Az idén harmincéves Szegedi Vadaspark nyári rendezvényein egy-egy térség élővilágára hívják föl a látogatók figyelmét. Madagaszkár és Ausztrália abban közösek, hogy teljesen egyedülálló, endemikus élőlények fejlődtek és maradtak fenn elkülönült területükön. Az ismeretterjesztő rendezvényen ezekről a fajokról tudhatnak meg többet a vendégek.
Az este hatkor kezdődő programokon a vendégek számukra teljesen új helyzetben találkozhatnak az állatkert lakóival, hiszen az élőlények egy része szürkületkor vagy éjjel aktív, ezért ilyenkor figyelhető meg természetes viselkedésük a legjobban. Ezért is népszerűek az esti látványetetések, melyeken szombaton mások mellett a Madagaszkáron őshonos gyűrűsfarkú makikkal (Lemur catta) és a sziget legnagyobb ragadozójával, a fosszákkal (Cryptoprocta ferox) találkozhatnak az érdeklődők.
A kisebb gyerekeket mesefoglalkozás és Ausztráliát idéző arcfestés várja, a hangszerbemutatón megszólal az ausztrál őslakosok hagyományos zeneszerszáma, a didgeridoo, és a terráriumháznál Rózsikával, az ausztrál rózsás kakaduval is találkozhatnak az arra járók.
A program 21 óráig tart, de utána még tovább lehet majd sétálni az éjszakai állatkertben. Szürkület idején és napnyugta után sejtelmesebb, misztikusabb az erdő, ahol számos kifutóban még este is kinn tartózkodnak az állatok. Más állatkertekhez képest a szegedi séta különlegessége, hogy a vadaspark 45 hektáros területe változatos élőhelyekkel számos vadon élő állatnak is otthont ad. Az itt lakó őzek, vízimadarak, hattyúk napközben, amikor a látogatók járják a park útjait, ösvényeit, elhúzódnak az emberek közeléből, de a sötétben előmerészkednek.
Szegedi Vadaspark, lemúr, Madagaszkár
Szólj hozzá!