Horror a Barba Negrában: Pestre jön a szörnyzenekar!

2013/09/17  ·   Ajánló   ·  koncert.hu

December 17-én ismét Budapesten játszik Finnország híres szörnyzenekara, a Lordi. Nem Lord, hanem Lordi!!! A részben megújult szörnylegénység új albumát hozza a Barba Negra Music Clubba.

Horror a Barba Negrában: Pestre jön a szörnyzenekar!

Az inkább vicces mint ijesztő csapat fogós rockzenét játszik, és a 2006-os Eurovíziós Dalfesztivál megnyerésével vált ismertté a kontinensen. Azóta számos remek albumot, és még egy saját horrorfilmet is készítettek.

A Lordi-fotókon öt ritka ronda szörnyet láthatunk. Slágeres, jellemzően a '80-as évek heavy metal és hard rock zenéjére épülő dalaikat meghallva, no meg a furcsán grimaszoló figurákat elnézve persze azért enyhül a rémület, hiszen érzi az ember, hogy itt inkább a szórakoztatáson, semmint a vérfagyasztáson van a hangsúly. Ha pedig megcsodáltuk a fontember, Mr. Lordi majd' kétarasznyi magas talpú színpadi bakancsát, akkor már meg sem lepődünk azon, hogy a szigorúan ál(szörny-)neveket használó zenészek legutóbbi, The Riff című videója például egy cseh playmate-ről szól, akit zombik támadnak meg egy bevásárlóközpontban, miközben éppen vécépapírt vásárol:



 

 

Az utóbbi idők zombis sorozatainak divathullámát meglovagoló klip a Lordi hatodik, márciusban megjelent lemezéhez készült, mely a To Beast Or Not To Beast címet kapta. Ez az album az eddigi legagresszívabb Lordi anyag, mely inkább metal, mint hard rock lemeznek tekinthető, bár a szintetizátor kíséretet ezúttal sem szorították háttérbe. Az új dalokat most először nem csak a frontember szállította, hanem a gitáros, Amen is hozott három nagy riffet az albumhoz, melynek korábbinál technikásabb és durvább hangzását a tavaly elhunyt dobos, Otus játéka inspirálta.

A 2012-es év kettős évforduló volt a szörnycsapat életében: fennállásuk huszadik, és első lemezük kiadásának tizedik évfordulójára készültek, de a dobos halála után az ünneplés elmaradt. A gyász időszakát követően a zenekar augusztusban egészült ki két új taggal: a dobok mögé Mana érkezett, a távozó korábbi billentyűst pedig Hella váltotta, és ez a csapat kezdett neki a friss album rögzítésének.

Talán furcsának hat, hogy a zenekar alakulása és debütáló albumának megjelenése között egy teljes évtized telik el, de tudni kell, hogy a Lordi anno inkább afféle egyszemélyes projekt volt, melyet Mr. Lordi indított el. A mindmáig tagként tevékenykedő gitáros, Amen volt az egyik első csatlakozó '96-'97 táján, és - hosszas kiadókeresés után - végül 2002-ben sikerült lemezszerződéshez jutnia a csapatnak. A recept – ötvözzük a '80-as évek slágeres heavy metal nótáit megbotránkoztató, horrorfilmekbe illő maszkokkal és szerelésekkel – hamar meghozta az ismertséget, a 2006-os Eurovíziós Dalfesztivál megnyerése után pedig a finn szörnyek valósággal berobbantak az európai köztudatba. 2007-ben a zenekar Japánba és az Egyesült Államokba is eljutott.

Mr. Lordi szülővárosában, a lappföldi Rovaniemiben ma már egy Lordi teret is találunk, de a zenekar rengeteg szuvenírt is értékesít – és akkor még nem ejtettünk szót az olyan különlegességekről, mint a Lordi kóla. 2008-ban Mr Lordi egy másik régi álma is teljesült, amikor elkészült a banda saját horrorfilmje, Dark Floors címmel. 4,3 millió dolláros költségvetésével ez Finnország egyik legnagyobb filmes produkcióinak egyike.

 


Képtár

  • Horror a Barba Negrában: Pestre jön a szörnyzenekar! kép 19347
  • Horror a Barba Negrában: Pestre jön a szörnyzenekar! kép 19349
  • Horror a Barba Negrában: Pestre jön a szörnyzenekar! kép 19350
 

 

Szólj hozzá!


Az Alphaville örökre fiatal marad – dalsztorik a zenekar nagy slágereiről

Az Alphaville örökre fiatal marad – dalsztorik a...

Az Alphaville történetében az a legviccesebb, hogy a Forever Young több mint negyven éve született, de még ma is ugyanúgy működik filmekben,...
 
Koncert naptár
Töltsd fel az oldalrakoncerted, helyszíned, zenekarod

Summer Hell 2026 – amikor a Barba Negrában felizzik a nyári pokol

Ha nyár, akkor kánikula, fesztiválok – és egy este, amikor a Barba Negra környékén konkrétan megnyílik a föld: 2026. július 25-én In Flames, Napalm Death, Bleed From Within, Unearth és Employed To Serve sorakozik fel a Summer Hell aktuális felvonásán. A svéd In Flames épp Európa-szerte nyomja majd eddigi legnagyobb szabású nyári...

Visszatérés a tett helyszínére: duplán ünnepli meg a jubileumát a 45 éves Solaris

Kevés olyan zenekar létezik Magyarországon, amely immár 45 éve töretlenül alkot és arat sikereket hazai és nemzetközi színtéren egyaránt. A Magyar Örökség Díjjal kitüntetett Solaris ezt a páratlan jubileumot ünnepli majd meg 2026.március 21-én és 22-én a Várkert Bazárban.

60 év rockzene, és még nem unják – ahogy a közönségük sem

A Scorpions fennállásának 60. évfordulóját ünneplő turnéja Budapestre is elért: a német rockzenekar június 20-án az MVM Dome-ban lépett színpadra. A hard rock egyik utolsó, még aktív stadionzenekara ezúttal sem új dalokkal vagy meglepetésekkel érkezett, hanem azzal, amit a közönség évtizedek óta vár tőle: profi...

Citromból limonádét, avagy hogy lesz dal egy elmaradt Coachella-buliból?

FKA twigs legújabb dala, az On Your Mind egy olyan időszak emlékét őrzi, amikor egy adminisztrációs hiba miatt az utolsó pillanatban meghiúsult a fellépése a Coachella fesztiválon.
Új koncertek