A Szentendrei-szigeten forgatták az új Carbovaris-klipet

2013/12/09  ·   Ajánló   ·  koncert.hu

Videóklipet forgatott készülő nagylemeze Sand and Dust című dalához a Carbovaris. A Sunrise és a Get Back című rádiós slágereket jegyző, egyre népszerűbb indie rockbanda december 12-én a budapesti A38 fedélzetén élőben is ízelítőt ad a jövő év elejére várható új album hangulatából.

A Szentendrei-szigeten forgatták az új Carbovaris-klipet

Az utolsó simításokat végzi harmadik, Coral Flower című nagylemezén a Carbovaris. Az egyre bővülő rajongótáborral büszkélkedő budapesti indie rockzenekar a közelmúltban mutatta be a Sand and Dust és az Automatic/Pragmatic című új dalokból álló EP-t az interneten. A fiúk az előbbihez videóklipet is készítettek. 

"A Szentendrei-sziget északi csücskén forgattuk a Sand and Dust hangulatához illő kisfilmet. A mostanában divatos image vagy fashion video-stílusban egy hatalmas tükröt tartottunk a kezünkben, amiben egészen más táj látszik, mint a valóságban. Zeneileg és képileg is új dolgot szerettünk volna kipróbálni, és ez az izgalmas, vizuális kísérletezés tökéletesen illik a szándékainkhoz" – mondta Jamak Ármin, a Carbovaris énekese.

A kétdalos Sand and Dust EP a jövőre várható nagylemez előfutára.

A harmadik albumunk hangulatában, zeneileg és a szövegekben is komolyabb, megfontoltabb, átgondoltabb, letisztultabb lesz a korábbiaknál. Az elmúlt egy évben rengeteg pozitív élmény ért minket. Két szezont végigturnéztunk a Supernem és az Esti Kornél zenekarokkal, valamint jelölést kaptunk a VIVA Comet-díjra is. A szakmai, kritikai elismerések mellett a közönség is egyre nyitottabbá vált, a koncerteken sok új rajongót szereztünk országszerte. Sokat fejlődtünk, érettebbek lettünk, és ezt szeretnénk megmutatni az új nagylemezen, aminek már a címe is kilóg a sorból. A Milos című első albumunk a basszusgitárosunk, Dani macskájáról kapta a címét, amit az A Very Milos Holiday című lemez követett.  Nem véletlen, hogy az új albumnak már a címe sem lesz macskás - tette hozzá Jamak Ármin.  

A Coral Flower megjelenése a jövő év elejére várható, de az új dalok nagy részét a Carbovaris december 12-én, csütörtökön már élőben is előadja lemezbemutató koncertjén az A38 állóhajó fedélzetén. A Noises From The Neighborhood című buliban a klasszikus funk-soul groove-okat modern elektronikával ötvöző osztrák Steaming Sattelites, valamint a magyar Battery Band is fellép. A koncertek után Puskás Peti táncoltatja meg a közönséget a The Biebers DJ-szettel.

A koncertek december 12-én, csütörtökön 20.30-kor kezdődnek, a belépőjegyek elővételben 800, a buli napján pedig 1000 forintba kerülnek. Az elővételes jegyet váltók egy speciális kódot kapnak ajándékba, amellyel letölthetik a Carbovaris beharangozó kislemezét, a Sand and Dustot.


Képtár

  • A Szentendrei-szigeten forgatták az új Carbovaris-klipet kép 22840
 

 

Szólj hozzá!


60 év rockzene, és még nem unják – ahogy a közönségük sem

60 év rockzene, és még nem unják – ahogy a...

A Scorpions fennállásának 60. évfordulóját ünneplő turnéja Budapestre is elért: a német rockzenekar június 20-án az MVM Dome-ban lépett...
 
Koncert naptár
Töltsd fel az oldalrakoncerted, helyszíned, zenekarod

Summer Hell 2026 – amikor a Barba Negrában felizzik a nyári pokol

Ha nyár, akkor kánikula, fesztiválok – és egy este, amikor a Barba Negra környékén konkrétan megnyílik a föld: 2026. július 25-én In Flames, Napalm Death, Bleed From Within, Unearth és Employed To Serve sorakozik fel a Summer Hell aktuális felvonásán. A svéd In Flames épp Európa-szerte nyomja majd eddigi legnagyobb szabású nyári...

Visszatérés a tett helyszínére: duplán ünnepli meg a jubileumát a 45 éves Solaris

Kevés olyan zenekar létezik Magyarországon, amely immár 45 éve töretlenül alkot és arat sikereket hazai és nemzetközi színtéren egyaránt. A Magyar Örökség Díjjal kitüntetett Solaris ezt a páratlan jubileumot ünnepli majd meg 2026.március 21-én és 22-én a Várkert Bazárban.

Show must go on – oxigénpalackkal fejezte be a koncertjét Rod Stewart

Ritka levegő, oxigénpalack és semmi rinyálás: Rod Stewart megmutatta Utah-ban, mit jelent az, amikor egy igazi legenda nem hagyja cserben a rajongóit.

Több mint beszélő fej: David Byrne Budapesten

David Byrne nem egyszerűen koncertet adott péntek este a Papp László Budapest Sportarénában. A Talking Heads egykori frontembere a Who Is The Sky? turnéval egy olyan előadást hozott Budapestre, amelyben a zene, a koreográfia, a színház és a vizuális művészet szinte elválaszthatatlan egységet alkotott. A csaknem kétórás műsorban a...
Új koncertek