Dzsingisz kán beveszi a Balatont!

2013/07/25  ·   Ajánló   ·  koncert.hu

Februári szuperbulija után ismét világsztárokkal lép fel Magyarországon a Leslie Mandoki által vezetett supergroup, a Man Doki Soulmates - augusztus 19-én a siófoki Szabadtéri Színpadon a Nagyon Balaton programsorozat keretében adnak koncertet. Figyelem, ütős névsor következik!

Dzsingisz kán beveszi a Balatont!

Leslie Mándoki zenésztársai ezen az estén is olyan zenei ikonok lesznek, mint a szaksajtó által az 1970-es években a zenekarok zenekarának nevezett amerikai Toto frontembere, Bobby Kimball, vagy a progresszív rock sztárzenekarának, a Manfred Mann´s Earth Band-nek az énekes-gitárosa, Chris Thompson. Az igazi jazz-rock hangzást a jazz-világ nagyágyúi fogják ezen az estén is garantálni: a trombitás Randy Brecker, aki a legendás basszeros Jaco Pastorious mellett George Benson, Miroslav Vitous és Lou Reed zenekaraiban is játszott; és eljön a jazz-elitbe tartozó szaxofonos, Bill Evans – többek között Miles Davis, Herbie Hancock, John  McLaughlin és Victor Bailey muzsikuspartnere.

Mándoki László az ellenzéki diákmozgalom kultikus dzsessz-rock zenekarának, a JAM-nek volt a vezére, mielőtt a hetvenes évek közepén két zenésztársával, a később rajzfilmesként az USA-ban nagy karriert befutó Csupó Gáborral és Szűcs Lászlóval együtt elhagyta Magyarországot, és Németországban telepedett le. Kezdetben bárokban lépett fel, majd hamarosan Münchenben lett stúdiózenész, 1979-ban pedig belépett a Dschingis Khan nevű popformációba, melynek tagjaként nemzetközi hírnévre tett szert, többek között az jeruzsálemi Eurovíziós Dalfesztiválon aratott sikernek köszönhetően. Kapcsolata a halhatatlan diszkó-világslágert jegyző popbandával a nyolcvanas évek végén szűnt meg.

Back To Myself című 1982-es szólóalbumával visszatért a dzsessz világához, több ambiciózus, önálló zenei projektet indított be, és megalapította saját stúdióját. A Münchentől nem messze, a Starnberger tó partján található stúdióban Ian Anderson (Jethro Tull), Steve Lukather (Toto), Bobby Kimball (Toto), Jack Bruce (Cream), David Clayton-Thomas (Blood, Sweat & Tears) vagy Chaka Khan mellett Placido Domingo, Phil Collins, Lionel Richie, Jennifer Rush és Nik Kershaw is készített már lemezt. Mándoki nem csupán a felvételek fölött bábáskodott, hanem aktívan részt is vett a zenei munkában: Phil Collins hanganyaga kivételével szinte minden egyes, a műhelyében készült lemezen dobolt.

A Man Doki Soulmates-et húsz évvel ezelőtt hívta életre, egyfajta örömzenekarként, amelyben változó felállásban a rockkultúra meghatározó alakjai zenélnek együtt Ian Andersontól és Peter Mafay-tól Jack Bruce-on és Bobby Kimballon át Greg Lake-ig, de tagja a szupercsapatnak a jazztrombitás Randy Brecker, a szaxofonos Bill Evans és nem mellesleg a legendás gitáros Al Di Meola is.


 

 

Szólj hozzá!


Az Alphaville örökre fiatal marad – dalsztorik a zenekar nagy slágereiről

Az Alphaville örökre fiatal marad – dalsztorik a...

Az Alphaville történetében az a legviccesebb, hogy a Forever Young több mint negyven éve született, de még ma is ugyanúgy működik filmekben,...
 
Koncert naptár
Töltsd fel az oldalrakoncerted, helyszíned, zenekarod

Summer Hell 2026 – amikor a Barba Negrában felizzik a nyári pokol

Ha nyár, akkor kánikula, fesztiválok – és egy este, amikor a Barba Negra környékén konkrétan megnyílik a föld: 2026. július 25-én In Flames, Napalm Death, Bleed From Within, Unearth és Employed To Serve sorakozik fel a Summer Hell aktuális felvonásán. A svéd In Flames épp Európa-szerte nyomja majd eddigi legnagyobb szabású nyári...

Visszatérés a tett helyszínére: duplán ünnepli meg a jubileumát a 45 éves Solaris

Kevés olyan zenekar létezik Magyarországon, amely immár 45 éve töretlenül alkot és arat sikereket hazai és nemzetközi színtéren egyaránt. A Magyar Örökség Díjjal kitüntetett Solaris ezt a páratlan jubileumot ünnepli majd meg 2026.március 21-én és 22-én a Várkert Bazárban.

60 év rockzene, és még nem unják – ahogy a közönségük sem

A Scorpions fennállásának 60. évfordulóját ünneplő turnéja Budapestre is elért: a német rockzenekar június 20-án az MVM Dome-ban lépett színpadra. A hard rock egyik utolsó, még aktív stadionzenekara ezúttal sem új dalokkal vagy meglepetésekkel érkezett, hanem azzal, amit a közönség évtizedek óta vár tőle: profi...

Citromból limonádét, avagy hogy lesz dal egy elmaradt Coachella-buliból?

FKA twigs legújabb dala, az On Your Mind egy olyan időszak emlékét őrzi, amikor egy adminisztrációs hiba miatt az utolsó pillanatban meghiúsult a fellépése a Coachella fesztiválon.
Új koncertek