Az eredeti terv az volt, hogy Madarász Gábor zeneszerzővel közösen készítenek egy lemezt, de úgy alakult, hogy előbb az előadás született meg. (A zenész elmondása szerint a lemezt az előadások tapasztalatait figyelembe véve veszik majd fel, és az előadás legfontosabb jeleneteit rögzítő fotókkal illusztrált hangoskönyv formájában fog megjelenni.)
"A darab egy időutazás egy több száz évvel ezelőtti lovagvárba, és arra a kérdésre keresi a választ, hogy a világ régen vajon jobb volt-e, mint ma" – mondta el Hobo, megjegyezve, hogy a hozzá közel állók Medvének hívják őt, ez adta az ihletet a vár nevéhez. Kitért arra is, hogy a történetben napjaink mellett többek között Boccaccio és Shakespeare kora is megjelenik, valamint felbukkan számos irodalmi és történelmi karakter, köztük Loyolai Szent Ignác, Raszputyin és Richelieu bíboros, illetve Harangláb Petőfi Sándor A helység kalapácsa című művéből.
Majoros Ágnes, az előadásban közreműködő bábművész elmondta, hogy már hosszú ideje terveztek Hobóval egy közös produkciót. Amikor megszülettek a karakterek, Kiss Atilla Etele bábtervezővel közösen dolgozták ki, milyenek legyenek az azokat megjelenítő bábok, köztük a Földes Lászlót megtestesítő marionett.
"Az teljesen nyilvánvaló volt, hogy marionett bábok lesznek, úgynevezett szicíliai típusú marionettek."
Az előadás koreográfusa Cserháti Gergely, világítástervezője Sokorai Attila. A díszleteket és jelmezeket Racsmány Boriska tervezte.
Földes László idén ünnepli 80. születésnapját. A jeles jubileum kapcsán közös ünneplésre hívja közönségét 2025. február 15-én a Papp László Budapest Sportarénába – jegyek csatolva.
Hobó, Nemzeti Színház
Szólj hozzá!