"Mi van veled? Semmi?” - turnézik a Junkies

2013/03/01  ·   Ajánló   ·  koncert.hu

Tavaszi turnén mutatja be új dalait a közönségnek a Junkies. A májusig tartó, várhatóan 15 állomásos körútja során ezúttal a keleti országrészt és a Felvidéket érinti. A „Mi van veled? Semmi?” című album hivatalos lemezbemutató koncertje pedig március 23-án lesz a Dürer Kertben.

A Junkies csaknem egyéves pihenő után tavaly ősszel tért vissza a Nincs Pardon című dallal, amely egyik napról a másikra országszerte a rádiók egyik legtöbbet játszott slágere lett.  A szerzemény a „Mi van veled? Semmi?” című stúdióalbumon jelent meg tavaly év végén. A dalokból aznap a Papp László Budapest Sportarénában adott először ízelítőt a banda, ahol a Tankcsapda vendégeként léptek felm, majd a fiúk február végén turnéra indultak.

- Mivel ősszel főleg a Dunántúlon léptünk fel, ezért a májusig tartó koncertkörút során elsősorban a keleti országrészt és a Felvidéket érintjük. Nagyon örülök, hogy most több olyan városba is eljutunk, ahol évekkel ezelőtt léptünk fel utoljára. A turné ezúttal is közös a Rómeó Vérzik zenekar legénységével, akikkel nagyon jó barátok vagyunk, és összeszokott társaságot alkotunk. A rajongóinktól pozitív visszajelzéseket kapunk arról, hogy nagyon várnak már minket, és mi is élvezzük ezeket a találkozásokat – mondta Szekeres András, a Junkies frontembere.

 A decemberben megjelent album, a „Mi van veled? Semmi?” hivatalos lemezbemutató koncertje március 23-án, szombaton este lesz a budapesti Dürer Kertben.

Szekeres András elmondása szerint az új album jó kritikákat kapott a szakma és a közönség részéről egyaránt. Elmondta azt is, hogy a szünet alatt átgondolták a folytatást is, és arra jutottak, hogy a jövőben kevesebb, de minőségi koncertet adnak. A tervek szerint Budapesten is évente legfeljebb négy Junkies-koncert lesz. - Mivel december óta nem léptünk fel a fővárosban, nagyon készülünk a március 23-i lemezbemutatónkra. Remélem, hogy a Dürer Kertben már mindenki velünk fogja énekelni a Nincs Pardon és a Világvége című új dalaink mellett A szerelmedtől lettem ilyen című számunkat is, amihez a napokban forgatunk videóklipet- tette hozzá.

A koncerten természetesen nemcsak az új album dalait, hanem az elmúlt 18 év legnagyobb slágereit is játszani fogják. Vendég a Rómeó Vérzik, a RedHeart és a Phoenix, szóval nagy buli várható.

Fotó: Martinkó Márk


 

 

Szólj hozzá!


Most akkor Taylor Swift nem is ember? Bődületes konteóban hisznek egyes amerikaiak

Most akkor Taylor Swift nem is ember? Bődületes...

Miközben a mesterséges intelligencia már képeket generál, szövegeket ír, sőt időnként még használható tanácsokat is ad, az internet népe...
 
Koncert naptár
Töltsd fel az oldalrakoncerted, helyszíned, zenekarod

Summer Hell 2026 – amikor a Barba Negrában felizzik a nyári pokol

Ha nyár, akkor kánikula, fesztiválok – és egy este, amikor a Barba Negra környékén konkrétan megnyílik a föld: 2026. július 25-én In Flames, Napalm Death, Bleed From Within, Unearth és Employed To Serve sorakozik fel a Summer Hell aktuális felvonásán. A svéd In Flames épp Európa-szerte nyomja majd eddigi legnagyobb szabású nyári...

Visszatérés a tett helyszínére: duplán ünnepli meg a jubileumát a 45 éves Solaris

Kevés olyan zenekar létezik Magyarországon, amely immár 45 éve töretlenül alkot és arat sikereket hazai és nemzetközi színtéren egyaránt. A Magyar Örökség Díjjal kitüntetett Solaris ezt a páratlan jubileumot ünnepli majd meg 2026.március 21-én és 22-én a Várkert Bazárban.

Az Alphaville örökre fiatal marad – dalsztorik a zenekar nagy slágereiről

Az Alphaville történetében az a legviccesebb, hogy a Forever Young több mint negyven éve született, de még ma is ugyanúgy működik filmekben, sorozatokban, TikTok-videók alatt vagy koncerttermekben. A dal szerzője és énekese, Marian Gold pedig továbbra is viszi magával ezt az örökséget: a zenekar 2026. október 30-án az MVM Dome-ban ad...

Akkora bulit csapott a Metallica Dublinban, hogy Kirk Hammet leesett a színpadról

A budapesti No Repeat Weekend után az ír fővárosban folytatta M72 turnéját a Metallica, és a dublini állomás sem maradt emlékezetes pillanatok nélkül. A hétvége egyik legtöbbet megosztott videóján a gitáros Kirk Hammett látható, amint a pénteki koncerten féligmeddig leesik az Aviva Stadion színpadáról.
Új koncertek