Mikc Harvey (AU)


Zenei stílusEgyéb zene
Mikc Harvey (AU)

Az 1958-as születésű Mick Harveyt leginkább Nick Cave mellől ismerhetjük (már bő három évtizede zenélnek együtt), ám az ausztrál multiinstrumentalista jól jegyzett név filmzeneszerzőként is, de énekes szólóelőadóként sem vallott szégyent, sőt. Első két önálló lemezén Serge Gainsbourg dalainak angol nyelvű átdolgozásaival okozott meglepetést (Intoxicated Man – 1995, Pink Elephants – 1997), a 2005-ös One Man’s Treasure albumon – két saját szerzemény mellett – ismert és obskúrusabb country-, folk- és rockdalokat formált a maga képére, de 2007-ben készített korongján is főleg átdolgozásokat adott elő, a szokásos magas színvonalon.

 
A multiinstrumentalista Mick Harvey a hetvenes évek közepi ausztráliai indulás óta hűséges társa Nick Cave-nek: együtt hozták létre a Boys Next Doort, majd az abból kinövő Birthday Partyt úgyszintén, továbbá az énekes mellett ő az egyetlen ős-tag a Bad Seedsben is. A tényleg számtalan hangszeren elsőrangú Harvey azonban zenélt egy másik Ausztráliából Berlinbe települt együttesben, a Simon Bonney vezette Crime And The City Solutionben is (a nyolcvanas évek második felében), producerkedett (főleg a Birthday Party és a Bad Seeds köreibe tartozó zenészek lemezein), közreműködött névrokona, PJ Harvey albumain (To Bring You My Love, Is This Desire?, Stories From The City, Stories From The Sea), de felbukkant Lydia Lunch-, Die Haut- Robert Forster-, The Go-Betweens- és Scott Walker-korongokon is, másokkal közös és önálló filmzenéit pedig számos díjjal méltatták (ezekből a filmes munkákból több albumnyi is megjelent), sőt szólópályája mellett 2007-ben még alkalmi szabadidőzenekarával, a rockos Wallbangersszel is kiadott egy négyszámos EP-t Kick The Drugs címmel (Nick Cave hasonszőrű projektjében, a Grinderman hobbizenekarban furamód nem vett részt).

Mick Harvey igazi szólópályája a feldolgozások jegyében telik: ihletett elgondolásaival, remek kezű hangszerelőként és jó fülű producerként bármihez nyúl, egyedi lesz a végeredmény. Az 1995-ös Intoxicated Man és az 1997-es Pink Elephants a Gainsbourgnak szentelt tribute albumok legjavához tartozik, a 2005-ös One Man’s Treasure-ön pedig – mindössze két saját szerzemény és egy B-oldalas Bad Seeds-szám mellett – további hősei (Lee Hazlewood, Scott Walker, Tim Buckley, Gun Club stb.) előtt tisztelgett, és a 2007-es Two Of Diamonds albumon is folytatódtak a remekbeszabott feldolgozások.

Harvey szólókoncertjein előadott dalai között vannak ausztrál előadóktól szemezgetett darabok is, amilyen a hatvanas évekbeli ős-rock (The Loved Ones), a hetvenes évek végi punk (The Saints), a nyolcvanas évekbeli folkos rock (The Triffids) vagy lényegében ismeretlen kortárs produkció (El Duende). Melléjük még olyan eltérő világú előadóktól választott dalokat, mint a soulherceg Bill Withers, a country-csalogány Emmylou Harris, vagy éppen Manu Chao hajdani zenekara, a Mano Negra.

Harvey koncertjein egyfajta alternatív Bad Seeds-hangzás uralkodik, sokszor lassú tempóban, szépen díszítő gitárokkal, sok légies billentyűs hangszerrel, valamint Harvey évek során érezhetően fesztelenebbé vált, Cave-énél lágyabb tónusú énekével. A színvonal pedig végig egyenletes és nagyon magas, s Harvey csúcsformában szólózik.


Hírek és rajongók
https://www.facebook.com/pages/Mick-Harvey/109499035734395?ref=ts&fref=ts
 
  Amennyiben szeretnéd adminisztrálni ezt a tételt kattints ide.
 

Szólj hozzá!


Elviszik magukkal a Kollár-Klemecz Lászlót is? A Carson Coma Európa-turnéra indul

Elviszik magukkal a Kollár-Klemecz Lászlót is? A...

Az őszi, 10 állomásos Európa-turné lesz a zenekar eddigi leghosszabb külföldi koncertkörútja, két hét alatt összesen nyolc országban és tíz...
 
Koncert naptár
Töltsd fel az oldalrakoncerted, helyszíned, zenekarod

Koncz Zsuzsa az Arénában: Jelbeszéd 2.0

Az énekesnő tizennegyedszer lép a Sportaréna színpadára, legutóbb tavaly adott ott koncertet – április 13-án a közelmúltban készült Koncz Zsuzsa-albumok, így a Tündérország, a Vadvilág és a Szabadnak születtél dalai csendülnek fel a Jelbeszéd 2.0 elnevezésű koncert égisze alatt.

Először koncertezik Magyarországon a Take That

Európai turnéjuk alkalmával a This Life című, novemberben megjelenő vadiúj albumukat a magyar közönségnek is bemutatják. A jelenleg trió felállásban tevékenykedő együttes – Anglia egyik legnépszerűbb fiúcsapata – több mint harmincéves pályafutása során először jön hozzánk, 2024. július 3-án friss lendülettel veszik be...

Nem az a tipikus sztár, de milliók rajonganak érte – és most Magyarországra jön

Donny Benét, az ausztrál synth-funk zenész kopaszodó fejével, hódító bajuszával és fehér zakójával 2011 óta tartja lázban a világot Prágától Portlandig. Most a budapesti közönség is megismerheti Mr. Experience-t magát és új lemezét, az Infinite Desires-t július 11-én, az Akvárium Klubban.

Szeretnéd meghallgatni a fülemülék koncertjét?

Az idén is megrendezik a Fülemülék éjszakája országos rendezvénysorozatot; április második felétől május végéig országszerte számos helyszínen várják a madarászok az érdeklődőket, hogy egy késő délutáni, kora esti séta keretében hallgassák a fülemülék koncertjét.
Új koncertek