Az első fecske: Kaukázus a Parkban!

2013/02/28  ·   Ajánló   ·  koncert.hu

Most már visszavonhatatlanul vége lesz a télnek, hiszen megjött ez első parkos buli híre, ráadásul dupla szenzáció, mert egyben azt is közzé tették, hogy újra együtt a Kaukázus zenekar.

Az első fecske: Kaukázus a Parkban!

Szalai Éva, Tartós béke, Teszkó, Lift, Pingvin, Agyhalál – csak néhány sláger a Kaukázus pályafutásából.  Noha az elmúlt tíz év egyik legnépszerűbb magyar zenekaráról van szó, a csapat 2010. január 2-án lépett fel utoljára. A hosszú szünet után a fiúk most újra együtt dolgoznak, vagyis visszatért a Kaukázus. Kardos-Horváth János és együttese április 27-én a Budapest Park színpadán ad először koncertet, a nyári fesztiválokon pedig új dalokat is bemutatnak a készülő nagylemezükről.  

- Három éve adtuk az utolsó koncertünket, ezalatt sok minden megváltozott, mi is változtunk, de reméljük, hogy nem változott az a feszültség, ami a közösségünk reaktora. Belevágunk és bízunk benne, hogy menetközben újra beindul a szinergia, és lesznek belőle dalok.  Nem csak nosztalgiázni akarunk, hanem  új korszakot próbálunk - legalább magunk számára - nyitni.  Új nagylemezt is tervezünk, amely zeneileg mindannyiunk számára izgalmas kihívás, és könnyen lehet, hogy egyáltalán nem leszünk hűségesek a régi viselt dolgainkhoz, ugyanakkor a közönségünkkel továbbra is ötletes, pezsgő viszonyra törekszünk. Az már csak szerencsés véletlen, hogy ez a szándékunk éppen egybeesik a zenekar megalakulásának tizedik évfordulójával – nyilatkozta Kardos-Horváth János, a Kaukázus frontembere.

Az aktuális felállású csapatot Kardos-Horváth János gitáros-énekes-szövegíró, Fodor Máriusz billentyűs, Fűrész Gábor basszusgitáros és Toldi Miklós dobos alkotja, akik a Kaukázus legsikeresebb időszakában is a zenekar magja voltak. Ez a felállás a koncerteken alkalmanként session-zenészekkel és meghívott régi tagokkal egészülhet ki. Az elmúlt három évben Kardos-Horváth János akusztikus Kafkaz és rocktriós Kákettők néven lépett fel, de Hahó Együttes néven készített gyereklemezt is. Fodor Máriusz, Fűrész Gábor és Toldi Miklós pedig azóta is együtt zenélnek a Magashegyi Undergroundban, illetve több más zenei projektben is érdekeltek.

A zenekar minden koncertet emlékezetessé akar tenni, ezért nem tervez sok fellépést. A visszatérő koncertre a Kaukázus vendégként elhívja mindazokat a művészeket, akik az elmúlt tíz évben fontos szerepet játszottak a csapat életében. A rajongók nemcsak a fővárosban, hanem országszerte a nyári fesztiválokon is találkozhatnak majd a zenekarral, sőt ezeken a fellépéseken már hallhatnak néhány új dalt is a készülő albumról.


Képtár

  • Az első fecske: Kaukázus a Parkban! kép 10593
 

 

Szólj hozzá!


Most akkor Taylor Swift nem is ember? Bődületes konteóban hisznek egyes amerikaiak

Most akkor Taylor Swift nem is ember? Bődületes...

Miközben a mesterséges intelligencia már képeket generál, szövegeket ír, sőt időnként még használható tanácsokat is ad, az internet népe...
 
Koncert naptár
Töltsd fel az oldalrakoncerted, helyszíned, zenekarod

Summer Hell 2026 – amikor a Barba Negrában felizzik a nyári pokol

Ha nyár, akkor kánikula, fesztiválok – és egy este, amikor a Barba Negra környékén konkrétan megnyílik a föld: 2026. július 25-én In Flames, Napalm Death, Bleed From Within, Unearth és Employed To Serve sorakozik fel a Summer Hell aktuális felvonásán. A svéd In Flames épp Európa-szerte nyomja majd eddigi legnagyobb szabású nyári...

Visszatérés a tett helyszínére: duplán ünnepli meg a jubileumát a 45 éves Solaris

Kevés olyan zenekar létezik Magyarországon, amely immár 45 éve töretlenül alkot és arat sikereket hazai és nemzetközi színtéren egyaránt. A Magyar Örökség Díjjal kitüntetett Solaris ezt a páratlan jubileumot ünnepli majd meg 2026.március 21-én és 22-én a Várkert Bazárban.

Az Alphaville örökre fiatal marad – dalsztorik a zenekar nagy slágereiről

Az Alphaville történetében az a legviccesebb, hogy a Forever Young több mint negyven éve született, de még ma is ugyanúgy működik filmekben, sorozatokban, TikTok-videók alatt vagy koncerttermekben. A dal szerzője és énekese, Marian Gold pedig továbbra is viszi magával ezt az örökséget: a zenekar 2026. október 30-án az MVM Dome-ban ad...

Akkora bulit csapott a Metallica Dublinban, hogy Kirk Hammet leesett a színpadról

A budapesti No Repeat Weekend után az ír fővárosban folytatta M72 turnéját a Metallica, és a dublini állomás sem maradt emlékezetes pillanatok nélkül. A hétvége egyik legtöbbet megosztott videóján a gitáros Kirk Hammett látható, amint a pénteki koncerten féligmeddig leesik az Aviva Stadion színpadáról.
Új koncertek