MR2 Akusztik: mïus (+Amatorski, Lynd)

2013/09/30  ·   Ajánló   ·  koncert.hu

A zenekar október 2-án a belga Amatorski és a magyar Lynd társaságában adja elő újra az MR2 Akusztik koncert anyagát. Az első lemezt (Behind The Line) élőben előadó, 7 tagú zenekar szerdán utoljára lesz látható ebben a felállásban, így az A38-as koncert egyben az előző másfél év lezárásának is tekinthető.

MR2 Akusztik: mïus (+Amatorski, Lynd)

Az Amatorski a Come Home című mélyen személyes dallal lett nagyon népszerű (a szám Inne nagyszüleinek második világháború alatti levelezését dolgozza fel), olyannyira, hogy a zenekar szinte az összes fontos belga zenei elismerést bezsebelte, és idén tavasszal megjelent első, biztos folytatást ígérő TBC (azaz To Be Continued..., Folytatása következik) című nagylemeze. Finom, gyermekjátékokra, zenedobozokra emlékeztető, csilingelő hangzás, Eysermans megbabonázó hangja, egyszerűnek tűnő, de mégis magukkal ragadó, sokrétegű lo-fi popdalok – nem véletlen, hogy a keverést az a Darren Allison végezte, aki a hasonló hangvételű, finom kamarapopban utazó Belle & Sebastiannel vagy az Efterklanggal is együtt dolgozott. 

Az Amatorski mellé kiválóan illik az utóbbi idők egyik legjobban kitalált, legkoncepciózusabb hazai elektropop-projektje, a Horányi Júlia énekesnő (és díszlet/jelmeztervező) és Álmos Gergely zeneszerző (aki nem mellesleg igencsak elismert fiatal építész) közös produkciója, a mïus. A magát alapvetően elektro-akusztikus triphop-zenekarként meghatározó duó elegáns, átgondolt kompozíciói, sokféle stílusból és műfajból (köztük dzsesszből, r'n'b-ből, elektróból) építkező dalai, az énekesnő egyedi hangja, és természetesen a tagok szakmájából adódó, rendkívül tudatosan felépített vizuális világ a kortárs magyar könnyűzene egyik legkomolyabb produkciójává avatják a mïust.  A duó ezúttal 7 tagú zenekarrá bővülve adja elő a nagy sikerű MR2 Akusztik anyagát. 

 

Kiszner Linda énekes és dalszerző, az elmúlt 10 évben énekelt dzsesszformációkban, a capella énekegyüttesben (Da Cappella), rengeteg vokálmunkát tudhat maga mögött, frontembere volt a Re-g nevű zenekarnak, amelynek Nézz Rám című számát előszeretettel játsza többek között a Petőfi Rádió. 2008-as hosszabb bristoli tartózkodása óta saját szövegeket, dal kezdeményeket ír, amelyek kiteljesedéshez a megfelelő embereket hosszú évek alatt találta meg. A Re-g-ben ismerte meg Rembeczki Gábor (Hollywoodoo) basszusgitárost, akivel azóta is egy zenei nyelvet beszélnek. Wagner Zsolt dobossal kiegészülve 2011-ben alakult meg a Lynd nevű zenekar. Marton Péter gitáros 2012-ben csatlakozott a zenekarhoz, majd Lőrincz Tamás zenei producerrel vált kerek egésszé a formáció, mely modern, mégis a nosztalgikus átitatott, néhol melankolikus, sötétebb világú, dzsesszel fertőzött, trip-hoppal és dubsteppel fűszerezett, elektronikával megspékelt, akusztikus felállás.

Belépő: 1000 Ft

BÓNUSZ: mïus Live Act

2013. október 5, 20.30
Central Passage – Új Gödör Klub: 1061. Király utca 8.

Október 5-én a Central Passage-ban, a Stilblog Design Weekend-en már egy teljesen új mïus áll a közönség elé. A 4 tagú felállásban fellépő mïus Live Act már a zenekar második, éppen készülő albumába enged betekintést, az ismert dalok pedig újrahangszerelve kerülnek a közönség elé. Elektronikusabb hangzás, hangsúlyosabb ütemek, de a mïus-tól megszokott dallamvilág jellemzi a 2014-ben megjelenő anyagot.

A Design Hét keretében megrendezett eseményen kiemelt szerepet fog kapni a vetítés is.

INGYENES!


Képtár

  • MR2 Akusztik: mïus (+Amatorski, Lynd) kép 19757
  • MR2 Akusztik: mïus (+Amatorski, Lynd) kép 19759
 

 

Szólj hozzá!


Az Alphaville örökre fiatal marad – dalsztorik a zenekar nagy slágereiről

Az Alphaville örökre fiatal marad – dalsztorik a...

Az Alphaville történetében az a legviccesebb, hogy a Forever Young több mint negyven éve született, de még ma is ugyanúgy működik filmekben,...
 
Koncert naptár
Töltsd fel az oldalrakoncerted, helyszíned, zenekarod

Summer Hell 2026 – amikor a Barba Negrában felizzik a nyári pokol

Ha nyár, akkor kánikula, fesztiválok – és egy este, amikor a Barba Negra környékén konkrétan megnyílik a föld: 2026. július 25-én In Flames, Napalm Death, Bleed From Within, Unearth és Employed To Serve sorakozik fel a Summer Hell aktuális felvonásán. A svéd In Flames épp Európa-szerte nyomja majd eddigi legnagyobb szabású nyári...

Visszatérés a tett helyszínére: duplán ünnepli meg a jubileumát a 45 éves Solaris

Kevés olyan zenekar létezik Magyarországon, amely immár 45 éve töretlenül alkot és arat sikereket hazai és nemzetközi színtéren egyaránt. A Magyar Örökség Díjjal kitüntetett Solaris ezt a páratlan jubileumot ünnepli majd meg 2026.március 21-én és 22-én a Várkert Bazárban.

60 év rockzene, és még nem unják – ahogy a közönségük sem

A Scorpions fennállásának 60. évfordulóját ünneplő turnéja Budapestre is elért: a német rockzenekar június 20-án az MVM Dome-ban lépett színpadra. A hard rock egyik utolsó, még aktív stadionzenekara ezúttal sem új dalokkal vagy meglepetésekkel érkezett, hanem azzal, amit a közönség évtizedek óta vár tőle: profi...

Citromból limonádét, avagy hogy lesz dal egy elmaradt Coachella-buliból?

FKA twigs legújabb dala, az On Your Mind egy olyan időszak emlékét őrzi, amikor egy adminisztrációs hiba miatt az utolsó pillanatban meghiúsult a fellépése a Coachella fesztiválon.
Új koncertek