A Hiperkarma alapítója, rendkívül népszerű számainak szerzője. BioRoBoT és persze Hiperkarma dalok is elhangzanak új szerzeményekkel kiegészülve.
A Hiperkarma első dala, és azóta is töretlenül a legnagyobb közönség kedvenc, a lidocain, már mutatta azt az irányt, amely felé Bérczesi Róbert elindult, és erről adott teljesebb képet a zenekar saját nevét viselő debütáló albuma is, 2000-ben. Három év múlva az amondó c. lemez ezt az utat folytatta, de lehetett érezni a kísérletezős jelleg felerősödését, ami mögött a frontember erősödő drogproblémái álltak, és 2014-es visszatéréséig a Hiperkarmát is feloszlatta kétszer.
2014 őszén megjelent konyharegény nem okozott csalódást. A 2017-es hangos sikert hozó délibáb c. album dalain már érezhető volt, ami 2019 elejére a Hiperkarma legújabb, a napsütötte rész című lemezén kiteljesedett. Az új lemez 2019-ben Artisjus-díjat hozott a szerzőjének.
Meg a basszus: az Omega egykori gitárosa a Hiperkarmában
Bérczesi Róbert Hiperkarmán kívüli zenei tevékenysége is gazdag: három énekesnővel Barikák néven alapított szobazenekart, amely a magyar költészet és a népdalkincs hagyományát elevenítette fel, Karafiáth Orsolya alkotótársaként részt vett a Rájátszás projektben, Nemes Andrással közös rövid életű, de annál nagyobb lelkesedéssel fogadott zenekaruk, a BioRoBoT egy lemezkiadásig is eljutott.
Kiss Lászlóval közösen írott életrajzi könyve 2019 tavaszán jelenik meg az Athenaeum Kiadó gondozásában, Én meg az Ének címmel.
Szólj hozzá!