a tervek szerint a készítők a nézőket is rendszeresen bevonják majd a műsorba.

Zeneileg nem csak lekövetik azt, amit az emberek valójában hallgatnak, de szokásukhoz híven egy lépéssel a trendek előtt járnak. Ebben segítségükre lesz a Park FM zenei főszerkesztője, DJ Izil, aki közel három évtizede meghatározó alakja a hazai zenei szcénának. Nevéhez olyan ikonikus műsorok fűződnek, mint például a Szimfonik Live vagy a Petőfi Akusztik, illetve fontos szerepet játszott a Petőfi Rádió 2007-es megújulásában. Emellett rezidens DJ-je a koncertek utáni backstage-buliknak.

Arról, hogy miért érezték szükségét annak, hogy online rádiót indítsanak, a Budapest Park alapítója és vezérigazgatója, Pálffy András a következőket mondta:

“Hatalmas információáradat zúdul ránk nap mint nap, és ezzel együtt végtelen mennyiségű zenéből választhatunk. A különféle streaming felületeken pillanatok alatt elérhetünk bármit, de ebből hiányzik egyfajta szelekció vagy útmutatás a zenék rengetegében. A Budapest Parkban a kezdetektől az innovatív, előremutató megoldások hívei vagyunk, így a Park FM egyfajta kalauzként is szolgál a hallgatók számára. Közönségünk és a nálunk fellépő előadók ugyanannyira formálják majd a műsort, mint mi. Szeretnénk bebizonyítani, hogy a koncertre járók zenei ízlése is létrehozhat hallgatói bázist.”

A Park FM tehát tulajdonképpen egy közösségi rádió - éppen ezért döntöttek úgy, hogy az indulást közönségükkel együtt ünneplik augusztus 1-én a helyszínen. Az online zenei platformot jelképesen a nagyszínpadon egy hatalmas piros gombbal indította útjára Solére, Agócs Márton (Aurevoir.), Kalmár Botond és Vitáris Iván (Ivan & The Parazol), majd Desh telt házas koncertje után a nagytánctéren egy fergeteges Park FM bulival zárult az este.

A Budapest Park online rádiójának felhozatalában egyaránt megtalálhatóak a legnagyobb kedvencek és a rejtett zenei csemegék - ezeket pedig teljes szabadsággal, szakértő segítségével válogatják majd. Azt üzenik, azon se lepődjetek meg, ha kedvenc frontembereteket nem csak énekelni halljátok majd a Park FM-en, mert rengeteg meglepetéssel, és a későbbiekben különféle műsorokkal is készülnek... Hajrá!

Itt érhetitek el a Park FM-et!

 

 

 

Budapest Park, rádió, Park FM

 

 

Szólj hozzá!


Nagy meglepetések helyett különleges programok: kész a Fishing programja

Nagy meglepetések helyett különleges programok: kész...

A bérletek 85 százaléka már azelőtt elkelt a 2025-ös fesztiválra, hogy programot hirdettek volna. Nyilván azért, mert többek egybehangzó...
 
Koncert naptár
Töltsd fel az oldalrakoncerted, helyszíned, zenekarod

Törölték a Pink Martini turnéját: a Postmodern Jukebox lép fel helyettük a Veszprém Festen

A Pink Martini most éppen otthon (USA) turnézik – sem a közösségi felületeiken, sem a weben nem olvasható, miért törölték az európai turnédátumaikat. De nincs baj: a PMJ már szinte hazajár Magyarországra, legutóbb 2023 októberében jártak az MVM Dome-ban.

Oneness turnéjával Budapestre jön Carlos Santana

A világhírű mexikói-amerikai gitáros 2025. június 11-én tér vissza Budapestre az MVM Dome-ba. A koncert során felcsendülnek majd legnagyobb slágerei, mint a Smooth, a Maria Maria vagy a Black Magic Woman.

Nagy Békafutam és koncerthegyek a miskolci Kocsonyafesztiválon

Pénteken – nem békaügetésben – kezdődik a zenei és kulturális programokat is felvonultató miskolci Kocsonyafesztivál, amely a szervezők szerint a legnagyobb és legizgalmasabb lesz az eddigi rendezvények közül.

Bánkitó fesztivál: 3 napra felejtsd el a melódat!

A fesztivál – amely július 9-től 12-ig tart majd – 2025-ben arra buzdítja közönségét, hogy lépjen ki a megszokottból, és próbáljon a mindennapjait meghatározó dolgokra: a munkára, a munkahelyre felülírhatóként tekinteni.
Új koncertek