SLASH Budapesten!

2012/11/29  ·   Ajánló   ·  koncert.hu

"Csak legyen egy erősítő, ahova bedughatom a Les Paul gitáromat, és teszem a dolgom..." - nyilatkozta Slahs az új szólóalbum turnéja kapcsán. Budapesten a PeCsa Music Hall színpadán minden bizonnyal lesz erre mód. 2013. február 7-én.

SLASH Budapesten!

Bár Slash neve hallatán sokaknak a mai napig a Guns N' Roses jut eszébe, az elmúlt 20 évben a gitáros bizonyította: egy 100 millió albumot eladott zenekar után is lehet keresnivalód a rockzenében. Számos sikeres együttes, egy Grammy-díj, szereplés a legmenőbb videójátékokban vagy éppen egy saját csillag a hollywoodi Hírességek sétányán: csak néhány mérföldkő a még az ötvenet sem betöltő zenész életéből.

Saul Hudson még be sem töltötte a 22-őt, amikor megjelent az Appetite For Destruction című lemez, ami a fiatalembert Slash néven tette világhírűvé. Mindazok, akik akkor és azóta mellette vannak, jól tudják: az időközben eltelt 25 évben a gitáros lelkesedése és zsenialitása mindvégig a maximumon izzott. A Los Angelesben nevelkedett, de Londonban született Slash többek között édesapja révén fedezte fel önmagában a zenészt, amikor az örege a Beatles, a Stones vagy éppen a Yardbirds dalait játszotta neki.
 
Slash pályafutása mind a mai napig zseniális gitárosi és dalszerző képességeire épül. A legfrissebb, Apocalyptic Love című szólóalbumán közreműködő énekes, Myles Kennedy szerint Slash gitártechnikájában az a legnagyszerűbb, hogy nemcsak mesterien játszik a hangszerén, hanem hihetetlen szenvedéllyel is: szerinte Slash szinte már fájdalmasan érzéki módon képes megszólaltatni a hangszerét és hajlítgatni a hangokat. Ennek is köszönhető, hogy az Amerikai Time Magazine felmérésén csak Jimi Hendrix előzte meg a világ legnagyobb gitárosainak listáján.
 
Az évek során Slash számos világsztárral dolgozott együtt, köztük Michael Jacksonnal, Ray Charles-szal és Stevie Wonderrel, vagy éppen a filmrendező Quentin Tarantinóval, de szerepelt például a Guitar Hero nevű népszerű videójátékban is. Zenészként 1994-től a Snakepit zenekarban, később a - 2005-ben egy Grammy-díjat is besöprő - Velvet Revolverben szerepelt, az elmúlt években pedig szólókarriert kezdett építeni: 2010-es első önálló lemezén többek között Ozzy Osbourne és Dave Grohl is vendégszerepelt. Ebben az időszakban találkozott azzal a Myles Kennedy-vel is, aki az idén megjelent második albumon énekesként és dalszerzőként is közreműködött.
 
Az énekes és Slash remekül tudott együtt alkotni, így az új lemezen 13 szenvedélyes, erős és friss nótát hallhatunk. Kennedy egyik személyes kedvence a Not For Me című ballada, mely elmondása szerint részben a Slash-sel folytatott beszélgetések hatására készült, és azokról az elmúlt időkről szól, amikor a gitárost múltbéli rossz szokásai kerítették hatalmukba. A dal arról a helyzetről szól, amikor az embernek fel kell ébrednie, és változtatnia kell a dolgokon, ez pedig egy olyan élethelyzet, ami nem csak művészek vagy rocksztárok életében fordul elő, hanem bármelyikünknél: sokszor egy rossz gondolat, egy rossz szokás, egy félrecsúszott párkapcsolat vagy egy egyszerű pechszéria is vezethet ilyen helyzetekhez.
 
Az új album Eric Valentine produceri közreműködésével, továbbá Brent Fritz dobos és Todd Kerns basszusgitáros, vagyis a Conspirators segítségével készült el, és teljes egészében meghallgatható többek között a Guardian oldalán.
 
Slash saját elmondása szerint az új albummal kapcsolatban a legjobb dolog talán az, hogy a gitáros most először érzi, hogy ura saját sorsának: "Világéletemben az foglalkoztatott a legjobban, hogy mihez kezdek magammal hosszabb távon? Meddig juthatok el a szóló karrieremmel? Bár mindig hallgattam a megérzéseimre, és igyekeztem szívből jövő zenét készíteni, most először érzem azt igazán, hogy nyeregben vagyok."
 


 



Képtár

  • SLASH Budapesten! kép 8359
  • SLASH Budapesten! kép 8362
 

 

Szólj hozzá!


Most akkor Taylor Swift nem is ember? Bődületes konteóban hisznek egyes amerikaiak

Most akkor Taylor Swift nem is ember? Bődületes...

Miközben a mesterséges intelligencia már képeket generál, szövegeket ír, sőt időnként még használható tanácsokat is ad, az internet népe...
 
Koncert naptár
Töltsd fel az oldalrakoncerted, helyszíned, zenekarod

Summer Hell 2026 – amikor a Barba Negrában felizzik a nyári pokol

Ha nyár, akkor kánikula, fesztiválok – és egy este, amikor a Barba Negra környékén konkrétan megnyílik a föld: 2026. július 25-én In Flames, Napalm Death, Bleed From Within, Unearth és Employed To Serve sorakozik fel a Summer Hell aktuális felvonásán. A svéd In Flames épp Európa-szerte nyomja majd eddigi legnagyobb szabású nyári...

Visszatérés a tett helyszínére: duplán ünnepli meg a jubileumát a 45 éves Solaris

Kevés olyan zenekar létezik Magyarországon, amely immár 45 éve töretlenül alkot és arat sikereket hazai és nemzetközi színtéren egyaránt. A Magyar Örökség Díjjal kitüntetett Solaris ezt a páratlan jubileumot ünnepli majd meg 2026.március 21-én és 22-én a Várkert Bazárban.

Az Alphaville örökre fiatal marad – dalsztorik a zenekar nagy slágereiről

Az Alphaville történetében az a legviccesebb, hogy a Forever Young több mint negyven éve született, de még ma is ugyanúgy működik filmekben, sorozatokban, TikTok-videók alatt vagy koncerttermekben. A dal szerzője és énekese, Marian Gold pedig továbbra is viszi magával ezt az örökséget: a zenekar 2026. október 30-án az MVM Dome-ban ad...

Akkora bulit csapott a Metallica Dublinban, hogy Kirk Hammet leesett a színpadról

A budapesti No Repeat Weekend után az ír fővárosban folytatta M72 turnéját a Metallica, és a dublini állomás sem maradt emlékezetes pillanatok nélkül. A hétvége egyik legtöbbet megosztott videóján a gitáros Kirk Hammett látható, amint a pénteki koncerten féligmeddig leesik az Aviva Stadion színpadáról.
Új koncertek