Mostani előadásuk címe Gamushara, mely összpontosítást, koncertrációt jelent. Ám ennél jóval többre utal a kifejezés: a tökéletes önátadást érzékelteti, minden más kizárását az emberi figyelemből, minden érzelem és érzékszerv irányítását, egyetlen cél megvalósítása érdekében. A gamushara állapotában az ember nem gondolkozik a jövőn, a körülmények minőségén, nem ítélkezik és nem mérlegel, csupán aláveti magát a célhoz vezető út folyamatának.
Ez a tudatállapot Ázsia-szerte nagyon sok zenekultúrában ismert, főként Kínában és Indiában. Megköveteli az a fajta különleges kapcsolat, amely évezredek óta fűzi tanítványt a mesteréhez. De nem nehéz összefüggést találni a gamushara és a különböző keleti meditációs gyakorlatok tudatformáló hatása között sem.
Fellépésük jellegzetes hangszerei a Taiko dobok, melyek hol mennydörögve, hol finoman csattanva szólalnak meg, de használnak húros és fúvós hangszereket is. Mégis a legjellegzetesebb, ami elsőre is emlékezetessé teszi őket az a humor, melyet beleszőnek minden számba. Hangszeres tudásuk csillogtatásán túl a nevetés az, ami elálmélkodásra késztet, az apró helyzetek kifigurázása és a helyzetkomikumok, melyek igazi fénypontjai az előadásnak.
Február 15-18. között a Budapesti Kongresszusi Központban lépnek fel, 20-án a Veszprémi Arénában és 22-én Debrecenben a Főnix Csarnokban. Jegyek korlátozott számban még minden előadásra elérhetőek.
Szólj hozzá!