PASO 15 a Belfeszten

2018/05/09  ·   Ajánló   ·  koncert.hu

Fennállásának 15. évét ünnepli a budapesti Pannonia Allstras Ska Orchesra. Az együttes eleddig több mint 20 országban hozzávetőlegesen 1000 koncertet adott. Az egyik ezerpluszos koncert éppen a Belfeszten lesz, ahol nagyszabású műsorral idézik fel az elmúlt 15 év legjobb dalait.

PASO 15 a Belfeszten

A Pannonia Allstars Ska Orchestra 2003 tavaszán alakult, és az olyan fővárosi, már nem létező klubokból, mint a Kultiplex és a Vörös Lyuk indulva rohamtempóban hódították meg a ska-ra nyitott közönséget. Alakulásuk után 5 évvel már a Sziget nagyszínpadán zenéltek, és ezen kívül is egy rakás emlékezetes koncertet élhettek át: felléptek például a holland Lowlands, a szerb Exit, a spanyol Iboga, a horvát Skaville és a német This Is Ska fesztiválon.

Eddig 5 stúdiólemezt, összesen pedig 12 kiadványt dobtak piacra. Nem beszélve a külföldi megjelenésekről: az amerikai Megalith Records négy nagylemezüket terjesztette az Usában, kettőt Európában, a német Rocking Records pedig a Ghost Train albumukat adta ki bakeliten. Emellett megszámlálhatatlanul sok nemzetközi válogatáslemezre került rá a PASO 1-1 dala.

A zenekarnak az is megadatott, hogy a ska színtér legnagyobb sztárjaival zenéljen együtt, ilyen Victor Rice, Dr. Ring-Ding, a The Skatalites, a Toasters és a New York Ska-Jazz Essemble. Fennállásuk 15 éve alatt számtalan emlékezetes pillanatot okoztak maguknak és a rajongóiknak egyaránt. Átdolgozták a Star Wars és a Trónok harca filmzenéjét, mi több, mindkettőhöz zseniális videót is forgattak, az I. Magyar Klipszemle fődíját megnyerték a Részeg klipjével, forgattak New Yorkban, Kingstonban és Barcelonában. Az egyik Akvárium Klubos koncertjükön lemérték, hogy a zenekar örökmozgó énekese, KRSa hányat lép a buli alatt, és a 8200-as szám jött ki. Népszerűségüket mi sem jelzi jobban, hogy egy debreceni általános iskolában egy tanéven át a zenéjükre csengettek ki. A PASO legnagyobb érdeme mégis az, hogy Magyarországon széles körben ismertette meg a ska zenét, és tette népszerűvé.

A mozgalmas 15 év megünnepléséhez pedig kézenfekvő egy nagyszabású ingyenes koncert. A Pannonia Allstars Ska Orchestra a Belfeszten belül ünnepel, ráadásul sok vendéggel. Színpadra lép velük Sena, Koszi Janka, Kiss Erzsi és Céanne. Itt debütál majd az új dobosuk is. Mindez május 27-én történik, és hogy egyáltalán ne unatkozzanak a fiúk aznap, délelőtt még egy gyerekkoncertet is letolnak a Müpában.

 

Megérkezett a BelFeszt teljes programja

 

Elhagyja az országot és a zenekart a PASO egyik alapítótagja



 

 

Szólj hozzá!


Most akkor Taylor Swift nem is ember? Bődületes konteóban hisznek egyes amerikaiak

Most akkor Taylor Swift nem is ember? Bődületes...

Miközben a mesterséges intelligencia már képeket generál, szövegeket ír, sőt időnként még használható tanácsokat is ad, az internet népe...
 
Koncert naptár
Töltsd fel az oldalrakoncerted, helyszíned, zenekarod

Summer Hell 2026 – amikor a Barba Negrában felizzik a nyári pokol

Ha nyár, akkor kánikula, fesztiválok – és egy este, amikor a Barba Negra környékén konkrétan megnyílik a föld: 2026. július 25-én In Flames, Napalm Death, Bleed From Within, Unearth és Employed To Serve sorakozik fel a Summer Hell aktuális felvonásán. A svéd In Flames épp Európa-szerte nyomja majd eddigi legnagyobb szabású nyári...

Visszatérés a tett helyszínére: duplán ünnepli meg a jubileumát a 45 éves Solaris

Kevés olyan zenekar létezik Magyarországon, amely immár 45 éve töretlenül alkot és arat sikereket hazai és nemzetközi színtéren egyaránt. A Magyar Örökség Díjjal kitüntetett Solaris ezt a páratlan jubileumot ünnepli majd meg 2026.március 21-én és 22-én a Várkert Bazárban.

Az Alphaville örökre fiatal marad – dalsztorik a zenekar nagy slágereiről

Az Alphaville történetében az a legviccesebb, hogy a Forever Young több mint negyven éve született, de még ma is ugyanúgy működik filmekben, sorozatokban, TikTok-videók alatt vagy koncerttermekben. A dal szerzője és énekese, Marian Gold pedig továbbra is viszi magával ezt az örökséget: a zenekar 2026. október 30-án az MVM Dome-ban ad...

Akkora bulit csapott a Metallica Dublinban, hogy Kirk Hammet leesett a színpadról

A budapesti No Repeat Weekend után az ír fővárosban folytatta M72 turnéját a Metallica, és a dublini állomás sem maradt emlékezetes pillanatok nélkül. A hétvége egyik legtöbbet megosztott videóján a gitáros Kirk Hammett látható, amint a pénteki koncerten féligmeddig leesik az Aviva Stadion színpadáról.
Új koncertek