A Metallicába oltott Elvis Presley: a Volbeat Budapesten!

2013/05/14  ·   Ajánló   ·  koncert.hu

Az amerikai turnéállomások után a Pecsa Music Hallban tartja magyarországi koncertjét a dán Volbeat. A zenekar az április elején megjelent Outlaw Gentlemen & Shady Ladies című új albumot mutatja be.

A Metallicába oltott Elvis Presley: a Volbeat Budapesten!

A cím (hevenyészett fordításban: törvényen kívüli úriemberek és rafinált hölgyek) a korábbi lemezekhez hasonlóan mutatja be azt a világot, amelynek a hangulatát megidézi a 2000-ben alakított együttes: zenéjüket hallgatva kicsit olyan érzésünk támad, mintha egy metalbandát állítottak volna Elvis Presley vagy éppen Johnny Cash mögé kíséretnek.

A csapat a gitáros személyétől eltekintve az alapító felállásban működik mind a mai napig, az említett pozícióra pedig nemrég érkezett Rob Caggiano, aki korábban az Anthraxben is bizonyított, és eredetileg a Universalnál megjelent új Volbeat lemez produceri munkálatait kapta feladatul. Az együttműködés azonban olyan jól sikerült, hogy a tervezett néhány gitárszóló feljátszása után Rob végül teljes jogú taggá vált.

Az új albumból egyébként már az első héten több mint 100.000 darab kelt el, és a német, dán, norvég, svájci, kanadai és osztrák slágerlisták első helyezése mellett az amerikai Billboard 200-as listájának 9. helyét is megcsípte. Témaválasztását tekintve a már említett korai 20. század mellett egészen a 19. századig nyúl vissza, és a klasszikus spagettiwestern-témák mellett olyan ismert hősök életét is feleleveníti, mint a verseket hátrahagyó amerikai bankrabló, Black Bart vagy a táncosnőként, kurtizánként és királyi szeretőként is hírnevet szerző színésznő, Lola Montez. Az egyik dalban a szintén dán King Diamond is vendégszerepel. 

Rockabilly elemekkel megtűzdelt zenéjük ellenállhatatlanul dögös tud lenni, így évről évre egyre többen érzik úgy, hogy nem hagyhatják ki a monstre házibulinak is beillő hangulatú Volbeat-koncerteket, melyeket a mindig tökéletes séróval színpadra álló Michael Poulsen vezényel le. A Volbeat sikereit amúgy mostanság már a Metallicával is össze lehet mérni, hiszen a dánok már többször játszottak közösen az amerikai szupersztárokkal, és a nyári fesztiválokon is a főzenekarok számára fenntartott idősávban lépnek fel.

 


Képtár

  • A Metallicába oltott Elvis Presley: a Volbeat Budapesten! kép 12553
  • A Metallicába oltott Elvis Presley: a Volbeat Budapesten! kép 12555
  • A Metallicába oltott Elvis Presley: a Volbeat Budapesten! kép 12556
 

 

Szólj hozzá!


Híres elveszettnek hitt dalok és albumok: a Beatles-től a HS7-ig

Híres elveszettnek hitt dalok és albumok: a...

A popzene története tele van olyan felvételekkel, amelyekről a rajongók – és néha maguk a zenekarok, előadók is – már lemondtak. Volt,...
 
Koncert naptár
Töltsd fel az oldalrakoncerted, helyszíned, zenekarod

Summer Hell 2026 – amikor a Barba Negrában felizzik a nyári pokol

Ha nyár, akkor kánikula, fesztiválok – és egy este, amikor a Barba Negra környékén konkrétan megnyílik a föld: 2026. július 25-én In Flames, Napalm Death, Bleed From Within, Unearth és Employed To Serve sorakozik fel a Summer Hell aktuális felvonásán. A svéd In Flames épp Európa-szerte nyomja majd eddigi legnagyobb szabású nyári...

Visszatérés a tett helyszínére: duplán ünnepli meg a jubileumát a 45 éves Solaris

Kevés olyan zenekar létezik Magyarországon, amely immár 45 éve töretlenül alkot és arat sikereket hazai és nemzetközi színtéren egyaránt. A Magyar Örökség Díjjal kitüntetett Solaris ezt a páratlan jubileumot ünnepli majd meg 2026.március 21-én és 22-én a Várkert Bazárban.

Akkora bulit csapott a Metallica Dublinban, hogy Kirk Hammet leesett a színpadról

A budapesti No Repeat Weekend után az ír fővárosban folytatta M72 turnéját a Metallica, és a dublini állomás sem maradt emlékezetes pillanatok nélkül. A hétvége egyik legtöbbet megosztott videóján a gitáros Kirk Hammett látható, amint a pénteki koncerten féligmeddig leesik az Aviva Stadion színpadáról.

Sisi, Barkóczi Noémi, Hien, Lovasi András, Hegyi György és Áron András dalszerzők, szövegírók és producerek jelentkezését várja

Jó kis csapattal indul útjára ismét az Artisjus tavaly nagy sikerrel zárult mentorprogramja. Áron András, Barkóczi Noémi, Hegyi György, Hien, Lovasi András és Sisi a pályájuk elején járó vagy éppen már tapasztalt és további szakmai fejlődésre vágyó dalszerzők, szövegírók és producerek jelentkezését várja.
Új koncertek