Rockszínház és improvizáció az A38-on: Carla Bozulich & Evangelista (USA)

2012/09/17  ·   Ajánló   ·  koncert.hu

Avantgárd rockszínház és szabad improvizációs dzsessz – ez a koncert szeptember egyik legizgalmasabb estéjének ígérkezik az A38 Hajón, tengerentúli és hazai szereplőkkel.

Rockszínház és improvizáció az A38-on: Carla Bozulich & Evangelista (USA)

A Los Angelesben élő énekesnő, Carla Bozulich koncertje egyfajta zenés performansz lesz, amelynek hatását csak erősíti az előzenekar: a magyar dobos, Pándi Balázs és az amerikai szaxofonos, Marco Einedi duójának eseményszámba menő fellépése.

Az eredetileg New York-i születésű Carla Bozulich az amerikai nyugati part posztrock-kísérleti színterének egyik leginkább elismert és leginkább invenciózus énekes-dalszerzője. New York hatása a mai napig érezhető az elsősorban Los Angelesben tevékenykedő művésznőn: erős avantgárd befolyás, összművészeti megközelítés, színházi megoldások, performance és multimédia – Bozulich minden fellépése a lehető legszélesebbre tágítja a hagyományos rock kereteit. A kilencvenes években Geraldine Fibbers nevű zenekarát vezette, később zenét szerzett például Genet Cselédek-jéhez, de létrehozott multimédiás műalkotásokat is a Los Angeles-i Getty Műzeum számára.

Carla Bozulich 2005-ben találkozott néhány montréali zenésszel, akikkel felvette harmadik szólólemezét. Az album címe Evangelista volt, és az Államok egyik legjelentősebb avantgárd kiadójánál, a Constellationnél megjelent lemez akkora siker lett, hogy Carla és a zenészek úgy döntöttek: együtt folytatják tovább, s a zenekar neve is a lemez címe lett. Később a zenészek kicserélődtek, jelenleg az Evangelista trióként, időnként (mint például az A38-as koncerteken is) kvartettként működik, de az eredetileg alkalmi zenei projekt mára már állandó zenekarrá vált, próbákkal, turnékkal, rendszeresen megjelenő lemezekkel, de mindenekelőtt: erőteljes és egyedülálló szellemiséggel.

Az előzenekar egy speciális, különleges együttműkődés, a death metaltól az avantgárd dzsesszen át a legelborultabb zajzenékig mindenfelé otthonosan mozgó magyar dobos-DJ-promóter, Pándi Balázs, illetve az olasz származású amerikai szaxofonos, Marco Einedi duója. Pándi már sokadszorra lép fel az A38 Hajón a legkülönbözőbb formációkban (legutóbb például Merzbow-val közösen szakította ki a közönség dobhártyáját). Marco Eneidi zeneszerző-szaxofonista az oregoni Portlandben született és San Franciscóban szívta magába a zenét már egészen kicsi korától. A szoxofon mellett gitározni és klarinétozni is tanult, majd New York-ba költözött, ahol kiváló dzsessz-zenekarokban játszott. Saját kiadója, a Botticelli Records pedig a keleti part legjelentősebb avantgárd muzsikusainak lemezeit jelenteti meg. A kilencvenes évek közepén aztán visszatért Kaliforniába, ahol megalapította a Creative Music Orchestrát, majd az American Jungle Orchestrát. A kétezres évek elején pedig egyre jobban belemélyedt az európai dzsesszbe, sokáig élt Ausztriában, és rengeteg szabad improvizatív formációban zenélt.


 

 

Szólj hozzá!


Most akkor Taylor Swift nem is ember? Bődületes konteóban hisznek egyes amerikaiak

Most akkor Taylor Swift nem is ember? Bődületes...

Miközben a mesterséges intelligencia már képeket generál, szövegeket ír, sőt időnként még használható tanácsokat is ad, az internet népe...
 
Koncert naptár
Töltsd fel az oldalrakoncerted, helyszíned, zenekarod

Summer Hell 2026 – amikor a Barba Negrában felizzik a nyári pokol

Ha nyár, akkor kánikula, fesztiválok – és egy este, amikor a Barba Negra környékén konkrétan megnyílik a föld: 2026. július 25-én In Flames, Napalm Death, Bleed From Within, Unearth és Employed To Serve sorakozik fel a Summer Hell aktuális felvonásán. A svéd In Flames épp Európa-szerte nyomja majd eddigi legnagyobb szabású nyári...

Visszatérés a tett helyszínére: duplán ünnepli meg a jubileumát a 45 éves Solaris

Kevés olyan zenekar létezik Magyarországon, amely immár 45 éve töretlenül alkot és arat sikereket hazai és nemzetközi színtéren egyaránt. A Magyar Örökség Díjjal kitüntetett Solaris ezt a páratlan jubileumot ünnepli majd meg 2026.március 21-én és 22-én a Várkert Bazárban.

Az Alphaville örökre fiatal marad – dalsztorik a zenekar nagy slágereiről

Az Alphaville történetében az a legviccesebb, hogy a Forever Young több mint negyven éve született, de még ma is ugyanúgy működik filmekben, sorozatokban, TikTok-videók alatt vagy koncerttermekben. A dal szerzője és énekese, Marian Gold pedig továbbra is viszi magával ezt az örökséget: a zenekar 2026. október 30-án az MVM Dome-ban ad...

Akkora bulit csapott a Metallica Dublinban, hogy Kirk Hammet leesett a színpadról

A budapesti No Repeat Weekend után az ír fővárosban folytatta M72 turnéját a Metallica, és a dublini állomás sem maradt emlékezetes pillanatok nélkül. A hétvége egyik legtöbbet megosztott videóján a gitáros Kirk Hammett látható, amint a pénteki koncerten féligmeddig leesik az Aviva Stadion színpadáról.
Új koncertek