Ebben az elektronikus zenék forradalmasító szemlélete, a DJ-kultúra, a partik új vizuális világa meghatározó inspirációt jelentett, ami a művek vizualitásában, a bennük felvetett kérdésekben is megjelent. A TechnoCool-tárlat a vizuális kultúrán, a flyerek és lemezborítók világán, az irányt mutató elektronikus zenéken keresztül nemcsak az akkor volt fiatalokat invitálja negyed évszázados visszautazásra az időben. A kiállítás, több mint félszáz alkotó művein keresztül, a különböző médiumok – festészet, objekt, fotó, print, videó és kis mértékben a számítógép-alapú művészet – kilencvenes évekbeli alakulását mutatja be. Az izgalmas és a mai napig újszerűnek ható képi világot megjelenítő műalkotásokat látványos, több zenehallgatási, videós és edukációs ponttal kiegészített enteriőrben láthatja a közönség.
A kiállításon bemutatott magyar művészek a rendszerváltás után a művészetben új önkifejezési lehetőséget láttak. A művészet hagyományos médiumai mellett az új képi eszközök, a képszerkesztő programok és a számítógép kínálta lehetőségek egy egész generáció számára az önmeghatározás új formáit jelentették. Munkáik ma is frissek, inspirálók és felszabadítók.
A kiállításhoz kapcsolódóan a Magyar Nemzeti Galériával együttműködésben jött létre a Várkert Bazárban kísérőprogramként egy olyan tematikus nap, amely délután zenei és grafikai workshopokat, audiovizuális installációkat, filmvetítéseket és kerekasztalbeszélgetéseket kínál az érdeklődők számára a ’90-es évek klubéletről, vizuális kultúrájáról, technológiai fejlődéséről.
Kerekasztal beszélgetések:
16:00-17:30 A ’90-es évek klubéletének fejlődéséről, fesztiválokról, közösségi terekről: Bóna Márk „DJ Marka” (ex-Kultiplex), Kanizsai Kiss András (Secret Factory), L. Laki László (Cinetrip)
18:00-19:30 A szubkultúra stílusjegyei, vizualitása, arculati elemek és öltözék: Kiégő Izzók (visual artist), Mayer Balázs „Kenguru” (divattervező), Petrányi Zsolt (művészettörténész, a Magyar Nemzeti Galéria kiállításának kurátora)
20:00-21:30 Technológiai fejlődés és a zene változása: a zenei evolúció gyökerei és hatása a jelenkorra: Bernáthy Zsiga, Erdélyi Zsolt „Superman”, Jay Lumen, Milkovics Mátyás (NEO)
Vetítések
15:00 Budapest Underground – elektronikus zene (90 perc)
16:30 Partik népe (51 perc)
17:30 Budapest Underground – elektronikus zene (90 perc)
19:00 Partik népe (51 perc)
Workshopok
15:00 – 19:00
•Grafikai workshop az aulában – flyer és zine készítés – fénymásolás
16:00 – 19:00
•Ismerkedés Bernáthy Zsiga szintetizátoraival a Borospincében
Egész délután drogprevenciós élőkönyvtár a RÉV Szenvedélybeteg-segítő Szolgálat és a Forrás Lelki Segítők Egyesület közreműködésével
22:00 órától a magyar elektronikus zenei klubéletben ismert DJ-k pörgetik fel a hangulatot, akik már a techno-korszak születésénél is bábáskodtak, valamint azok is, akik tovább viszik, megújítják az elektronikus zene folyamatos alakulását.
Az éjszakai programok külön jeggyel látogathatók:JEGYVÁSÁRLÁS AZ ESTI PROGRAMOKRA
A tematikus nap során kedvezményesen, tárlatvezetéssel tekinthető meg a Magyar Nemzeti Galéria Galéria TechnoCool. Új irányok a kilencvenes évek magyar képzőművészetében (1989-2001) című kiállítása. A tárlatvezetések időpontjai az alábbi linken érhetők el:
JEGYVÁSÁRLÁS A TÁRLATVEZETÉSRE
A tárlatvezetés indulási pontja: Magyar Nemzeti Galéria, C épület, információs pult
Jegyinformációk és kedvezmények
16:00 – 21:00 TechnoCool – A RAVEület múltja 3.500 Ft.
22:00 – 6:00 TechnoCool – A RAVEület jelene 7.000 Ft.(02:00-től 5.000 Ft.)
•A délutáni és az esti programokra külön jegyváltása szükséges
•A délutáni programokra szóló jeggyel 21:30 óráig tartózkodhatnak a rendezvényen 22:00 órától éjszakai jegyet szükséges váltani
•30% kedvezmény: mindkét programra váltott jegy esetén online és a helyszínen
•A délutáni eseménysorozatra és a Magyar Nemzeti Galéria tárlatvezetésére kedvezményes, 5.000 Ft-os belépő váltható
•Az eseményre váltott jegy a Magyar Nemzeti Galéria Galéria TechnoCool. Új irányok a kilencvenes évek magyar képzőművészetében (1989-2001) című kiállítására 50% kedvezményt biztosít a teljes árú jegyből, amelyet a MNG jegypénztárában, a jegy felmutatásával 2023. 11. 07-12. között nyitvatartási időben lehet érvényesíteni.

























Szólj hozzá!