A Junkies a ZP-ben ünnepli a díját

2013/06/12  ·   Ajánló   ·  koncert.hu

Nem csak az árvíz, de a Fonogram-díjátadó hullámai sem ültek még el: az év hazai hard rock vagy heavy metal albuma kategóriában a gálán a Junkies „Mi van veled? Semmi?” című albuma vitte el a pálmát. Gondolták, ezt meg kell ünnepelni!

A Junkies a ZP-ben ünnepli a díját

Hogy folytassuk az ócska hasonlatainkat, míg az ország vízben, addig a srácok örömmámorban úsznak, így június 20-án, csütörtökön egy közös ünneplésre invitálnak mindenkit a Zöld Pardonba, hogy méltó módon megünnepelhessék a legrangosabb szakmai elismerést.

"Teljesen váratlanul ért minket, amikor kimondták a nevünket. Egyrészt azért, mert nagyon erős volt a mezőny, hiszen a kategóriánkban olyanok voltak jelölve mellettünk, mint a Tankcsapda, vagy a Leander Rising. Másrészt pedig azért, mert habár legbelül mindig reménykedni szoktunk, de eddig valahogy sosem sikerült elhoznunk az aranymikrofont, így egy ilyen felhozatal mellett végképp eszünkbe se jutott, hogy nyerhetünk. Ezért amikor a színpadra szólítottak, hihetetlenül meglepődtünk, hiszen nem készültünk semmiféle beszéddel. Nagyon örülünk, hogy nyertünk, hatalmas győzelemnek tekintjük, hogy 19 év után végre a szakma is elismeri, amit csinálunk. Ráadásul az időzítés is tökéletes volt, hiszen a nyári koncert-és fesztiválszezon előtt pont jól jött ez a kis felhajtás, ami a díj miatt most kialakult körülöttünk. Aznap este természetesen koccintottunk a győzelemre, de a Zöld Pardonban folytatjuk az ünneplést" – mondta Szekeres Andris, a csapat frontembere.

Bár a Junkies ott van az összes nagy nyári fesztiválon, a ZP-s buli mégis az egyik fontos állomás, mivel a sok vidéki helyszín közt a kevés pesti fellépések egyike lesz.

"Folyamatosan bővül a nyári programunk, de eddig ezen a bulin kívül csak vidéki állomások vannak a naptárunkban, hiszen az ország minden pontján szeretnénk bemutatni az új lemezt. Ezért is különleges egy fővárosi koncert, mert egy jó ideig biztos nem láthat minket Budapesten a nagyközönség. Készülünk meglepetésdalokkal, igyekszünk figyelembe venni a rajongók kéréseit, és elővenni a fiókból az ő kedvenceiket. De olyan számok is lesznek majd, amiket szinte újra kellett tanulnunk, mert 6-7 éve, vagy még régebben nem játszottuk őket, azonban most – egy, vagy akár több tag kérésére - újra felvettük őket a repertoárba. Mindenesetre meglehetősen nehéz dolgunk van a koncertműsor összerakásánál, mert kb. 150 dalból kell kiválasztanunk azt a 20-at, amivel végül a színpadra állunk. Ez pedig legalább akkora átok, mint amekkora áldás" – árult el egy-két kulisszatitkot az énekes.

Az, hogy a Junkies ezúttal is öltönyben lép-e fel, egyelőre maradjon meglepetés, de amit biztosra vehetünk, hogy hatalmas rock n’ roll buli várható június 20-án, csütörtök este 8 órától a Rákóczi híd lábánál. A koncerten az előzenekar a BugZ, a belépő pedig 600 Ft lesz.

A Junkies fellépése előtt egy nappal, június 19-én, szerdán a Belmondo áll a Zöld Pardon színpadára.


 

 

Szólj hozzá!


Híres elveszettnek hitt dalok és albumok: a Beatles-től a HS7-ig

Híres elveszettnek hitt dalok és albumok: a...

A popzene története tele van olyan felvételekkel, amelyekről a rajongók – és néha maguk a zenekarok, előadók is – már lemondtak. Volt,...
 
Koncert naptár
Töltsd fel az oldalrakoncerted, helyszíned, zenekarod

Summer Hell 2026 – amikor a Barba Negrában felizzik a nyári pokol

Ha nyár, akkor kánikula, fesztiválok – és egy este, amikor a Barba Negra környékén konkrétan megnyílik a föld: 2026. július 25-én In Flames, Napalm Death, Bleed From Within, Unearth és Employed To Serve sorakozik fel a Summer Hell aktuális felvonásán. A svéd In Flames épp Európa-szerte nyomja majd eddigi legnagyobb szabású nyári...

Visszatérés a tett helyszínére: duplán ünnepli meg a jubileumát a 45 éves Solaris

Kevés olyan zenekar létezik Magyarországon, amely immár 45 éve töretlenül alkot és arat sikereket hazai és nemzetközi színtéren egyaránt. A Magyar Örökség Díjjal kitüntetett Solaris ezt a páratlan jubileumot ünnepli majd meg 2026.március 21-én és 22-én a Várkert Bazárban.

Akkora bulit csapott a Metallica Dublinban, hogy Kirk Hammet leesett a színpadról

A budapesti No Repeat Weekend után az ír fővárosban folytatta M72 turnéját a Metallica, és a dublini állomás sem maradt emlékezetes pillanatok nélkül. A hétvége egyik legtöbbet megosztott videóján a gitáros Kirk Hammett látható, amint a pénteki koncerten féligmeddig leesik az Aviva Stadion színpadáról.

Sisi, Barkóczi Noémi, Hien, Lovasi András, Hegyi György és Áron András dalszerzők, szövegírók és producerek jelentkezését várja

Jó kis csapattal indul útjára ismét az Artisjus tavaly nagy sikerrel zárult mentorprogramja. Áron András, Barkóczi Noémi, Hegyi György, Hien, Lovasi András és Sisi a pályájuk elején járó vagy éppen már tapasztalt és további szakmai fejlődésre vágyó dalszerzők, szövegírók és producerek jelentkezését várja.
Új koncertek