A fashion showtól a jégkorszakig - a koncert.hu rövidhírei

2013/03/14  ·   Ajánló   ·  koncert.hu

Régen hallottunk a Zagarról, most itt van az új album, de ezzel a többen is így vannak: lemezzel jön ki tavasszal a Thomas Mark-Linczényi Márk-duó és az Óriás is; Odettel lép fel a Sonar Bistro és rövidesen Budapesten ad csendes-ülős koncertet a Simply Red énekese, Mick Hucknall.

Thomas Mark

A Facebookon debütált az egyik legismertebb magyar indie-elektro formáció, a Zagar új száma. A Space Medusa a márciusban megjelenő nagylemez, a Light Leaks előfutára. A Zagar legközelebb a Millenárisban lép fel március 22-én este az Elle Fashion Show buliján, ahol már az új számokból is ízelítőt kaphat a közönség.

*

Thomas Mark – vagyis Papp Tamás, a Kollektiva alapító DJ-je és Linczényi Márk, a Kolin vezetőjének duója  – a Kollektiva 6. Születésnapja alkalmából rendezett eseményen, március 16-án este debütál első koncertjével a megújult Corvintetőn. A héten jelenik meg az electro-pop duó első klipje Jean Paul címmel, amelyet a csapat EP-je követ a hónap végén

*

Elkészült az Óriás hetedik videoklipje, amelyet a Helyet tudni című dalra forgatott a zenekar. Szimler Bálint rendező és Rév Marcell operatőr az Itt vagyok című 36 perces alkotásukkal a 2010-es Magyar Filmszemlén elnyerték az év rövidfilmjének járó díjat, majd a munkájukat bemutatták a Cannes-i Filmfesztiválon is. A két fiatal filmeshez kötődik a Kodály Method elnevezésű audiovizuális projekt is. 

Alig 2 hét, és a Simply Red együttes legendás énekesét, Mick Hucknall-t Budapesten üdvözölhetjük. Az estét, ahogy egész Kelet-Európában, így nálunk is a horvát Gibonni kezdi 8 óra körül, Mick Hucknall 9 óra magasságában lép színpadra 7 fős kísérőzenekarával, és közel 2 órás koncertet ad.

*

A Sonar Bistro nemrég ünnepelte egyéves fennállását, egy lemezzel és számos koncerttel a hátuk mögött már új számokon és második klipjük elkészítésén dolgoznak. Márciusban egy országhatáron túlnyúló miniturnéra indulnak, melynek első állomása március 16-án a budapesti Kuplungban lesz, ahol Odett társaságában lépnek fel, majd láthatjuk őket többek közt Nagyváradon, Kolozsváron és Szegeden is.

*

Megnyílt a Jazzfotók című kiállítás a Nemzeti Táncszínház Kerengő Galériájában, és egészen március végéig ingyenesen megtekinthető! A Swing Jazz Kultúráért Alapítvány Fotópályázat a Jazz Jegyében című pályázatát a IX. Louis Armstrong Jazzfesztiválon hirdette meg. A kiállítás anyagát most első ízben tárják a budapesti közönség elé.

*

Hó Márton a Muzikumban március 20-án! Egyszál gitáros estjén ezúttal Radiohead számokat dolgoz majd fel, de játszik saját zenekarától, a Jégkorszaktól is (2011. Dalok a fürdőszobából.) Ezen kívül az MR1-Kossuth Rádió Időfutár című hangjáték betétdalaiból is játszik majd a Hó Márton és a Jetik zenekartól. Az est vendége Szegedi Márton (RKDR), aki szintén feldolgozásokkal és saját számokkal érkezik. 

 

 


Képtár

  • A fashion showtól a jégkorszakig - a koncert.hu rövidhírei kép 10976
  • A fashion showtól a jégkorszakig - a koncert.hu rövidhírei kép 10981
  • A fashion showtól a jégkorszakig - a koncert.hu rövidhírei kép 10983
  • A fashion showtól a jégkorszakig - a koncert.hu rövidhírei kép 10984
  • A fashion showtól a jégkorszakig - a koncert.hu rövidhírei kép 10985
 

 

Szólj hozzá!


Most akkor Taylor Swift nem is ember? Bődületes konteóban hisznek egyes amerikaiak

Most akkor Taylor Swift nem is ember? Bődületes...

Miközben a mesterséges intelligencia már képeket generál, szövegeket ír, sőt időnként még használható tanácsokat is ad, az internet népe...
 
Koncert naptár
Töltsd fel az oldalrakoncerted, helyszíned, zenekarod

Summer Hell 2026 – amikor a Barba Negrában felizzik a nyári pokol

Ha nyár, akkor kánikula, fesztiválok – és egy este, amikor a Barba Negra környékén konkrétan megnyílik a föld: 2026. július 25-én In Flames, Napalm Death, Bleed From Within, Unearth és Employed To Serve sorakozik fel a Summer Hell aktuális felvonásán. A svéd In Flames épp Európa-szerte nyomja majd eddigi legnagyobb szabású nyári...

Visszatérés a tett helyszínére: duplán ünnepli meg a jubileumát a 45 éves Solaris

Kevés olyan zenekar létezik Magyarországon, amely immár 45 éve töretlenül alkot és arat sikereket hazai és nemzetközi színtéren egyaránt. A Magyar Örökség Díjjal kitüntetett Solaris ezt a páratlan jubileumot ünnepli majd meg 2026.március 21-én és 22-én a Várkert Bazárban.

Az Alphaville örökre fiatal marad – dalsztorik a zenekar nagy slágereiről

Az Alphaville történetében az a legviccesebb, hogy a Forever Young több mint negyven éve született, de még ma is ugyanúgy működik filmekben, sorozatokban, TikTok-videók alatt vagy koncerttermekben. A dal szerzője és énekese, Marian Gold pedig továbbra is viszi magával ezt az örökséget: a zenekar 2026. október 30-án az MVM Dome-ban ad...

Akkora bulit csapott a Metallica Dublinban, hogy Kirk Hammet leesett a színpadról

A budapesti No Repeat Weekend után az ír fővárosban folytatta M72 turnéját a Metallica, és a dublini állomás sem maradt emlékezetes pillanatok nélkül. A hétvége egyik legtöbbet megosztott videóján a gitáros Kirk Hammett látható, amint a pénteki koncerten féligmeddig leesik az Aviva Stadion színpadáról.
Új koncertek