Menopauza

Új repohár rendszer van mától a Budapest Parkban

2022/08/25  ·   Zenei hír   ·  koncert.hu

A sajtó a közelmúltban sokat foglalkozott a repohár-problematikával, cikkünk végén belinkelünk párat belőlük. Két nagy kérdés van: valóban környezetkímélő-e ez a rendszer, továbbá hogy a visszaváltás/token-cucc mennyire korrekt. A Budapest Park most kitalált egy hibrid verziót.

Új repohár rendszer lesz a Budapest Parkban

Az újításuk lényege az, hogy a brandingelt – relikvia jellegű – betétdíjas repohár mellett mostantól a vendégek egy egyszerű, áttetsző, ingyenes repohárba is kérhetik italukat az összes pultban. Az első hazaviheted, ha akarod, vagy tokenre válthatod. Ez eddig is így volt. Új elem, hogy amennyiben úgy döntesz, hogy nincs a korábban megvásárolt tokenre tovább szükséged – mert már tele a zsebed a mindenféle tokenekkel –, a Park Shopban egy 300 Ft-os – koncertjegyre, afterpartira vagy korijegyre felhasználható – kupont igényelhetsz érte 2022. december 31-ig.

A sima repohár esetében szépen kérik, ne vigyétek haza magatokkal, hanem távozáskor adjátok le a pultokban vagy a helyszínen, a pohár-leadópontokon. Így képes a rensszer valóban környezetkímélőbbé válni: a leadott poharak alapos mosás után – ezt spéci csírátlanító mosógépsorral és nagyteljesítményű szárító gépsorral végzik – újra felhasználhatóak lesznek. Vagyis a módszer várhatóan azt eredményezi, hogy sokkal kevesebb poharat kell utángyártaniuk, ezzel is jelentősen csökkentve ökológiai lábnyomukat.

"Ez is egy kísérleti szakasz, melynek tapasztalatai alapján fogjuk eldönteni, hogy a következő szezonban szükséges-e újabb változtatás" – mondta a Park alapítója és vezérigazgatója, Pálffy András.

Mától tehát már az új repohár rendszerrel találkozhatunk a Parkban. Ezen a hétvégén egyébként teltházas koncertet ad náluk Azahriah és Majka, szombaton a Subscribe lép fel, vasárnap pedig Tash Sultana zenél először Magyarországon.

 

 

Egységes repohár-visszaváltási rendszer kidolgozását sürgetik a szakemberek és civilek

 

 

Bocsi, maradt egy kis profit a poharam alján, el tudnád zöldmosni?

 

A nagy repohár-balhé

 

Budapest Park, repohár, token

 

 

Szólj hozzá!


15 év után újra élőben emelkedhetünk fel Mobyval

15 év után újra élőben emelkedhetünk fel Mobyval

Már csak néhány hónap, és újra kinyílik a másik világ kapuja (hagyd kint a valóságot), de az eddigi koncertbejelentések alapján már most jól...
 
Koncert naptár
Töltsd fel az oldalrakoncerted, helyszíned, zenekarod

Beth Hart és a Pink Martini idén tuti eljönnek – teljes a VeszprémFest 2026-os programja

Tavaly a VeszprémFest közönsége két várva várt fellépőt is nélkülözni kényszerült: Beth Hart és a Pink Martini egyaránt lemondta koncertjét, komoly kihívás elé állítva a szervezőket. 2026 azonban kárpótol mindenkit: mindkét előadó ott lesz a fesztiválon, csakúgy, mint Juanes és a Kraftwerk.

Brian Hugh Warner, azaz Marilyn Manson kilenc év után visszatér Budapestre

A botrányokra és ikonikus vizuális világra épülő előadó legutóbb 2017-ben adott teltházas koncertet a Budapest Parkban, és akkor még senki sem gondolta, hogy közel egy évtizedig kell várni az újabb találkozásra. Most azonban visszatér: 2026. július 22-én ismét a Park színpadán áll majd.

Czutor Zoltán zenél és beszél – Hujber Feri felolvas és mesél

A „Tízparancsolat – Másképp" című műsor december 11-én, csütörtökön 20:30-tól várja a közönséget az Inga Kultúrkávézóban, ahol Czutor Zoltán és Hujber Feri egy rendhagyó, őszinte és emberközeli programmal lép színpadra.

Hogyan tudnék élni nélküled, avagy ki tud többet a magyar filmzenékről?

A DUE Médiahálózat szervezésében és a Nemzeti Filmintézet támogatásával immáron kilencedik alkalommal indítják el a Nagy Magyar Filmteszt Diákoknak elnevezésű vetélkedőt, amely a 14-20 éves közönséget szeretné szórakoztató módon közelebb vinni a magyar filmekhez, sorozatokhoz és készítőikhez
Új koncertek