Bence sajátos hangzásvilágával lebontja a korlátokat a zenei műfajok között. Átdolgozásaiban klasszikus elemekkel fűszerez pop és rock dalokat, de saját szerzeményeit is a műfaji határok kitárása jellemzi.
Védjegyévé vált az is, hogy gyakran a zongora teljes testét használja a különböző hangok és ritmusok képzésére és technikai eszközök segítségével úgy építi fel a dalokat, mintha egy egész zenekar játékát hallanánk - holott minden hang a zongorából származik.
Debrecenben született, és világkörüli útjairól Hajdúböszörménybe érkezik haza a fiatal magyar zongoravirtuóz, aki mára már ünnepelt előadóművész: világsztárok sora követi munkásságát, s akinek utánozhatatlan stílusban előadott koncertjeire már hónapokkal előre elfogynak a jegyek.
“A nagymamám pianínójával kezdődött minden” – emlékezik vissza Bence, aki még nem volt kétéves, amikor emlékezetből pötyögte le az öreg hangszeren egy rajzfilm zenéjét. Ekkor már nem volt kérdés: az ifjú tehetséget beszippantotta a zene világa. Ötévesen kezdte a zeneiskolát, majd jött a debreceni Kodály Zoltán Zeneművészeti Szakközépiskola, és a nagy vágya is teljesült: felvették a Berklee College of Musicba, a világ egyik legnagyobb kortárs zeneművészetet oktató egyetemére, ahol korábban - mások mellett – Al Di Meola, Steve Vai vagy a Gyűrűk Ura sorozat zenéjéről is ismert Howard Shore is tanult.
Eredetileg filmzeneszerző akart lenni, ezért is jelentkezett a Berkleere, aztán hirtelen berobbant első feldolgozása, Michael Jackson Bad című száma, s innen már az előadóművészetre összpontosított.
„Ekkor jött a késztetés, hogy a zongorát olyan mértékben kihasználjam, mintha egy zenekarra írnék át valamit” – nyilatkozta korábban.
Közben a Berkleen megismerkedett nagy példaképével, a Csillagok Háborúja és Indiana Jones zenéjét jegyző John Williams-szel, de barátságot ápol az Oscar-, Grammy- és Golden Globe-díjas Hans Zimmerrel is. “Ő egyszer csak »bekövetett« a Facebookon” – mesélte Bence. Hans Zimmer kommentelte is már az ifjú művész videóját, sőt, személyesen is találkoztak. John Williams-szel pedig akkor találkoztak, amikor a Milánói Scala igazgatójának invitálására a világhírű zeneszerző elment Bence koncertjére.
Péter Bencét 2,3 millióan követik a legnagyobb közösségi oldalon. Követői közt van a 16-szoros Grammy- díjas David Foster, követi őt Jonathan Moffett, aki Michael Jackson karrierje alatt a sztár dobosa volt, és akinek nagy terve, hogy egy kollaborációt hozzon össze Bencével. És követi a zongoristát David Paich, a Toto billentyűse, az "Africa" c. dal szerzője is. Nem véletlenül:
(Ez a dal feltehetően VeszprémFesten is elhangzik majd szombaton, ahol a Steve Lukather és Joseph Williams vezette Toto az együttes pályafutásának legnagyobb sikereiből nyújt majd válogatást a közönségnek. Sold out.)
Péter Bence videóit már több mint 1 milliárd alkalommal nézték meg az interneten. A legnagyobb élményt azonban a színpadon nyújtja, ezt több mint negyven ország közönsége bizonyíthatja, és olyan nevek, mint a Szigeten is korábban többször fellépő Mika vagy akár Geri Halliwell énekesnő, a Spice Girls korábbi tagja, akik szintén élőben élvezték Bence produkcióját.
Péter Bence decemberben immáron másodszor ad nagykoncertet az MVM Dome-ban.
Péter Bence, MVM Dome
Szólj hozzá!