A gitáros a ZP-ben búcsúzik a zenekartól

2013/04/17  ·   Ajánló   ·  koncert.hu

Az idén tíz éves Pannonia Allstars Ska Orchestra nyitja meg április 18-án, csütörtökön, a szabadtéri koncertszezont a Zöld Pardonban. A ska magyarországi nagykövetei nagy bulira készülnek, mert ez lesz Csáki Zoltán gitáros búcsúkoncertje is.

A gitáros a ZP-ben búcsúzik a zenekartól

"Részünkről szomorú aktualitása is van a Zöld Pardon szezonnyitó koncertjének. Barátunk és kollégánk, Csáki Zoli most lép fel velünk utoljára, mert családi és egyéb elfoglaltságai miatt már nem férnek bele az életébe az aktív zenekari léttel járó állandó próbák, turnék, utazások. Nagyon sajnáljuk ezt a kényszerű döntést, hiszen emberileg és zeneileg is nagyon fog hiányozni, de mindenben támogatjuk őt. Hálásak vagyunk neki az együtt töltött közel 10 évért, a sok remek pillanatért, kiváló szerzeményeiért és nagyon sok sikert kívánunk neki a jövőre nézve. Zoli április 18-án koncertezik velünk utoljára, így aki szeretné még hallani, amint Csákikapitány megénekeli intelmeit a Ska-bah-dub-ban, vagy ahogy felcsendül ikonikus gitárjátéka az általa komponált Django's Revenge-ben, az ne hagyja ki ezt az estét a Zöld Pardon-ban. Nehéz lesz Zolit pótolnunk, a PASO egyelőre keresi az utódját" – mondta KRSa, a Pannonia Allstars Ska Orchestra frontembere.

A zenekar egyébként hatalmas sikert aratott március végén, a 25 éves Londoni Nemzetközi Ska Fesztiválon. Maga a részvétel is megtiszteltetés, hiszen a rendezvényre évente a műfaj sztárjait és legjobb előadóit hívják meg koncertezni a világ minden tájáról.

" Kiemelt fellépőként, főzenekari sávban léphettünk fel Londonban a fesztivál második napján. A koncertünkre sok angol vendég érkezett, és találkoztunk kint élő magyarokkal is, de alapvetően nagyon színes volt a közönség. Hihetetlen lelkesedéssel fogadtak minket, és az elejétől kezdve óriási volt a hangulat. A fesztivál szervezői közvetlenül a koncert után gratuláltak nekünk, és már ott szóba került a visszatérés lehetősége, ami nagy elismerésnek számít" – mesléli KRSa.

A zenekar a londoni fellépés után ezen a héten újra a budapesti közönséget táncoltatja meg energiával teli, életigenlő, pozitív dalaival. A hosszúra nyúlt tél után végre megérkezett a szabadba csábító napsütés, így elkezdődhet a Zöld Pardonban az év egyik leghosszabb nyári fesztiválja. A szórakozóhely szezonnyitó koncertjét április 18-án, csütörtökön a PASO adja.

A zenekar válogat az elmúlt tíz év legnagyobb slágereiből, így biztosan elhangzik a System Connection, a Hungarian Dish, a Budapest, a Babylon Focus, a Gagarin és A Tenkes kapitánya is. A tavaly megjelent Lovemonster című dupla album legkedveltebb dalai, a No Love In Town, az Elhagytam magam és az I’m the One mellett pedig helyet kap néhány ritkábban játszott és egy-két vadonatúj szerzemény is.

A zenekar ily módon nemcsak a bulizóknak, hanem Csáki Zoltán gitárosnak is felejthetetlen estét szeretne szerezni.

 

 


 

 

Szólj hozzá!


Híres elveszettnek hitt dalok és albumok: a Beatles-től a HS7-ig

Híres elveszettnek hitt dalok és albumok: a...

A popzene története tele van olyan felvételekkel, amelyekről a rajongók – és néha maguk a zenekarok, előadók is – már lemondtak. Volt,...
 
Koncert naptár
Töltsd fel az oldalrakoncerted, helyszíned, zenekarod

Summer Hell 2026 – amikor a Barba Negrában felizzik a nyári pokol

Ha nyár, akkor kánikula, fesztiválok – és egy este, amikor a Barba Negra környékén konkrétan megnyílik a föld: 2026. július 25-én In Flames, Napalm Death, Bleed From Within, Unearth és Employed To Serve sorakozik fel a Summer Hell aktuális felvonásán. A svéd In Flames épp Európa-szerte nyomja majd eddigi legnagyobb szabású nyári...

Visszatérés a tett helyszínére: duplán ünnepli meg a jubileumát a 45 éves Solaris

Kevés olyan zenekar létezik Magyarországon, amely immár 45 éve töretlenül alkot és arat sikereket hazai és nemzetközi színtéren egyaránt. A Magyar Örökség Díjjal kitüntetett Solaris ezt a páratlan jubileumot ünnepli majd meg 2026.március 21-én és 22-én a Várkert Bazárban.

Akkora bulit csapott a Metallica Dublinban, hogy Kirk Hammet leesett a színpadról

A budapesti No Repeat Weekend után az ír fővárosban folytatta M72 turnéját a Metallica, és a dublini állomás sem maradt emlékezetes pillanatok nélkül. A hétvége egyik legtöbbet megosztott videóján a gitáros Kirk Hammett látható, amint a pénteki koncerten féligmeddig leesik az Aviva Stadion színpadáról.

Sisi, Barkóczi Noémi, Hien, Lovasi András, Hegyi György és Áron András dalszerzők, szövegírók és producerek jelentkezését várja

Jó kis csapattal indul útjára ismét az Artisjus tavaly nagy sikerrel zárult mentorprogramja. Áron András, Barkóczi Noémi, Hegyi György, Hien, Lovasi András és Sisi a pályájuk elején járó vagy éppen már tapasztalt és további szakmai fejlődésre vágyó dalszerzők, szövegírók és producerek jelentkezését várja.
Új koncertek