A DAL-át is bemutatja szombaton a Belmondo

2013/12/13  ·   Ajánló   ·  koncert.hu

Kooperatív című új nagylemezének szerzeményeit is bemutatja a Belmondo december 14-én, szombaton a Gozsdu Manó Klubban. A zenekar idei utolsó budapesti koncertjén elhangzik a Miért ne higgyem? című szám is, amely bekerült A Dal című produkcióba, vagyis az Eurovíziós Dalfesztivál magyar előválogató show-jába.

Fotó: Barta Imre

A Belmondo december 14-én, szombaton este a Gozsdu Manó Klubban adja idei utolsó budapesti koncertjét. A rockzenekar előveszi pályafutása a legnagyobb slágereit, például a Lesz, volt, van, a Mikor és a Szabadon című dalokat, valamint a legújabb rádiós kedvencet, a We Could Lie című szerzeményt is.

A Belmondo ízelítőt ad a Kooperatív című nagylemezéről is, amely november közepén jelent meg. A dalokat az együttműködés köti össze, hiszen a hazai könnyűzenei élet számos képviselője, például Szirtes Edina Mókus hegedűművész-énekesnő, Eckü, a Hősök rappere, Szekeres András, a Junkies és Kovács Krisztián, a Fish! frontembere, Judie Jay énekesnő, valamint Zoohacker és Dj Hatvani Zília közreműködnek bennük vendégművészként. Mivel valamennyien elfoglalt zenészek, a Kooperatív lemezbemutató koncertje tavaszra várható. A Belmondo koncertjein addig a zenekar előadásában hallhatóak az új számok.

„A szombat esti koncerten mutatjuk be először a Miért ne higgyem? című új dalunk legújabb változatát is. A Kooperatív című lemezen Bartha Timi is énekel benne, de készült egy olyan verzió is, amiben ő nem szerepel. Ezzel beneveztünk A Dal című produkcióba, és több mint 400 pályamű közül bejutottunk vele a legjobb harmincba. Az előzsűri döntése értelmében a Belmondo a Miért ne higgyem? című dallal részt vesz az Eurovíziós Dalfesztivál magyar előválogató show-jában, amely január 25-én indul az M1-en” – mondta Czutor Zoltán, a Belmondo dalszerző-frontembere.

A zenekar nemcsak úgy dalokkal és régi nagy slágerekkel, hanem ajándékokkal is készül a karácsony előtti utolsó, budapesti fellépésére. Akik a Facebook-on megosztják az esemény meghívóját, megnyerhetik a Kooperatív cd-t, a Belmondo saját borát, pólót vagy bögrét.

Az este vendége az Indygo zenekar, amely idén jelölést kapott a Fonogram-díjra „Az év hazai felfedezettje” kategóriában. A Belmondo koncertje után a Gozsdu Manó Klubban folytatódik a tánc. A buliban a Kooperatív című albumon közreműködő Hatvani Zília lesz az egyik dj, aki Belmondo-remixeket is játszik majd, valamint zenekara koncertje után várhatóan Kovács Krisztián, a Fish! frontembere is a keverőpult mögé áll, aki Senior Hal néven a Gozsdu Manó Klub egyik rezidens dj-je.

A koncertek 21 órakor kezdődnek, a belépőjegy 1500 forint.

 

Belmondo feat. Bartha Timi: Miért higgyem el?

 


 

 

Szólj hozzá!


60 év rockzene, és még nem unják – ahogy a közönségük sem

60 év rockzene, és még nem unják – ahogy a...

A Scorpions fennállásának 60. évfordulóját ünneplő turnéja Budapestre is elért: a német rockzenekar június 20-án az MVM Dome-ban lépett...
 
Koncert naptár
Töltsd fel az oldalrakoncerted, helyszíned, zenekarod

Summer Hell 2026 – amikor a Barba Negrában felizzik a nyári pokol

Ha nyár, akkor kánikula, fesztiválok – és egy este, amikor a Barba Negra környékén konkrétan megnyílik a föld: 2026. július 25-én In Flames, Napalm Death, Bleed From Within, Unearth és Employed To Serve sorakozik fel a Summer Hell aktuális felvonásán. A svéd In Flames épp Európa-szerte nyomja majd eddigi legnagyobb szabású nyári...

Visszatérés a tett helyszínére: duplán ünnepli meg a jubileumát a 45 éves Solaris

Kevés olyan zenekar létezik Magyarországon, amely immár 45 éve töretlenül alkot és arat sikereket hazai és nemzetközi színtéren egyaránt. A Magyar Örökség Díjjal kitüntetett Solaris ezt a páratlan jubileumot ünnepli majd meg 2026.március 21-én és 22-én a Várkert Bazárban.

Show must go on – oxigénpalackkal fejezte be a koncertjét Rod Stewart

Ritka levegő, oxigénpalack és semmi rinyálás: Rod Stewart megmutatta Utah-ban, mit jelent az, amikor egy igazi legenda nem hagyja cserben a rajongóit.

Több mint beszélő fej: David Byrne Budapesten

David Byrne nem egyszerűen koncertet adott péntek este a Papp László Budapest Sportarénában. A Talking Heads egykori frontembere a Who Is The Sky? turnéval egy olyan előadást hozott Budapestre, amelyben a zene, a koreográfia, a színház és a vizuális művészet szinte elválaszthatatlan egységet alkotott. A csaknem kétórás műsorban a...
Új koncertek